18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Muzz 2013-12-01, 2:40 1
Ja pitole, ale bunt i agresja!
"Święto" w kontekście ŚWIĄT Bożego Narodzenia! To, że święto może być kościelne, państwowe itd. to jeden chuj. Logiczne jest, że chodziło mi o Boże Narodzenie. W innym przypadku by się to nazywało TRADYCJĄ BOŻEGO NARODZENIA. Przypierdalacie się nie wiem do czego.
Dla prawdziwych katolików to jest święto - dzień święty, który trzeba święcić (trzecie przykazanie). Co robią prawdziwi katolicy? Świętują!
Dla osób, którzy nie wierzą w boga - może to i być tradycja. Co taki człowiek robi? Wpierdala kolacyjkę, stroi choineczkę i wciska najbliższym prezenty - robi to z TRADYCJI, bo tak robiła babcia i tatuś to i ja będę tak robił. To nie jest ŚWIĘTOWANIE w pełni znaczenia tego słowa. To tylko wykonywanie pewnych wyuczonych czynności bez jakiegoś duchowego poruszenia czy jak to nazwać.

Ateista, który pyta o "prezent na gwiazdkę" jest pierdolonym hipokrytą i koniec. Bo "Gwiazdka" to inne określenie na "Boże Narodzenie", a ten dzień to święto - stąd nazwa "Święta Bożego Narodzenia". Podsumowując: tu nie ma logiki - ateista pyta co dostanie w dniu, którego nie powinien obchodzić. To jest hipokryzja szanowny BongMan'ie. Moim skromnym zdaniem oczywiście.

I o to, kurwa, mi chodziło. A o co wam chodzi - za chuja nie wiem. Marzy mi się żebyście się tak buntowali przeciw pierdolonemu rządowi, a nie przeciwko jakiemuś userowi, który napisał coś z czym się nie zgadzacie...

I tak w ogóle - wyluzujcie ludziska Cmok:*
Zgłoś
Avatar
KlinikaAborcyjna 2013-12-01, 10:33
Muzz napisał/a:



Ateista, który pyta o "prezent na gwiazdkę" jest pierdolonym hipokrytą i koniec. Bo "Gwiazdka" to inne określenie na "Boże Narodzenie", a ten dzień to święto - stąd nazwa "Święta Bożego Narodzenia". Podsumowując: tu nie ma logiki - ateista pyta co dostanie w dniu, którego nie powinien obchodzić. To jest hipokryzja szanowny BongMan'ie. Moim skromnym zdaniem oczywiście.
:*



Gratulacje! Mój post miał dokładnie to uzmysłowić gimboateistom .
Skoro nie wierzę w Pana Boga to nie obchodzę chrześcijańskich świąt i nie czekam z utęsknieniem na paczkę pod choinką .
Zgłoś
Avatar
d-wade 2013-12-01, 11:56 3
Tylko, że ja jako ateista, mogę sobię wymyślić takie ateistyczne święto kiedy mi się podoba. Np. 24 grudnia to dzień dawania prezentów. A to, że to koliduje ze swiętami katolickimi to gówno mnie obchodzi.
Zgłoś
Avatar
BongMan 2013-12-01, 15:21 1
A u mnie obchodzi się święta jako tradycję i po świecku. Czyli spotykamy się, jemy, pijemy, dajemy sobie prezenty, składamy życzenia, itd. Z tym że nie śpiewamy kolęd, nie pieprzymy o bogu i nie wpuszczamy do domu dzieciojeba. Przypuszczam, że wiele rodzin tak robi i dlatego uważam, że w wielu przypadkach obchodzenie świąt nie musi być związane z wiarą, bo wynika właśnie z tradycji i z tego, że święta te (w odróżnieniu od wielu innych świąt kościelnych) są bardzo mocno promowane przez państwo, media i wszystko dookoła.
Zgłoś
Avatar
b................d 2013-12-01, 21:30 1
Muzz napisał/a:

BongMan nie pierdol. Tradycja to np. dodatkowe puste nakrycie przy stole dla niespodziewanego gościa. Święta Bożego Narodzenia = religia. Sama nazwa na to wskazuje - "ŚWIĘTA". A święto to nie tradycja. Kumasz już?



Co Ty pierdolisz człowieku?
Tradycyjnie co roku zapierdalasz na święta do rodziny i nie myl tego z obchodzeniem świąt.
Zgłoś