18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Od wielu lat ludzie tworzą kapsuły czasu, w których przechowują informacje dla przyszłych pokoleń. 40 lat temu NASA wystrzeliła kapsułę w kosmos wraz z wiadomością do obcych cywilizacji. Być może obcy postępują tak samo. Pytanie tylko czy to ma sens i jest bezpieczne.

Zgłoś
Avatar
ExtraPower 2017-11-05, 19:59
A jeśli Obcy wysłali kapsułę czasu, a tam przez przypadek znalazł się "Alien", i my radośnie ją otworzymy, to ło matko.
Zgłoś
Avatar
Zawulon 2017-11-05, 20:02 1
włączę to sobie o 23. Lektor usypia wręcz doskonale. W sumie nie wiem nawet co mówi.
Zgłoś
Avatar
k................x 2017-11-06, 0:04 1
no w końcu kosmici w Dokumentalnych, bo już się zaczynałem martwić, że dział schodzi na psy
Zgłoś
Avatar
doopa 2017-11-06, 16:59 1
a może, same piramidy są taką kapsułą czasu ;>
Zgłoś
Avatar
parolpl 2017-11-06, 19:46
@ Za dużo się naoglądał "Gwiezdnych wrót".
Zgłoś
Avatar
p................a 2017-11-06, 23:09
A co w tym niebezpiecznego? Nawet gdyby ktoś wysłał w załączniku atomówkę czy inne coś, no to przecież na ślepo nikt nie będzie tego otwierał.
Zgłoś
Avatar
styx38 2017-11-06, 23:28
lektor chyba jest kastratem
Zgłoś
Avatar
Ohoho 2017-11-07, 19:36 1
@up a ty debilem
Zgłoś
Avatar
Blendzioł 2017-11-07, 21:50
Podobno byla odpowiedz na sygnal radiowy nadany z radioteleskopu w Arceibo innemedium.pl/wiadomosc/odpowiedz-wiadomosc-arecibo-pojawila-sie-w-nie...
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-11-07, 22:27 1
Blendzioł,

Tylko jest jeden istotny błąd w tym fejku - w "informacji od kosmitów" podany jest krzem obok węgla. Takie cząstki nie mają sensu biologicznego bo nie ma uniwersalnego rozpuszczalnika dla takich związków. W naszych warunkach nazwijmy to węglowych idealnym rozpuszczalnikiem dla związków jest woda. Dla krzemu musiałoby to być coś w stylu stężonego kwasu siarkowego. Nie znajdziesz nic pomiędzy. Druga sprawa to struktura nici kodującej - jest zupełnie niesymetryczna co też nie ma sensu. Trzecia rzecz planeta zamieszkana przez "kosmitów" jest położona dalej od Ziemi w układzie z dużo mniejszą gwiazdą co nie pozwalałoby na powstanie życia opartego na węglu z racji braku ciekłej wody.
Zgłoś
Avatar
p................a 2017-11-07, 23:31 2
A ty prezentujesz ograniczone, egocentryczne myślenie naukowców. Takiej substancji nie ma, bo myśmy zbadali wszystkie substancje Wszechświata i wiemy. Tam nie może być życia, bo my znamy wszystkie rodzaje życia Wszechświata. I w ogóle nie badajmy kosmosu, bo już wiemy wszystko i jesteśmy wyrocznią. Jak ksiądz proboszcz.
Zgłoś
Avatar
A................o 2017-11-07, 23:45
pietras_ja,

Na obecną chwilę znamy tylko jeden rodzaj życia i szukamy tego samego. Nie możemy marnować środków na szukanie innych form (tj. innych niż węglowe) bo nie mamy pojęcia czego szukać. To nie wynika z egocentryzmu tylko z pragmatyzmu. A co do tego co pisałem wcześniej fizyka i co za tym idzie chemia są identyczne w całym Wszechświecie i możemy spodziewać się jak zachowują się pierwiastki i cząstki w danych warunkach.
Zgłoś
Avatar
sezamkowyRozpierdol 2017-11-08, 11:59 3
Blendzioł napisał/a:

Podobno byla odpowiedz na sygnal radiowy nadany z radioteleskopu w Arceibo innemedium.pl/wiadomosc/odpowiedz-wiadomosc-arecibo-pojawila-sie-w-nie...



Na przyszłość zamieszczaj wiarygodne źródła jeśli chcesz być poważny, bo ta strona to gatunek pseudonauka, spisek i sensacja, clickbaity o w chuj reklam. Nie bądź idiotą, to nie jest poważne źródło.
Ja bym się na Twoim miejscu wstydził publikować takie chujowe źródła, które faszerują czytelników totalnymi pierdołami, pseudonaukowym gównem.
Właśnie tego typu strony stworzyły liczną bandę idiotów, nieuków i ignorantów wierzących w płaską ziemię i inne papieże na kiju.
Zgłoś
Avatar
overgod 2017-11-08, 13:58 1
Jeżeli obcy mają nikczemne zamiary to taka kapsuła czasu powinna w pierwszej kolejności przejść przez nasz urząd skarbowy i ZUS. Odechce się zielonym eksterminacji.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie