18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
🔥 Się zagapił - teraz popularne
Avatar
Janusz~ 2012-07-26, 10:59 2
Pyton Królewski. Rośnie do ok. 1,5 metra, samice do 1,8. Nigdy nic złego mi nie zrobił
Boa Dusiciel teoretycznie mógłby być zagrożeniem dla dziecka, ale dla dorosłego... w żaden sposób boa z kolei rosną tak do 3 metrów, więc co najwyżej mógłby zjeść kota (ale musiałby być bardzo głodny, bo w naturze ich nie jedzą. Wąż żeby coś zjeść musi być od tego 3-4 razy dłuższy i musi mieć brzuch szerokości najszerszej części zwierzęcia. Czyli np. masz 180 cm. wzrostu i w ramionach 120 cm., to wąż musiałby mieć jakieś 7 metrów żeby Cię zjeść i mieć ponad metr średnicy. A anakondy w domu się raczej nie trzyma

babycow, na początek wydasz kilkaset złotych (sam zwierzak, terrarium, mata/kabel grzewczy, higrometr,termometr) ale później koszta nie przekraczają 20 zł miesięcznie. Po więcej info zapraszam na priv

więcej fotek zapraszam tutej: sadistic.pl/zwierzaki-kto-co-hoduje-vt45255.htmcomments
Zgłoś
Avatar
Jai 2012-07-26, 11:07 3
TAKICH myszy nie daje swojemu pająkowi ŻADEN szanujący się hodowca - skrajnie nieodpowiedzialne. O twardnieniu chityny i problemach z wylinką już było, więc nie będę powtarzał, druga rzecz jest taka, że taka mszy może zwyczajnie pająka zabić - wystarczy , że przegryzie mu odwłok. Wystarczy poszukać na stronach terrarystycznych, są takie filmiki.
Co do myszy, to najwyżej oseska, nie częściej niż raz na miesiąc - dwa.
Za to żabki lubią

Jakaś plaga z tymi pająkami ostatnio - modne się to zrobiło, teraz każdy sobie kupuje ptasznika, najczęściej kędziore i trzyma w za małym, przesuszonym terra, karmiąc myszami, najczęściej jak znajomi widzą.

A potem zalew postów na forach, że pająk umiera bo właściciel jest kretynem.
Kupcie sobie pudle, to jak zdechnie, to przynajmniej nie szkoda.
Zgłoś
Avatar
Janusz~ 2012-07-26, 11:25 3
Jai, byłem kiedyś u znajomego hodowcy i właściciela sklepu ze zwierzątkami po karmówkę dla mojego regiusa. Opowiadał jak to małolaci po 13-14 lat przyszli i pytali czy można u niego kupić mysz dla pająka. Oczywiście - on sprzedaje myszy, szczury, chomiki, ale powiedział wprost - pająk tego nie zje. Jako odpowiedź od gówniarza usłyszał "ja widziałem na youtubie że zje i też chce żeby mój zjadł". Oczywiście jako szanujący się hodowca nie sprzedał mu tej myszki, a gówniarz wychodząc ze sklepu zapytał jeszcze gdzie w mieście można kupić myszy. Plaga kretynów :/ niech ich pokąsają te pająki i niech giną póki się nie rozmnożyli.
Zgłoś
Avatar
Jai 2012-07-26, 11:36
Janusz, ja mam irminię i kędziorkę - do niedawna była jeszcze chromka, ale to samczyk i padł ofiarą samiczki znajomego, dziś już ładny kokon jest

Moim pająkom mysz to dałem może ze dewa razy w ogóle, w ramach urozmaicenia diety, ale były to oseski, zagrozić to im nie mogły.
Dużo lepszym pokarmem są szarańcze - ja od kilku miesięcy staram się je hodować w osobnym terra - średnio mi to szło na początku, ale teraz zaczęły się mnożyć i jest lepiej.

Poza tym, lubią żaby
A ja mam straszną uciechę, jak te małe zielone kicaje nie wiedzą gdzie mają spierdzielać przed śmiercią
Zgłoś
Avatar
Robajson 2012-07-26, 12:13
Ja dawałem oseski i karaluchy.Taka mysz to za dużo na takiego pająka.
Zgłoś
Avatar
artur140686 2012-07-26, 12:19
Takie kozaki a kręcą przez szybę
Zgłoś
Avatar
nmarcin666 2012-07-26, 12:19
Wygląda jak szczurek mały. Nie można go karmić martwymi? Na allegro są zamrożone doch wystarczy w mikrofale chyba i je nie? Chodzi mi o to, że miałem różne zwierzątka mniejsze i większe i nigdy nie będę miał już innego niż szczury inteligentne przywiązują się i przynajmniej możesz je wziąć na kolana albo wyjść z z nim na spacer w kapturze lub rękawie....
Zgłoś
Avatar
artur140686 2012-07-26, 12:20
Jai napisał/a:


Poza tym, lubią żaby
A ja mam straszną uciechę, jak te małe zielone kicaje nie wiedzą gdzie mają spierdzielać przed śmiercią



Żaby są pod ochroną w Polsce zresztą chyba wszystkie płazy.
Zgłoś
Avatar
PsychoBoyJack 2012-07-26, 12:37
Pająk bez problemu poradził sobie z taką myszką i nie została zapewne wrzucona tylko po to by ją zabił tylko sie nażarł, ale nie obchodzi mnie to tak samo jak i wasze filozofie. Pająk nie jest mój i jak dla mnie to można mu tam konia wrzucić. Ja tylko miałem okazje nagrać to i wam udostępniam bo od tego takie serwisy są.
Zgłoś
Avatar
Dalione 2012-07-26, 12:58
@up
Panowie Cię po prostu mile poinformowali że nie należy dawać pająkom takiego "jedzenia". Więc nie naskakuj na nich z łaski swojej, bo miałem okazję przez Twoją głupotę poczytać sobie nieco o pajączkach i wężach
Zgłoś
Avatar
Mr Dan 2012-07-26, 14:33
Materiał własny, a gdzie pozdrowienia dla Sadoli?
Zgłoś
Avatar
Skądinąd 2012-07-26, 14:50 2
W ogóle ludziom odpierdala w garze z tymi myszami. Ostatnio byliśmy po karmę dla naszych sierściów i pani przed nami kupowała myszy dla kotów - takie żywe, normalne, polne myszy. Podobno wrzuca się taką do wanny, a potem kota do łazienki. Że niby czuje się wtedy pełnowartościowy, bo może kogoś zabić. Ludzie to matoły i wydaje im się, że, skoro przeczytali kilka wątków na jakimś forum dla gimbusiarni, to są co najmniej hodowcami. Potem tatuś musi topić małe kotki w wannie, bo rodzina nie wie, że się zwierzęta sterylizuje.

Już nie pomnę karmienia psów i kotów żarciem z supermarketu (kitty kat czy whiskas), bo "w telewizorni pokazywali, że zdrowe". Pełnowartościowa karma dla kotów, typu Josera, bez alergenów kosztuje 17 zł za kg. Naszym to starcza na 2 tygodnie. Nikt mi nie powie, że whiskas wychodzi taniej.
Zgłoś
Avatar
advisorry 2012-07-26, 16:00
Za materiał własny piwo tylko na hardzie
Zgłoś
Avatar
8765tj 2012-08-11, 20:04
czyżby Brachypelma smithi?
Zgłoś