18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 4:40
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Zespół ukraińskiej gwardii zbrojnej na pokładzie komercyjnego statku towarowego na południowym Morzu Czerwonym był w stanie skutecznie zniszczyć jednokierunkowego drona powierzchniowego wystrzelonego przez Grupę Terrorystyczną Huti w zachodnim Jemenie.

Zgłoś
Avatar
dżonyłojlker 2024-07-23, 14:27 49
Gód dżob bledź.
Zgłoś
Avatar
Janko 2024-07-23, 14:41 8
To im się udało w chuj
Zgłoś
Ciekawe jak to jest skonstruowane oraz co to za automat steruje czyżby manele z P-15 Termit z głowicą samonaprowadzającą?
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-07-23, 14:55 5
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

Ciekawe jak to jest skonstruowane oraz co to za automat steruje czyżby manele z P-15 Termit z głowicą samonaprowadzającą?



Drony typu DJ Mavic mają zasięg do 20km. Na otwartej przestrzeni nie powinno być problemu, więc mogą mieć nawet VR google, siedzieć w kafejce i na telebimie kibicować
Zgłoś
Siriuz napisał/a:

Drony typu DJ Mavic mają zasięg do 20km. Na otwartej przestrzeni nie powinno być problemu, więc mogą mieć nawet VR google, siedzieć w kafejce i na telebimie kibicować



No tak tylko na nasłuchu od razu wykryją w eterze transmisję, a zbliżający się obiekt też nadaje bo wysyła np. obraz i siła sygnału się zwiększa już nie mówiąc że jak zakłóci się to lipa a jakoś na automacie podobno to potrafi pływać 😀
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-07-23, 15:12 1
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

No tak tylko na nasłuchu od razu wykryją w eterze transmisję, a zbliżający się obiekt też nadaje bo wysyła np. obraz i siła sygnału się zwiększa już nie mówiąc że jak zakłóci się to lipa a jakoś na automacie podobno to potrafi pływać 😀



W sumie tak, chociaż biorąc pod uwagę co odpierdalają Ukraińcy dronami na wojnie to nie wiem czy walka elektroniczna stoi na takim poziomie Nie wiem też czy stosowanie jakiś wyrafinowanych i pewnie trudnodostępnych urządzeń naprowadzających jest tutaj sensowne. IMHO wystarczyłby ESP32-CAM ai thinker za 30zł nawet z jakimś demo programikiem do rozpoznawania obiektów. Na morzu gdzie nic nie ma tylko horyzont powinno to działać jak ta lala Pojebane czasy.
Zgłoś
Avatar
Kutazz 2024-07-23, 15:35 8
Czy ktoś mi powie co ma na celu taki dron? Rozjebać burtę i zmusić załogę do zejścia na jakieś szalupy ratunkowe?
Zgłoś
Avatar
BigLebovsky 2024-07-23, 16:17 7
Ja się kurwa pytam dlaczego ten "zespół ukraińskiej gwardii zbrojnej" nie napierdala w kacapów celem ochrony swojej ojczyzny?
Zgłoś
Avatar
tadek899 2024-07-23, 16:42 3
BigLebovsky napisał/a:

Ja się kurwa pytam dlaczego ten "zespół ukraińskiej gwardii zbrojnej" nie napierdala w kacapów celem ochrony swojej ojczyzny?



chuj z tym, cieszmy się że u nas na uberze się nie rozpierdalają
Zgłoś
Avatar
metyoo 2024-07-23, 16:44 2
tadek899 napisał/a:

chuj z tym, cieszmy się że u nas na uberze się nie rozpierdalają


robią ro beowi bez prawka - jeszcze lepiej...

BigLebovsky napisał/a:

Ja się kurwa pytam dlaczego ten "zespół ukraińskiej gwardii zbrojnej" nie napierdala w kacapów celem ochrony swojej ojczyzny?



dokładnie o tym samym pomyślałem
Zgłoś
Avatar
Karboksylator 2024-07-23, 17:03 4
a ja się zastanawiam, czemu żaden kraj jak takie hutu czy inne gady napadną statek to nie wyśle w tamto miejsce ze trzech łodzi podwodnych i nie rozpierdoli ich w drobny mak.
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-07-23, 17:31 1
Karboksylator napisał/a:

a ja się zastanawiam, czemu żaden kraj jak takie hutu czy inne gady napadną statek to nie wyśle w tamto miejsce ze trzech łodzi podwodnych i nie rozpierdoli ich w drobny mak.



Ruscy zrobili to z Ukraińcami i widzisz jakie gówno z tego wyszło
Zgłoś
Avatar
nikt1982 2024-07-23, 18:48 1
Co do opisu: Słychać tam albo ruskich albo ukrów walczących razem z innymi członkami PMC (wynika z kontekstu, wystarczy się w rozmowę wsłuchać). Tzn., że jedni albo drudzy wspomnianych (tj. ruskich albo ukrów) wolą walczyć w ramach ochrony statków w PMC, niż dla własnego kraju. To nie są ukry, jako sił zbrojne własnego państwa. Akcja to w sumie całkiem skuteczna
Zgłoś
Avatar
elim 2024-07-23, 18:49 1
Karboksylator napisał/a:

a ja się zastanawiam, czemu żaden kraj jak takie hutu czy inne gady napadną statek to nie wyśle w tamto miejsce ze trzech łodzi podwodnych i nie rozpierdoli ich w drobny mak.



Była akcja odwetowa USA+inne państwa, lotnictwo bombardowało cele na terytoruim Huti... widać z jakim marnym skutkiem. Po prostu Huti już tak przez wiele lat byli bombardowani że tam nie ma za bardzo celów wojskowych do zniszczenia, co innego Izrael, ten uderzył w cel nie związany z wojskiem (jakieś zbiorniki portowe) to pożar był taki że chyba do teraz się dopala i to faktycznie zaszkodziło Huti.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie