18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 34 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 12 minut temu
🔥 Głaskanie misia - teraz popularne
O kibicach
l................2 • 2013-10-12, 19:52


Nie taki kibic głupi, jak go malują.

Z różnych stron możemy usłyszeć, że kibic piłkarski to w gruncie rzeczy niewykształcony, głupi człowiek. Niektórzy wspierają tę opinię, inni z nią walczą. Jednak ostatnio zmierzono się z tym w profesjonalny sposób. Jaki jest, więc fan futbolu?

Ekstraklasa S.A. wspólnie z Millward Brown SMG KRC przeprowadziła badania, które objęły reprezentatywną grupę 3000 osób. Celem było ustalenie, kim jest kibic piłki nożnej by móc sprostać jego oczekiwaniom.

Jak się okazało fani piłkarscy, oglądający mecze na żywo, są dobrze wykształceni. Raport na ten temat mówi:

Kibice, którzy oglądają mecze na stadionach, to najczęściej osoby młode i co ważne, lepiej wykształcone niż przeciętny Kowalski. Ponad 50 proc. ma mniej niż 34 lata, prawie 60 proc. z nich to osoby z wyższym i średnim wykształceniem.

Oprócz tego fani ze stadionów to osoby częściej uprawiające sport. Nie chodzi tu o siłownie i sztuki walki. Badania wyrażają się jasno:

Kibice piłkarscy, zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionach, to też osoby zdecydowanie bardziej aktywne sportowo niż statystyczny Polak. Ponad 54 proc. z nich w miarę regularnie uprawia sport; najchętniej jeżdżą na rowerze, biegają, pływają lub grają w piłkę nożną. To prawie trzykrotnie więcej niż w całej populacji. W Polsce regularne uprawianie sportu deklaruje 20 proc. Polaków.

Sport nie jest jedyną dziedziną, w której fani futbolu wykazują się aktywnością.

Kibice piłkarscy, a zwłaszcza ci, którzy oglądają mecze na stadionie, to osoby, które częściej sięgają po gazety, słuchają radia, korzystają z internetu. Ci, którzy chodzą na stadiony, to też osoby dużo bardziej zaawansowane technologicznie. Korzystają z najnowszych mediów: częściej posiadają tablety, telefony komórkowe z internetem. 70 proc. ze stadionowych kibiców sięga po codzienne gazety, ponad 80 proc. regularnie korzysta z internetu, prawie 1/3 ściąga regularnie aplikacje na telefon, co dziewiąty posiada tablet w domu, a prawie 60 procent posiada konto na portalu społecznościowym

- mówi nam dalsza część raportu.

Wyniki badania mogą być dla wielu zaskoczeniem. Od dawna jednak wiadomo, że kibice to grupa o największym przekroju społeczeństwa. Wśród nich znajdują się bezrobotni, osoby na wysokich stanowiskach, dobrze wykształceni i słabsi intelektualnie. Ciężko jest zmienić panującą opinię na temat fanów piłki nożnej, bo nie kreuje ją rzeczywistość, lecz media.

źródło: Ekstraklasa piłkarskiego biznesu 2013

wmeritum.pl

Jak dla mnie środowiska kibicowskie są bardzo skrajne, znajdzie się jeden debil i na jego podstawie, różne organizacje,którym kibice nie są przychylni, będą budować obraz całej reszty kibiców.
Zgłoś
Avatar
eligurf 2013-10-14, 11:25
lukas3142 napisał/a:

@up
""Kibice, którzy oglądają mecze na stadionach, to najczęściej osoby młode i co ważne, lepiej wykształcone"
Oba argumenty do dupy:
1. Starsze osoby boją się przychodzić na napie**alanki lub są na tyle mądre, że nie podnieca ich jaranie się ustawionymi meczami. "

Z racji tego, że to starsze osoby może im się po prostu nie chcieć, wątpię w to,że obawiają się swoje zdrowie, raczej żaden kibic nie pobiłby bezradnej starej osoby.



Taa? A kto opluł jakąś kobietę, czy aby nie lider kibiców Legii..

lukas3142 napisał/a:


"Oprócz tego fani ze stadionów to osoby częściej uprawiające sport."
Jak są młodzi (i mają czas - brak bachorów) to uprawiają sport. No i jeżdżenie na rowerze to jeszcze nie sport.

Uprawiają częściej sport w odróżnieniu od innych młodych. A jeżdżenie na rowerze jest sportem.



Kolarstwo jest sportem. Jak ktoś jeździ na rowerze do pracy czy w weekendy to nie jest sport co najwyżej zdrowy tryb życia.

lukas3142 napisał/a:


"70 proc. ze stadionowych kibiców sięga po codzienne gazety"
Czyli codziennie wchłania propagandę z prawa lub lewa (od biedy Przegląd Sportowy, ale to o niczym wielkim nie świadczy) "

A dlaczego od razu wchłania propagandę ? To,że czytają gazety jeszcze nie świadczy,że wierzą w każde słowo tam napisane.
A spora część gazet dla niektórych służy do siedzenia na nich,na krzesełkach.



No, bo najczęściej kupuje się gazety aby polemizować z autorami.
Zgłoś
Avatar
P................e 2013-10-14, 12:00
FatboyFat napisał/a:

I że jeszcze ktoś wierzy w to, że leją się kibole w imię klubowych barw... Leją się w imię wpływów z narkotyków, działając pod płaszczykiem klubów.
Od wielu lat chodzę na mecze. Wykształceniem chwalił się nie będe (chuj wam do niego), ale na stadionie jest dosłownie przekrój społeczeństwa- od patologii, przez rodziny z dziećmi, studentów, 40-latków którzy wyrywają się z domu i po meczu idą na piwo, dziadków, którzy zaraz po wojnie zaczęli przygodę z oglądaniem piłki na żywo, na prezesach (może nie ogromnych, ale lokalnych) firm kończąc. Żeby dostać wpierdol na stadionie trzeba sobie zasłużyć- śpiewać źle o swojej drużynie, samemu być agresywnym albo inne sytuacje, które mogą mieć miejsce nawet na ulicy (klepnięcie laski w tyłek kończy się klepnięciem w ryj od jej faceta, bez względu czy to stadion, czy ulica)



za dużo filmów się naoglądałeś.
Zgłoś
Avatar
Beblas 2013-10-14, 12:29 1
kilka przykładowych zdjęć z meczów Lecha. Rzeczywiście Ci ochydni kibole zawładneli trybuny i strach iść na mecz!
Zgłoś
Avatar
mi6chal 2013-10-14, 14:30
Ja się nie dziwię, że większość społeczeństwa ma złe zdanie o kibicach piłkarskich. Do miast przyjeżdżają wszyscy wspólnie i od samego początku wizyty towarzyszy im SPORA eskorta policji. Pewnie nawet więźniowie nie mają takiej ochrony podczas transportu z punktu A do punktu B. Do tego zapierniczają na sygnale ściągając na siebie wzrok wszystkich w pobliżu.

I teraz postawcie się na miejscu jakiejś emerytki, co ona sobie pomyśli? Idzie na PKP a tam pełno policji z psami i ochrona jakby przyjeżdżała jakaś banda terrorystów ścigana na całym świecie. Wyjrzy przez okno a tu eskorta policyjna 20 busów na sygnale i jeden autobus z kibicami. To jest normalne?

Na dodatek media tylko piszą o tym co było źle i tyle.

Ja rozumiem, że znajdą się takie osoby jak Litar który to powinien dawać przykład reszcie a tego nie robi i w dodatku zachowuje się jak prostak. Ale wszyscy wiemy, że w życiu nie trudno o jakiegoś cwaniaczka co to sam na sam ci w oczy nie spojrzy a w grupie kozaczy. Stowarzyszenia kibicowskie starają się to eliminować i sami pozbywają się osób które np za bardzo się spiją czy też będą kozaczyć bo są w grupie itd. No ale jak już coś takiego się stanie to zaraz temat główny w mediach i tyle.

Niestety, ale jest za dużo osób którym zależy na kontrolowaniu kibiców i którzy chcieliby, żeby kibic przychodzący na stadion siedział spokojnie i oglądał mecz za który zapłaci dwa razy więcej niż teraz i zadowolony po meczu pójdzie spokojnie spać z myślą, że 100 zł za bilet to była dobra inwestycja. Ale tak nie jest, kibice pokazują swoją opinie na różne tematy, w tym na temat naszego ukochanego rządu i są za to krytykowani nawet przez tych, którzy sami uważają, że powinno się coś z rządem zrobić a sami nic nie robią.
Zgłoś
Avatar
luxik1988 2013-10-14, 15:01
Z tego, co wiem wykonaniem tego raportu ''ekstraklasa piłkarskiego biznesu'' zajmuje się rok w rok firma Ernst&Young Polska przy wsparciu ekstraklasy SA, a nie Millward Brown.

Głównym koordynatorem prac jest partner EY Polska i szef komisji licencyjnej PZPN - Krzysztof Sachs.

Nie chciałbym oglądać przypisywania komuś cudzych osiągnięć.
Zgłoś
Avatar
FatboyFat 2013-10-14, 21:36
Purecowstyle napisał/a:



za dużo filmów się naoglądałeś.



Zaprosiłbym cię na mecz u siebie w mieście, ale boje sie, że to ty naoglądałeś się filmów i narobisz mi chlewu na cały sektor
Zgłoś
Avatar
milosciprzyjazn 2013-10-15, 12:50
POW667 napisał/a:

A tobie się wydaje, że należysz do promila oświeconych... Jak to stwierdza większość pytanych ;].


A skąd niby wiesz co mi się wydaje? Pokaż mi dokładnie fragment mojej wypowiedzi, w której zasugerowałem coś takiego. Stwierdziłem tylko fakt, że czytając frondy, uważamrze, onety itp wypowiadające się na tematy polityczno-społeczne nie da się oczekiwać obiektywizmu i tyle. A Ty zdając sobie z tego sprawę, rzucasz jakieś bezsensowne i miałkie tezy byleby odwrócić uwagę od tego, co napisałem. Ale tak - w porównaniu do tych lemingów zgadzających się z każdym świętym słowem, jakie znajdą na tym portalu lub padających z ust JKMa/Maxa Kolonki, jestem osobą oświeconą.
Zgłoś
Avatar
~Imperator 2013-10-15, 21:28
A w Krakowie był...? może napiszecie coś o obcinaniu cześci ciała i zabijaniu Bogu ducha winnych ludzi :/
Zgłoś
Avatar
Dalione 2014-03-06, 20:43
Imperator napisał/a:

A w Krakowie był...? może napiszecie coś o obcinaniu cześci ciała i zabijaniu Bogu ducha winnych ludzi :/



Mam nadzieję że to kiepski troll. Jak żyje w Hucie to nigdy nie słyszałem żeby pocięto-zabito kogoś kto nie angażował się w grubsze sprawy, tyle na temat.
Zgłoś