18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
O kibicach
l................2 • 2013-10-12, 19:52


Nie taki kibic głupi, jak go malują.

Z różnych stron możemy usłyszeć, że kibic piłkarski to w gruncie rzeczy niewykształcony, głupi człowiek. Niektórzy wspierają tę opinię, inni z nią walczą. Jednak ostatnio zmierzono się z tym w profesjonalny sposób. Jaki jest, więc fan futbolu?

Ekstraklasa S.A. wspólnie z Millward Brown SMG KRC przeprowadziła badania, które objęły reprezentatywną grupę 3000 osób. Celem było ustalenie, kim jest kibic piłki nożnej by móc sprostać jego oczekiwaniom.

Jak się okazało fani piłkarscy, oglądający mecze na żywo, są dobrze wykształceni. Raport na ten temat mówi:

Kibice, którzy oglądają mecze na stadionach, to najczęściej osoby młode i co ważne, lepiej wykształcone niż przeciętny Kowalski. Ponad 50 proc. ma mniej niż 34 lata, prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym i średnim wykształceniem.

Oprócz tego fani ze stadionów to osoby częściej uprawiające sport. Nie chodzi tu o siłownie i sztuki walki. Badania wyrażają się jasno:

Kibice piłkarscy, zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionach, to też osoby zdecydowanie bardziej aktywne sportowo niż statystyczny Polak. Ponad 54 proc. z nich w miarę regularnie uprawia sport; najchętniej jeżdżą na rowerze, biegają, pływają lub grają w piłkę nożną. To prawie trzykrotnie więcej niż w całej populacji. W Polsce regularne uprawianie sportu deklaruje 20 proc. Polaków.

Sport nie jest jedyną dziedziną, w której fani futbolu wykazują się aktywnością.

Kibice piłkarscy, a zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionie, to osoby, które częściej sięgają po gazety, słuchają radia, korzystają z internetu. Ci, którzy chodzą na stadiony, to też osoby dużo bardziej zaawansowane technologicznie. Korzystają z najnowszych mediów: częściej posiadają tablety, telefony komórkowe z internetem. 70 proc. ze stadionowych kibiców sięga po codzienne gazety, ponad 80 proc. regularnie korzysta z internetu, prawie 1/3 ściąga regularnie aplikacje na telefon, co dziewiąty posiada tablet w domu, a prawie 60 procent posiada konto na portalu społecznościowym

- mówi nam dalsza część raportu.

Wyniki badania mogą być dla wielu zaskoczeniem. Od dawna jednak wiadomo, że kibice to grupa o największym przekroju społeczeństwa. Wśród nich znajdują się bezrobotni, osoby na wysokich stanowiskach, dobrze wykształceni i słabsi intelektualnie. Ciężko jest zmienić panującą opinię na temat fanów piłki nożnej, bo nie kreuje ją rzeczywistość, lecz media.

źródło: Ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2013

wmeritum.pl

Jak dla mnie środowiska kibicowskie są bardzo skrajne, znajdzie się jeden debil i na jego podstawie, różne organizacje,którym kibice nie są przychylni, będą budować obraz całej reszty kibiców.
Zgłoś
Avatar
swietlik 2013-10-13, 19:41 3
BongMan, w dupie byłeś, gówno widziałeś.
Zgłoś
Avatar
S................e 2013-10-13, 23:30
lukas3142 napisał/a:


Kibice, którzy oglądają mecze na stadionach, to najczęściej osoby młode i co ważne, lepiej wykształcone niż przeciętny Kowalski. Ponad 50 proc. ma mniej niż 34 lata, prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym i średnim wykształceniem.



Na studia może iść byle osioł, bo obecnie uczelnie mają pieniądze za każdego studenta, więc przyjmują ile się da, a potem robią odsiew. Byle idiota może się postarać, żeby zdać na najniższych stopniach i ma wyższe wykształcenie, a umysłowo jest na poziomie podstawówki.
Zgłoś
Avatar
Lukasz2525 2013-10-14, 0:16 15


youtube.com/watch?v=6PnZHFaWce4
Zgłoś
Avatar
Rafao 2013-10-14, 0:18
To nie do końca tak. Dzisiaj system edukacji w Polsce jest tak wypaczony, że studia może skończyć byle debil.
Zgłoś
Avatar
MrBean 2013-10-14, 0:19
@up trafili jednego na milion tłuków.
Zgłoś
Avatar
burzuazja 2013-10-14, 0:24 4
Kibic to kibic, a huligan to huligan, więć po chuj drążyć?
Zgłoś
Avatar
FatboyFat 2013-10-14, 0:34
I że jeszcze ktoś wierzy w to, że leją się kibole w imię klubowych barw... Leją się w imię wpływów z narkotyków, działając pod płaszczykiem klubów.
Od wielu lat chodzę na mecze. Wykształceniem chwalił się nie będe (chuj wam do niego), ale na stadionie jest dosłownie przekrój społeczeństwa- od patologii, przez rodziny z dziećmi, studentów, 40-latków którzy wyrywają się z domu i po meczu idą na piwo, dziadków, którzy zaraz po wojnie zaczęli przygodę z oglądaniem piłki na żywo, na prezesach (może nie ogromnych, ale lokalnych) firm kończąc. Żeby dostać wpierdol na stadionie trzeba sobie zasłużyć- śpiewać źle o swojej drużynie, samemu być agresywnym albo inne sytuacje, które mogą mieć miejsce nawet na ulicy (klepnięcie laski w tyłek kończy się klepnięciem w ryj od jej faceta, bez względu czy to stadion, czy ulica)
Zgłoś
Avatar
fhMichaelo 2013-10-14, 0:37 1
Z kibolami się walczy gdyż są anty systemowi. W dupie mają rząd, zakazy i na każdym kroku kpią z władzy - szczególnie z tej aktualnej. Tak się składa też, że kibole mają większe pojęcie o rzeczywistości ich otaczającej od typowego leminga Kowalskiego. Sami rozwijają wiedzę we własnym zakresie i nie dają się okłamywać durnym mediom itd.
Zgłoś
Avatar
loth1 2013-10-14, 1:08 1
eh mam 28 lat na mecze chodze od 8
(nie sprawdzac w profilu bo sam niewiem co tam wpisalem )
regularnie przychodze na stadion mojego klubu który obecnie wystepuje w ekstraklasie ale nie zawsze tak bylo. jestem praktycznie na kazdym meczu u siebie i nigdy nie bylem swiadkiem zadnej bójki zadymy handlu narkotykami tudzież wszelkiego rodzaju dewastacji bądz demolki.
wiec wogole nie rozumiem o co chodzi z tą nagonką i o czym ci ludzi epierdolą w tej telewizji...

szczerze to bezpieczniej sie czuje na stadionie niz gdziekolwiek indziej.. na stadionie ludzie bluzgają czasami si eklucą ale jest jakas solidarnosc i wpolny cel a kibic kibica nie ukrzywdzi
a dajmy na to w rpacy ludzie to kurwy i kazdy kazdemu wilkiem stoi...
Zgłoś
Avatar
C................y 2013-10-14, 1:17 2
Trzeba to rozróżnić, są kibice pasjonaci, to oni właśnie tworzą zgrane organizacje, zajmują się pracą społeczną. Są też bandy dresiarzy którzy napierdalają kogo popadnie dla zabawy.

Takie pierdolenie, że kibice są suuuupeeer albo, że kibice to jebane zwierzęta to zwykłe kłamstwa, prawda leży pośrodku jak kołdra którą każdy ciągnie w swoją stronę
Zgłoś
Avatar
Seboolek 2013-10-14, 1:17 1
Ja raczej inne rzeczy widziałem niż niektórzy z komentarzy. Jako że mieszkałem w Nowej Hucie to po meczu ze stadionu Hutnika wyleciała taka banda że zatamowali cały ruch drogowy, połamali ławki po czym brali te kantówki, powybijali szyby w kiosku i kilku sklepach. Te same sytuacje mają miejsce gdy wychodzą ze stadionu na Reymonta albo z tego po drugiej stronie błoń. Nie wierze w to że Ci goście mają IQ wyższe niż małpa czy murzyn w dżungli. Tak samo łapie za patyk i popierdala dookoła drąc ryja jak pojebany.
Co do wykształcenia.... teraz byle kretyn potrafi przejsc technikum i zrobić mature. Jest coraz łatwiej do ukończenia średniej szkoły.

Jednak nie można im zarzucić, bo choć mają tępe mordy to potrafią organizować akcje i zbierać się w grupy (jak niektóre zwierzęta). Nie różnią się jednak niczym względem tuska. Takie same złodziejskie kurwy.
Zgłoś
Avatar
zEB 2013-10-14, 2:02
Przestałem czytać bo zobaczyłem coś takiego:

"prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym i średnim wykształceniem."
Łba sobie urwać nie dam, ale to by znaczyło, że 40% kibiców nie skończyło nawet liceum. Nie wiem tylko jak się do tego mają zawódki. Na ogół w takich badaniach szkoły zawodowe podciąga się pod średnie wykształcenie, przy czym podawanie ŁĄCZNIE wyższego i średniego też jest troszkę manipulacją, bo jaki jest rozkład z tych 60%? Jakby było 59% średnich i 1% wyższych, to też by się niby zgadzało. Ja chyba podziękuję za takie badania.

Co do samego tematu:
Żadne środowisko nie jest wewnętrznie spójne. Nie można powiedzieć, że kibic to, albo kibic tamto. Jedyny fakt jest taki, że do piłki nożnej poza zwykłymi kibicami ciągnie też masa jełopów która robi "reklame" całej reszcie.
Zgłoś
Avatar
kuber89 2013-10-14, 2:30
jakby tak tych debili stadionowych rozstrzelać i zakopac to by było duzo bezpieczniej
po chuj mi mozg mam dres
Zgłoś
Avatar
milosciprzyjazn 2013-10-14, 7:56 3
Noo, super, nie ma to jak typowo prawicowy portal wypowiadający się o elektoracie swojej strony politycznej. Po prostu obiektywizm godny TVN-u!

A wam się wydaje, że jesteście kurwa niezmanipulowani!
Zgłoś
Avatar
POW667 2013-10-14, 10:33
milosciprzyjazn napisał/a:

A wam się wydaje, że jesteście kurwa niezmanipulowani!



A tobie się wydaje, że należysz do promila oświeconych... Jak to stwierdza większość pytanych ;].

@Lukasz2525
Trzeba tylko przemnożyć to przez przekładnię tego, że jego konkurentką była kobieta (bez obrazy) .
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie