18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Obrona konieczna w USA
BongMan • 2012-01-05, 16:28
Cytat:

Nastoletnia matka zastrzeliła napastnika, który wdarł się do jej domu. Zrobiła to po tym jak zadzwoniła na policję, która udzieliła jej pozwolenia na obronę siebie i swojego małego synka wszelkimi możliwymi sposobami - czytamy na portalu huffingtonpost.com.

18-letnia Sarah McKinley zabiła jednym strzałem mężczyznę, który włamał się do jej domu w Blanchard w stanie Oklahoma. Do zdarzenia doszło w sylwestra. Jak dodaje stacja ABC napastnik wdarł się do domu kobiety uzbrojony w nóż myśliwski.

Wszystko zaczęło się, gdy mąż młodej matki zmarł na raka tydzień przed zdarzeniem. Przyszły napastnik, Justin Martin, zjawił się pod drzwiami kobiety w dniu pogrzebu jej męża. Według telewizji KOCO, Martin przedstawił się jako jej sąsiad i chciał się przywitać. Kobieta jednak go wtedy nie wpuściła. Mężczyzna powrócił w ostatni dzień roku, kiedy to siłą próbował się wedrzeć do domu.

McKinley schowała się w sypialni uzbrająjąc się w dwa pistolety, które miała w domu. Wcześniej uspokoiła swojego trzymiesięcznego synka. Zadzwoniła też na policję opisując całą sytuację. Powiedziała, że jest uzbrojona i zapytała, czy jeśli napastnik wejdzie do jej pokoju, to będzie go mogła zastrzelić.

- Nie mogę ci powiedzieć, że możesz to zrobić, ale musisz zrobić wszystko, żeby chronić swoje dziecko - odparł operator. Cała rozmowa trwała około 20 minut, gdy w tym czasie Martin wraz z kolegą próbowali siłą dostać się do domu 18-letniej matki.

Gdy w końcu im się to udało, Martin wpadł z nożem do sypialni, gdzie zabarykadowała sie McKinley. Gdy tylko pojawił się w drzwiach z nożem w dłoni, kobieta od razu wystrzeliła, a napastnik zginął od pierwszego strzału. Jego współtowarzysz uciekł, ale wkrótce został złapany przez policję.



Dla porównania przypomnę sprawę, która miała miejsce przed kilkoma laty w Polsce. Gwałciciel napadł kobietę, zobaczył to jakiś facet, poturbował napastnika i zatrzymał go do przyjazdu policji. Efekt? Gwałcicielowi nie postawiono nawet zarzutów a facet dostał zawiasy za pobicie i bezprawne pozbawienie wolności.
Welcome to the jungle!
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2012-01-05, 16:33 40
Jedno jest pewne - duże bro dla gliniarza. U nas pewnie by kazał czekać. Jeżeliby się dodzwoniła.
Zgłoś
Avatar
Ponury Knur 2012-01-05, 16:38 1
Już zaraz zaczną się komentarze ciemiężonych przez państwo obywateli. A wasza opinia wyrabia się tylko na tym że była taka sprawa w gazecie lub w tv i tam ktoś został skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości. Jak tak wam w Polsce źle to granice są otwarte.

Szkoda że nie mówi się o tych sprawach w których zapadają sprawiedliwe i logiczne wyroki.
Nie myli się tylko ten co nic nie robi.
Zgłoś
Avatar
rockface123 2012-01-05, 16:41 3
jestem kowalski i kłade chuja na polske po co psuć sobie nerwy tym patologicznym szarym krajem? pozdro
Zgłoś
Avatar
iPoCoTaRejestracja 2012-01-05, 16:46 5
Ja pierdole. 20 minut gadała z gliniarzem, a Ci zamiast jechać to co? Pączki pewnie wpierdalali.
Zgłoś
Avatar
Robster 2012-01-05, 16:54 2
Ja chciałbym tylko zauważyć, że od jakiegoś czasu funkcjonuje ustawa według której interweniujący cywil jest traktowany jak funkcjonariusz mundurowy. Bez obaw więc można zatrzymać kogoś kto łamie prawo (z prawnego punktu widzenia, bo aspekt psychologiczny dalej pozostaje).
Zgłoś
Avatar
ticorr 2012-01-05, 17:48 1
Cytat:

A wasza opinia wyrabia się tylko na tym że była taka sprawa w gazecie lub w tv i tam ktoś został skrzywdzony przez wymiar sprawiedliwości



akurat ty wiesz wszystko najlepiej...

ja z policją mam same niemiłe wspomnienia, bo sam miałem "przyjemność" widzieć ich pracę w praktyce z metra.. raz pół godziny czekałem aż łaskawie odbiorą telefon 997 i litościwie przyjadą, by na końcu debilom tylko groźnie pomachać palcem (z tej akcji mogę wrzucić tu nawet film).. a raz widzę jak spisują jakieś łby na osiedlowej ławce za picie "alkoholu" w postaci jednej puszki piwa, gdy obok sobie chodził gość z owczarkiem niemieckim bez kagańca... o drogówce z litości nie wspomnę, bo to temat na książkę...

Cytat:

Szkoda że nie mówi się o tych sprawach w których zapadają sprawiedliwe i logiczne wyroki.



podaj mi przykłady sprawiedliwych wyroków, gdy zdefraudowano jakieś państwowe pieniądze lub przyczyniono się do upadku państwowej firmy... będziesz szukał długo i gówno znajdziesz... wyroki zapadają tylko w sprawach, gdy babcia handlowała nielegalnie pietruszką na zakręcie... ewentualnie gdy został pobity jakiś złodziej...
Zgłoś
Avatar
Ponury Knur 2012-01-05, 17:54
ticorr napisał/a:



akurat ty wiesz wszystko najlepiej...

ja z policją mam same niemiłe wspomnienia, bo sam miałem "przyjemność" widzieć ich pracę w praktyce z metra.. raz pół godziny czekałem aż łaskawie odbiorą telefon 997 i litościwie przyjadą, by na końcu debilom tylko groźnie pomachać palcem (z tej akcji mogę wrzucić tu nawet film).. a raz widzę jak spisują jakieś łby na osiedlowej ławce za picie "alkoholu" w postaci jednej puszki piwa, gdy obok sobie chodził gość z owczarkiem niemieckim bez kagańca... o drogówce z litości nie wspomnę, bo to temat na książkę...

podaj mi przykłady sprawiedliwych wyroków, gdy zdefraudowano jakieś państwowe pieniądze lub przyczyniono się do upadku państwowej firmy... będziesz szukał długo i gówno znajdziesz... wyroki zapadają tylko w sprawach, gdy babcia handlowała nielegalnie pietruszką na zakręcie... ewentualnie gdy został pobity jakiś złodziej...



No tak, jak ci tak źle to granice są otwarte. Robicie aferę z kilku spraw a takich spraw jest tysiące. Nie podam ci przykładu bo nikt nie pisze o tym że '' w sprawie zapadł sprawiedliwy wyrok, sukces wymiaru sprawiedliwości" tylko o wpadkach i porażkach które są nagłaśniane przez wszystkie media jako niebywała atrakcja. Jeśli to jest opiniotwórcze dla ciebie że 3 razy widziałeś policję na oczy i narzekasz na drogówkę bo wszyscy narzekają to nie będę tego komentował.
Mentalność typowego polaka to ponarzekać jak mi źle, a co zrobiłeś aby było lepiej nie tylko tobie?
Zgłoś
Avatar
Xenomorph08 2012-01-05, 18:55
ticcor

Ja też kiedyś nie mogłem się dodzwonić przez jakieś 15 min a sprawa dotyczyła życia i śmierci. Na szczęście tego pierwszego. Poza tym policja jest zawsze tam gdzie nie są potrzebni i nie ma ich tam gdzie potrzebni są.
Zgłoś
Avatar
maderfakermen 2012-01-05, 21:57
Tak zwane PWN3D !!!
Zgłoś
Avatar
q................a 2012-01-05, 22:09
jebać polsze jebaćć!!! polska jest zjebana, polska to kurwy i zlodzieje i bezprawie i zjebany rząd. mamy w dupie polske hehehe niech too kurwa wojna pogrzebie bo ciemny lud przez i nawet tysiac lat z gowna tutaj nie wyjdzie. pozdrawiam hejtow
Zgłoś
Avatar
Sarkos 2012-01-05, 22:28 19
I tak powinno być! Jeśli KTOKOLWIEK siłą wchodzi do twojego domu masz możliwość zrobienia WSZYSTKIEGO żeby się obronić. Kula w łeb i nie ma, że można było postrzelić w nogę i tym podobnych pierdół. Tak samo powinien być dostęp do broni. Każdy gnój w większym mieście ma możliwość zdobycia spluwy (choćby na koronie dawnego stadionu dziesięciolecia można było bez problemu, na pewno gdzieś teraz też się da), a ty się człowieku bronić normalnie nie możesz. Jakby każdy gnój wiedział, że przy próbie kradzieży/gwałtu/pobicia może dostać kulę między oczy, to by się zastanowił dwa razy. 2-12 lat za gwałt, 8-25 lub dożywocie za zabójstwo, no kurwa mać! Za zabójstwo kula w łeb, po co ma pasożyt żerować na społeczeństwie, a za gwałt obcięcie narzędzia zbrodni i ciężkie roboty.
Cała idea więzień jest z dupy wzięta, dostaje ciepłą celę, telewizorek, bibliotekę, michę 3 razy dziennie pod nos podstawią - żyć nie umierać. Do kamieniołomu, a nie w pierdlu siedzieć i dupę grzać. Ulice są niepozamiatane, chodniki by się przydało wyczyścić, odśnieżać nie ma komu w zimę, psie gówna na trawnikach leżą. Jak nie ma co jeść, czy gdzie mieszkać, to nie dziwne, że celowo do pierdla idą. Jakby miał 10-12 godzin dziennie harować, na ulicy, to by się odechciało. A kto płaci za darmozjadów? Ja, ty i każdy kto odprowadza podatki.
Zgłoś
Avatar
Hex00 2012-01-05, 22:52
jak u nas nadejdzie dzień gdzie broń będzie wydawane tylko za sprawą dowodu osobistego i kasy to politycy nie będą wychodzić z swoich pałacyków... ;]
Zgłoś
Avatar
konradzicho 2012-01-05, 23:09
"Cała rozmowa trwała około 20 minut"
Operator zamiast wysłać kogoś na miejsce uciął sobie pogawędkę na ponad kwadrans?
W takim czasie nawet Polska psiarnia dotarłaby na miejsce.
Zgłoś
Avatar
senekuk~ 2012-01-05, 23:13
wielki szacunek dla tej kobitki ale wydaje mi się że gdyby w naszym kraju wprowadzono pozwolenie na broń to zaludnienie szybko by zmalało
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie