18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Obrona konieczna w Rosji
BongMan • 2012-04-09, 11:48
Mówcie co chcecie o Rosji, ale wolności obywatelskie i prawo własności mają tam o wiele wyższe poszanowanie niż u nas.
Cytat:

W Rosji biznesmen zabił trzech złodziei, broniąc swojej rodziny – podaje kp.ru.

Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem w Tule. 52-letni przedsiębiorca padł ofiarą napadu. Czterech bandytów, uzbrojonych w kije baseballowe, pistolety i nóż, wdarło się do jego domu.

Wówczas znajdował się w nim gospodarz, jego żona i czworo małych dzieci.

Złodzieje zażądali od przedsiębiorcy, by oddał im pieniądze i cenne rzeczy. Zaczęli bić dzieci i żonę.

Ojciec rodziny zdążył dobiec do kuchni. Wziął nóż kuchenny. Następnie, działając prawdopodobnie w afekcie, rzucił się na bandytów. Trzech zabił. Czwarty, widząc, że może go spotkać taki sam los, natychmiast uciekł.

Gospodarz i jego rodzina zostali hospitalizowani, a potem wypuszczeni do domu.

Adwokat biznesmena utrzymuje, że działania jego klienta nie wykraczały poza ramy obrony koniecznej.



I niezwykle trafny komentarz z Onetu:
Cytat:

U nas media ochrzciłyby go seryjnym mordercą, kler nazwałby go mścicielem, który nie umie nadstawić drugiego policzka, a policja i sądy zapewniłyby mu dożywocie dla lepszych statystyk...


wiadomosci.onet.pl/swiat/rosja-zabil-trzech-zlodziei-broniac-swojej-ro...
Zgłoś
Avatar
l................z 2012-04-09, 11:52 24
brawa dla ojca!

szkoda, że czwartego nie dał rady jeszcze dorwać.

w Texasie koleś by dostał nagrodę od szeryfa.

"Sprawa obrony koniecznej wogóle nie powinna wylądować w Sądzie karnym, ale być umorzona przez prokuratora na etapie wstępnego dochodzenia. Ale nasza komusza prokuratura działa wedle prlowskiej zasady "jest trup to musi być sprawca w pudle". I potem ciąga się takiego człowieka latami po sądach rujnując mu wcześniej życie."

w Polsce by dostał 25 lat jak nic. ja dalej nie wiem kto ma interes w faworyzowaniu bandytów i dręczeniu ich ofiar.

a tusk walczy z kibolami
Zgłoś
Avatar
h................a 2012-04-09, 12:52 3
Słowo-klucz: "biznesmen". Ciekawe co by było, gdyby w ZSRR jeden żul zabił w samoobronie drugiego żula.
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2012-04-09, 13:11 10
W Polsce zapewne ratując np. swoją dziewczynę przed pobiciem, bijąc napastnika pójdziesz siedzieć bo on nie napadał Ciebie i to ona powinna pobić go w obronie własnej
Zgłoś
Avatar
niepoprawnymateo 2012-04-09, 13:30 2
Wy tu rozmyslacie co by bylo gdyby a ja sie zastanawiam jak on dobiegl do kuchni, wzial noz i zabil 3 bandytow. Albo mam slaba wyobraznie i nie moge tego sobie odtworzyc albo bandyci byli kompletnymi idiotami.
Zgłoś
Avatar
Qboos 2012-04-09, 14:03
Jak ja nie lubię tego stwierdzenia "nadstawić drugi policzek". Jak złapiemy pedofila, to zamiast powiesić go na latarni ulicznej mamy dać mu drugie dziecko?
Zgłoś
Avatar
l................z 2012-04-09, 14:07
niepoprawnymateo napisał/a:

Wy tu rozmyslacie co by bylo gdyby a ja sie zastanawiam jak on dobiegl do kuchni, wzial noz i zabil 3 bandytow. Albo mam slaba wyobraznie i nie moge tego sobie odtworzyc albo bandyci byli kompletnymi idiotami.



adrenalina robi swoje, wierz mi
Zgłoś
Avatar
Roszp 2012-04-09, 15:48
BongMan napisał/a:

Mówcie co chcecie o Rosji, ale wolności obywatelskie i prawo własności mają tam o wiele wyższe poszanowanie niż u nas.

BongMan napisał/a:

podaje kp.ru

BongMan napisał/a:

Adwokat biznesmena utrzymuje, że działania jego klienta nie wykraczały poza ramy obrony koniecznej.



A maturę to państwo zdali? Było tam coś takiego jak "czytanie ze zrozumieniem". Języki obce. Polski chyba.
Zgłoś
Avatar
niepoprawnymateo 2012-04-09, 20:03 2
luka5z napisał/a:



adrenalina robi swoje, wierz mi



Rozumiem ze dostal powera. Nie rozumiem jakimi idiotami musieli byc bandyci zeby sobie na to pozwolic
Zgłoś
Avatar
Boingu 2012-04-09, 21:19
Tak powinno być. Rosja jaka jest taka jest, ale w sumie to tak jak w prawie Hammurabiego. "Oko za oko". Znając polskie realia na pewno okrzyknięto by go psycholem, który zabija z przyjemności.
Zgłoś
Avatar
Fridegar 2012-04-09, 21:56
Jedna taka akcja, i jego dzieciom nigdy nie trzeba będzie potwarzać dwa razy.
Zgłoś
Avatar
kleryk66 2012-04-09, 22:20 3
Problemem nie jest Polskie prawo, które równie szeroko obejmuje obronę konieczną (wiadomo, że to nie Ameryka, gdzie za cukierka mozesz gościa zabić), ale w tym wypadku na gruncie KK mamy obronę konieczną w 100%. Problemem są prokuratorzy i sędziowie którzy szukają dziury w całym, i to od zmiany ich nastawienia należy zacząć.

Ale zresztą komu ja to piszę. Wyżej ktoś napisal, że nie można stanąć w obronie własnej dziewczyny co jest idiotyzmem i zwykłym kłamstwem, który wszyscy chłoną...
Zgłoś
Avatar
Doktór 2012-04-09, 22:46
Dałem piwo za odwagę dla gościa, ale... no właśnie. Oczywiście fajnie jest przedstawić sprawę tak, że w głupiej Polsce jest tak a gdzie indziej lepiej, bo to zbiera największy poklask.

Ktoś czytał tego newsa bardzo wybiórczo, bo ten dzielny człowiek zostanie postawiony przed sądem i grozi mu więzienie. Bardzo prawdopodobne, że do tego więzienia trafi.

Głupie prawo to nie tylko cecha naszego kraju...
Zgłoś
Avatar
Mestiner 2012-04-09, 23:19
Adrenalina adrenaliną, ale w sumie albo złodzieje spanikowali i dali się pozabijać albo przykładny ojciec i biznesmen był z jakiegoś kgb lub specnazu.
Zgłoś
Avatar
tukanex 2012-04-09, 23:50 2
I tak powinno być. Ktoś wchodzi do mojego domu, chce mnie zaatakować, cokolwiek, w złych zamiarach, mam prawo bronić swojej rodziny, zakatować go na śmierć, zakopać w ogródku i na drugi dzień o tym nie pamiętać!

Piwo dla typa! Rodzina ponad wszystko
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie