18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Obrona konieczna w USA
BongMan • 2012-01-05, 16:28
Cytat:

Nastoletnia matka zastrzeliła napastnika, który wdarł się do jej domu. Zrobiła to po tym jak zadzwoniła na policję, która udzieliła jej pozwolenia na obronę siebie i swojego małego synka wszelkimi możliwymi sposobami - czytamy na portalu huffingtonpost.com.

18-letnia Sarah McKinley zabiła jednym strzałem mężczyznę, który włamał się do jej domu w Blanchard w stanie Oklahoma. Do zdarzenia doszło w sylwestra. Jak dodaje stacja ABC napastnik wdarł się do domu kobiety uzbrojony w nóż myśliwski.

Wszystko zaczęło się, gdy mąż młodej matki zmarł na raka tydzień przed zdarzeniem. Przyszły napastnik, Justin Martin, zjawił się pod drzwiami kobiety w dniu pogrzebu jej męża. Według telewizji KOCO, Martin przedstawił się jako jej sąsiad i chciał się przywitać. Kobieta jednak go wtedy nie wpuściła. Mężczyzna powrócił w ostatni dzień roku, kiedy to siłą próbował się wedrzeć do domu.

McKinley schowała się w sypialni uzbrająjąc się w dwa pistolety, które miała w domu. Wcześniej uspokoiła swojego trzymiesięcznego synka. Zadzwoniła też na policję opisując całą sytuację. Powiedziała, że jest uzbrojona i zapytała, czy jeśli napastnik wejdzie do jej pokoju, to będzie go mogła zastrzelić.

- Nie mogę ci powiedzieć, że możesz to zrobić, ale musisz zrobić wszystko, żeby chronić swoje dziecko - odparł operator. Cała rozmowa trwała około 20 minut, gdy w tym czasie Martin wraz z kolegą próbowali siłą dostać się do domu 18-letniej matki.

Gdy w końcu im się to udało, Martin wpadł z nożem do sypialni, gdzie zabarykadowała sie McKinley. Gdy tylko pojawił się w drzwiach z nożem w dłoni, kobieta od razu wystrzeliła, a napastnik zginął od pierwszego strzału. Jego współtowarzysz uciekł, ale wkrótce został złapany przez policję.



Dla porównania przypomnę sprawę, która miała miejsce przed kilkoma laty w Polsce. Gwałciciel napadł kobietę, zobaczył to jakiś facet, poturbował napastnika i zatrzymał go do przyjazdu policji. Efekt? Gwałcicielowi nie postawiono nawet zarzutów a facet dostał zawiasy za pobicie i bezprawne pozbawienie wolności.
Welcome to the jungle!
Zgłoś
Avatar
M................d 2012-01-05, 23:19
Historie z chuja wziete, wpierdala sie koles do domu i przez pol godziny trzepie kapucyna, zeby jakas kurwa zdazyla nakarmic dziecko i pogadac z kochankiem z policji, a potem w koncu po dlugim wyczekiwaniu moze zarobic kulke miedzy oczy.
Zgłoś
Avatar
Adam1394 2012-01-05, 23:23
Widać, że głupia amerykanka. Przeczytała by ze zrozumieniem konstytucję swojego kraju i miała by odpowiedź, że może bronić swojego życia i mienia nawet nielegalnymi środkami.
Zgłoś
Avatar
ticorr 2012-01-06, 0:14
Oszczerca napisał/a:


No tak, jak ci tak źle to granice są otwarte. Robicie aferę z kilku spraw a takich spraw jest tysiące. Nie podam ci przykładu bo nikt nie pisze o tym że '' w sprawie zapadł sprawiedliwy wyrok, sukces wymiaru sprawiedliwości" tylko o wpadkach i porażkach które są nagłaśniane przez wszystkie media jako niebywała atrakcja. Jeśli to jest opiniotwórcze dla ciebie że 3 razy widziałeś policję na oczy i narzekasz na drogówkę bo wszyscy narzekają to nie będę tego komentował.
Mentalność typowego polaka to ponarzekać jak mi źle, a co zrobiłeś aby było lepiej nie tylko tobie?


Ty to poważnie piszesz czy tylko trollujesz? Jak mam pisać o kimś, kogo widzę "3 razy" i "3 razy" gówno zrobił? I o jakich sukcesach mowa, bo dalej nie wiemy o czym piszesz?

Może o tym:

Zgłoś
Avatar
sztanek1981 2012-01-06, 0:32 1
Czasem lepiej by nas 3 sądziło niż 4 niosło
Zgłoś
Avatar
Cpt. Obvious 2012-01-06, 2:13
Po obszerności komentarzy zgaduję że rozwinęła się kolejna dyskusja o bezsensach polskiego prawa, większość jest za dopuszczeniem bezkarnego zabijania w samoobronie, co niektórzy podnoszą że nie chcą utrzymywać więźniów i żądają powrotu kary śmierci, a jeszcze inni nie mogą doczekać się legalizacji marihuany?
Zgłoś
Avatar
=CAMEL= 2012-01-06, 2:24
W stanach jest jedna zajebista zasada-my house is my castle. Czyli-ogradzamy, dajemy oznakowanie-teren prywatny itp i jak ktoś Ci wejdzie to możesz go zabić bo przecież pisało wyraźnie. A w polskim prawie rzadko słyszy się żeby patrzono na obrońców (lub ludzi którzy się bronią) pod kątem sytuacji która zaistniała tylko przez paragrafy-zabł->paragraf>kara->wyrok. super
Zgłoś
Avatar
skurwysyny 2012-01-06, 3:10
Xenomorph08 : Dzień jak co dzień tego gościa z policji.. on dostaje milion różnych i bardzo podobnych telefonów codziennie i to z różnymi dziwnymi historiami TO JEST AMERYKA TAM NA PRAWDE SĄ DZIWNI LUDZI I DZIEJĄ SIE DZIWNE RZECZY wiec dla niego to pestka
Zgłoś
Avatar
styq 2012-01-06, 8:31
Ja w razie czego nie będę się krępował w działaniu ostatecznym by bronić rodziny przed jakimiś skurwielami. Za żonę i dzieci (których jeszcze nie mam) oddam życie, jeśli sędzia tego nie zrozumie, trudno. Opinia publiczna zrozumie. Bezpieczeństwo najbliższych to priorytet jakiejkolwiek egzystencji. Może miałbym patrzeć jak jakiś skurwiel bije moją żonę? Popaprańcy, trzeba w naszym państwie zmienić przepisy dotyczące samo obrony, oraz wprowadzić z powrotem karę śmierci, oraz zaostrzyć przepisy dotyczące przestępstw fizycznych, psychicznych, oraz na tle seksualnym. Na dzień dzisiejszy jest to śmieszne, wręcz żenujące. W innych równie cywilizowanych krajach (kocham Polskę, jestem patriotą) za gwałt jest wyrok np. od 5 lat do dożywocia i tamtejsze sądy pakują gwałciciela na 15 lat do więzienia, a u nas? Wyrok od do, a większość dostaje dolne stawki. To jest nie do pojęcia. Dodam jeszcze, że za posiadanie np. 3g amfetaminy można pójść siedzieć na 3 lata, a za posiadanie 50g amfetaminy (ewidentna dilerka) na 5... Jest wiele paradoksów. Może nasze dzieci zmienią coś na lepsze Nie żyjemy w najlepszych czasach, ale przynajmniej jesteśmy wolni, nie zapominajmy!
Zgłoś
Avatar
Cpt. Obvious 2012-01-06, 13:44
Z nudów może jednak też dołączę się do tej jałowej dyskusji.
styq napisał/a:

Popaprańcy, trzeba w naszym państwie zmienić przepisy dotyczące samo obrony (...)


tu masz ten przepis
KK napisał/a:

Art. 25.
§ 1. Nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem.
§ 2. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
§ 3. Nie podlega karze, kto przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia usprawiedliwionych okolicznościami zamachu.
§ 4. Osoba, która w obronie koniecznej odpiera zamach na jakiekolwiek cudze dobro chronione prawem, chroniąc bezpieczeństwo lub porządek publiczny, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.
§ 5. Przepisu § 4 nie stosuje się, jeżeli czyn sprawcy zamachu skierowany przeciwko osobie odpierającej zamach godzi wyłącznie w cześć lub godność tej osoby.


Jak Ty byś go zmienił?
Zgłoś
Avatar
solton021987 2012-01-06, 14:26
kiedyś słyszałem jak w bloku pijany facet napierdala kobiete, zadzwoniłem na psy, przedstawiłem sie(żeby nie było ze jaja sobie robie przez telefon) i przez 15 minut musiałem tłumaczyć tepakowi ze naprawde ktoś bije kobiete i ze nie mam omamów słuchowych nic nie brałem itp. żeby po tym usłyszeć z wielka łachą od psa "nooo dooobra, to wyśle kogoś". Nie jestem bohaterem żeby biegać po klatce i wbijać sie do mieszkania żeby ratować poszkodowanych, ale po to jestem obywatelem tego kraju i po to płace podatki zeby służby takie jak policja chroniły mnie i innych. dlatego właśnie wkurwiają mnie komentarze "Jak tak wam w Polsce źle to granice są otwarte"
Zgłoś
Avatar
dwakilo 2012-01-06, 17:30
Co nie zmienia fakty, że zaraz po Kanadzie, USA to najbardziej pojebane państwo świata.
Zgłoś
Avatar
viktorx 2012-01-06, 19:25
Pierdolenie, pierdoleniem, ale jak dla mnie w tej kwestii polskie sprawo jest spierdolone. I dlatego między innymi wolę to hejtowane przez was wszystkich US of A.
Zgłoś