18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Od wielu lat ludzie tworzą kapsuły czasu, w których przechowują informacje dla przyszłych pokoleń. 40 lat temu NASA wystrzeliła kapsułę w kosmos wraz z wiadomością do obcych cywilizacji. Być może obcy postępują tak samo. Pytanie tylko czy to ma sens i jest bezpieczne.

Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2017-11-08, 15:45 1
AleDlaczego napisał/a:

[...]W naszych warunkach nazwijmy to węglowych idealnym rozpuszczalnikiem dla związków jest woda. [...]



Na chemii znasz się równie dobrze co na polityce Woda nie jest idealnym rozpuszczalnikiem dla związków węglowych... Głowy sobie nie dam uciąć ale sądzę istnieje więcej ciekłych związków hydrofobowych opartych o węgiel niż hydrofilowych. A przynajmniej istnieje ich na tyle dużo aby takie wodo-lejne stwierdzenie typu "idealnym rozpuszczalnikiem" było głupotą.
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-11-08, 23:30
Ork.Fajny,

Poczyniłem zbyt duży skrót myślowy, moja wina. Chodziło mi o związki niezbędne do funkcjonowania węglowego życia. Oczywiste jest, że związki węglowe nie zawsze rozpuszczają się w wodzie (chociażby tłuszcze czy niektóre cukry np. chityna).
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2017-11-09, 7:01 2
Znowu błyszczysz Istnieje wiele hydrofobowych związków kluczowych do istnienia życia, które np. "chowają" się w błonie biologicznej. Transfer elektronów na chinonach. Hydrofobowe błonowe białka sygnale, czy kanałowe. Karotenoidy. Etc.

Zostań przy udawaniu anty-PiSowca w dziale polityki
Zgłoś