18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
"Jak podaje portal dlahandlu.pl, Lidl dostał karę za to, że sprzedawał wyroby opatrzone złą tzw. nazwą rodzajową, czyli pozwalał klientom wierzyć, że kupują wyroby drobiowe. Chodzi o pasztety produkowane przez Zakłady Mięsne Werbliński: drobiowy, drobiowo-paprykowy i drobiowo-pomidorowy, oraz oferowane pod marką PIKOK kabanosy drobiowe.

Drób - czyli jak sugerowała nazwa, główny składnik - stanowiło kurczęce mięso oddzielone mechanicznie, skórki, wątroba. Do nich dołożono tłuszcz, skórki i wątrobę wieprzową. Z kolei pasztet wiejski deklarowany jako wieprzowy zawierał pochodzące ze świni wątroby, tłuszcz, skórki, mięso oddzielone mechanicznie i mięso z głów, a do tego mięso oddzielone mechanicznych z kurcząt i skórki drobiowe.

"Do wyprodukowania 100 g kabanosów drobiowych PIKOK poza mięsem z indyka (81 g) użyto mięso wieprzowe (66 g), zatem podane na opakowaniach nazwy rodzajowe były nieadekwatne do składu" - napisano w uzasadnieniu. Wszystkie produkty zawierały mięso drobiowe i wieprzowe - i to właśnie powinien klient przeczytać na etykiecie."

źródło:
http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,14504246,Lidl_zaplaci_kare__Sprzedawal_pasztet_drobiowy_zrobiony.html


Wydaje mi się że ktoś to zrobił specjalnie

Wyobraźcie sobie ilu muslimów pójdzie do piekła przez... pasztet

Link nie ma na celu obrazy kozoje... osob wyznających islam.
Zgłoś
Avatar
Loki_1993 2013-08-28, 16:45
Od dzisiaj kupuję w LIDLu. Koziojebny na strzelnice!
Zgłoś
Avatar
finkreth 2013-08-28, 16:53 1
"Do wyprodukowania 100 g kabanosów drobiowych PIKOK poza mięsem z indyka (81 g) użyto mięso wieprzowe (66 g)"
A ludzie mówią że w mięsie jest mało mięsa. W tych kabanosach jest go aż 147%
Zgłoś
Avatar
zajetynick 2013-08-28, 17:00 2
finkreth poprzez obróbkę termiczną itp. waga spada Ajnsztajnie Wiedziałem, że ktoś się do tego przyczepi.
Zgłoś
Avatar
roxer93 2013-08-28, 17:08
Co jak co ale Lidl najbardziej dba o swoje produkty. Pracowałem w Holandii na magazynie oraz produkcji i każdy pracownik jak usłyszał, że trzeba zapakować tiry na Lidla to jego gacie zapełniały się kupskiem. Tam mają takie wymogi, że szok.
Zgłoś
Avatar
wasted 2013-08-28, 17:45 2
huj tam opowiem wam lepszą historię, kolega pracował w barze fastfood muzułmanina. Sprzedawano tam kanapki z wołowiną, drobiem ale ku mojemu zdziwieniu również ze Świńskim mięsem:D

pewnego dnia Szef-Kozojebca przyszedł do pracy i wziął kanapkę ze świnią, spytał :
Szef: Z czym to?
Kolega: z wieprzowiną szefie
Szef rzucił kanapką o ziemię jak zeus piorunem

Mój kolega to kawał dobrego człowieka. Pewnego dnia musiał przygotować kanapki z różnym mięsem i pokroić w malutkie kawałki w celu promocji nowootwartego baru. Przyszedł Szef-Kozojebca poczęstował się i powiedział że pyszności. Kolega mało myśląc powiedział: "Dobre, bo polska wieprzowina"

Muslim juz dawno przełknął, ale szybko wyszedł z baru, podejrzewam żeby się wyrzygać.

Kolega niestety stracił pracę życia.
Zgłoś
Avatar
troflix 2013-08-28, 17:57 1
dla sadoli, ktorzy nie rozumieja tego zdania
"Do wyprodukowania 100 g kabanosów drobiowych PIKOK poza mięsem z indyka (81 g) użyto mięso wieprzowe (66 g), zatem podane na opakowaniach nazwy rodzajowe były nieadekwatne do składu"

duza czesc surowego miesa stanowi po prostu woda, taki kabanos jest zdecydowanie bardziej suchy niz kawalek swiezej karkowki czy piersi stad ta roznica w masie.
Zgłoś
Avatar
N................k 2013-08-28, 20:26
Ja to bym nakazał, żeby cała żywność w Polsce miała klauzulę "może zawierać śladowe ilości wieprzowiny" taką samą jak o orzechach arachidowych czy jakichś tam. Gdyby na dosłownie każdym artykule widniała taka klauzula pozbylibyśmy się muslimów z Polski raz na zawsze.
Zgłoś
Avatar
Jarrt 2013-08-28, 23:05 1
Nihlatlak napisał/a:

Ja to bym nakazał, żeby cała żywność w Polsce miała klauzulę "może zawierać śladowe ilości wieprzowiny" taką samą jak o orzechach arachidowych czy jakichś tam. Gdyby na dosłownie każdym artykule widniała taka klauzula pozbylibyśmy się muslimów z Polski raz na zawsze.


Gówno byście zrobili.
Zgłoś
Avatar
Seboolek 2013-08-29, 1:12
Hmm... Koran potrzebuje lekkiej korekty która nakazuje rozprucie sobie brzucha po zjedzeniu zakazanego mięcha i zszyciu go z powrotem. Oczywiscie wszystko samemu, bez pomocy. Wtedy taka akcja Lidla była by idealna. Pomyślcie ile by ciapatych teraz ubyło!
Zgłoś
Avatar
Keezo 2013-08-30, 1:05
dnr napisał/a:

Puknij się w łeb, oni mają wyjebane na wierzenia brudasów, dodają tam to co najtańsze po prostu, tak samo to godzi w ciebie jak i w muslimów, bo wpieprzasz świństwo, jakieś jebane odpadki zwierzęce.


A jak byłeś mały to czym Cie matka karmiła, jak nie tym gównem?
Zgłoś