18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 13:04
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Ochrona atakuje kibiców
pelepele • 2013-06-10, 14:27
Mecz: Miedź Legnica - Cracovia Kraków

Zaraz po zaprezentowaniu oprawy przez kibiców Cracovii na sektor wkroczyła ochrona z gazem i pałkami w celu spacyfikowania kibiców. Jak widać na filmie zaatakowane zostały również kobiety i dzieci.

Chwilę później ochrona zaatakowała również kibiców Miedzi Legnica w ich sektorze, a wychodzący ze stadionu kibice Cracovii mogli usłyszeć od policjantów w mundurach teksty takie jak: "je*ać żydów", "spotkamy się pod Wrocławiem".

I teraz uwaga! Cytat z jednego forum dotyczący tej sprawy: "Po meczu policja przekazała sprawę do prokuratury za bezpodstawne użycie siły przez ochronę."

Jak widać mamy w tym kraju policję i POlicję.
Zachowania ochrony nie mam nawet siły komentować. Dobrze, że zajmie się tym prokuratura.

Zgłoś
Avatar
bigosamigos77 2013-06-11, 12:23 1
Ojej biedni spokojni kibice, przyszli na mecz z rodzinami i dziećmi rzucać racami i kurwami i dostali wpierdol. Cóż za oburzające zachowanie ochrony! Jak tak można? Przecież mecze polskiej piłki to wspaniała okazja żeby spędzić czas z rodziną w miłym spokojnym klimacie, oraz w duchu niesamowitego widowiska sportowego.
Zgłoś
Avatar
M................2 2013-06-11, 12:46 1
Pewnie dostaliście wpierdol od chuliganów i hejtujecie żałośni frajerzy tacy wygadani w necie.Jak mijacie kibola to pewnie boicie się mu w oczy popatrzeć.Ochrona przesadziła
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-06-11, 12:50 2
pelepele napisał/a:


Czy ktoś kiedyś przez nie zginął? Czy jakiś kibic zabił kogoś kiedyś racą? W czym one tak wam przeszkadzają jeśli odpalają je odpowiedzialne osoby i służą tylko do nadania kolorytu szarej jak sku***syn rzeczywistości polskiej piłki?


Pierwsze z brzegu bo mi się szukać nie chcę.
gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100504/SZCZECIN/249020816
Zgłoś
Avatar
Ranger 2013-06-11, 12:59 2
Cytat:

Czemu wyście się tak tych rac uczepili? Każdy film o kibicach na sadolu to komentarze o racach.
Czy ktoś kiedyś przez nie zginął? Czy jakiś kibic zabił kogoś kiedyś racą? W czym one tak wam przeszkadzają jeśli odpalają je odpowiedzialne osoby i służą tylko do nadania kolorytu szarej jak sku***syn rzeczywistości polskiej piłki?



W tym stadzie bydła nie ma odpowiedzialnych osób. Przede wszystkim osoba odpowiedzialna potrafi czytać, więc przeczytała regulamin obowiązujący kibiców na stadionie i się do niego dostosowała. A w tym regulaminie wyraźnie jest napisane, że materiały pirotechniczne są zabronione. I chuj z tym, że są w miarę bezpieczne - organizator ustala zasady, więc albo się dostosowujesz albo nie wchodzisz, proste.
Zgłoś
Avatar
Kondra 2013-06-11, 13:12
Biedni kibice. Źli i niedobrzy ludzie nie pozwolili im w spokoju oglądać meczu. A popatrzcie jacy są bezbronni, pokojowo nastawieni - żaden się nie stawia, żaden nie wymachuje rękami i nie wykrzykuje nic w stronę ochrony. Tacy prawi obywatele, eh.
Zgłoś
Avatar
F.L. 2013-06-11, 13:28
phoks napisał/a:

Wnoszenie na stadion materiałów pirotechnicznych jest zabronione i za to dostali wpierdol. Niewiniątka.



Przekraczanie dozwolonej prędkości na drodze czy przechodzenie w miejscu nie oznakowanym także, co więcej stwarza większe niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych osób, więc jak kiedyś dopuścisz się którejś z ww. przewin to życzę ci byś dostał solidny wpier.l
Zgłoś
Avatar
Napatalama 2013-06-11, 13:30 1
Nagle wszyscy są znawcami.. PIRO jest bezpieczne!
Zgłoś
Avatar
Taumantis 2013-06-11, 13:35
pelepele napisał/a:



Wybacz, że odniosę się do Twojego posta, ale bardziej chciałbym spytać ogół oponentów opraw meczowych.

Czemu wyście się tak tych rac uczepili? Każdy film o kibicach na sadolu to komentarze o racach.
Czy ktoś kiedyś przez nie zginął? Czy jakiś kibic zabił kogoś kiedyś racą? W czym one tak wam przeszkadzają jeśli odpalają je odpowiedzialne osoby i służą tylko do nadania kolorytu szarej jak sku***syn rzeczywistości polskiej piłki?
Jak ktoś mi odpowie normalnie na to pytanie to dostaje piwo i sypię głowę popiołem. Nie chcę odpowiedzi typu "bo są zakazane". Jakoś przechodzenie na czerwonym świetle przez jezdnię też jest zakazane a jeszcze nie widziałem, żeby oddział policji/ochrony bił za to kogoś pałami i pryskał gazem łzawiącym.



ponieważ:

a) race stanowią zagrożenie pożarowe
b) "osoby odpowiedzialne"? ja nie znam jakiś konkretnych pozwoleń na race, dzięki czemu wiedziałbym, że taka osoba nie rzuci nią we mnie, albo w mojego syna.
c) Dym przeszkadza, piłkarzom oraz innym kibicom, którzy przyszli oglądać mecz, a nie odpierdalać teatr. Na wzgląd na bezpieczeństwo pewnego piłkarza nie przytoczę nazwiska, ale gra on dla Cracovii i wiem, że samym piłkarzom się to nie podoba. I nieraz słyszy się przyjemne "znów odpierdalają teatr" "wolałbym puste trybuny" TO IM NIE POMAGA GRAĆ! TO PRZESZKADZA.
d) porównanie z czerwonym światłem też jest głupie, lepiej to porównaj z rozpaleniem ogniska na chodniku w centrum miasta. Albo rysowaniem kutasów na murach. Zasady są po to, by je przestrzegać, gdyby kibicie grzecznie zgasili race, było by ok, ale oni się pompują grupowym patriotyzmem. Ktoś kiedy mówił, że ci Polacy pierwsi wyjdą na ulice bronić kraju, a ja mówię, że przez ich głupotę pierwsi dostaną DRONA BOJOWEGO NA RYJ, bo nic nie znaczą i są tylko cierniem na naszym narodzie. (MOWA O PSEUDOKIBICACH) ponad to flaga brzydka i chuj amen.
Zgłoś
Avatar
judasz1234 2013-06-11, 13:46
Napatalama napisał/a:

Nagle wszyscy są znawcami.. PIRO jest bezpieczne!


nagle sam jesteś znawcą
Zgłoś
Avatar
Tomaszek666 2013-06-11, 13:55
phoks napisał/a:

Wnoszenie na stadion materiałów pirotechnicznych jest zabronione i za to dostali wpierdol. Niewiniątka.



Dlaczego nie spałowano kibiców Legii po mistrzostwie Polski zatem? Tylko pytam bo nie wiem ;|
Zgłoś
Avatar
AzbestoN 2013-06-11, 14:27
A chuj wam w dupę kibole - zajmijcie się czymś bardziej produktywnym.
Zgłoś
Avatar
MareKSG 2013-06-11, 17:24
AzbestoN napisał/a:

A chuj wam w dupę kibole - zajmijcie się czymś bardziej produktywnym.



Np. siedzeniem i pierdoleniem jacy to kibice nie są źli? Mało już takich pojebów w tym chorym kraju?
Zgłoś
Avatar
pelepele 2013-06-11, 17:37
Enemoino napisał/a:



Postarałem się jak najlepiej wytłuścić moją odpowiedź ponieważ samemu pisząc posta nie zauwazyłeś że sam sobie odpowiedziałes . Więc prosze to jest Twoja odpowiedź.

Obrazek



No właśnie, też chętnie to podkreślę "ODPOWIEDZIALNE" osoby. Czy osoby należące do grup Ultras, które od ponad 10 lat (wtedy zaczęły powstawać pierwsze w pełni profesjonalne grupy ultras) odpalają pirotechnikę na stadionach są nieodpowiedzialne? Osoby, które odpaliły takich rac pewnie już tysiące w swoim życiu i wiedzą jak się z nimi obchodzić, żeby nie zrobić nikomu krzywdy to są nieodpowiedzialne osoby?
Stąd właśnie moje pytanie, dlaczego takie ODPOWIEDZIALNE osoby odpalające piro tak wam przeszkadzają?

Odniosę się jeszcze do czegoś - oczywiście zdarza się, że race odpalają nieodpowiedzialne osoby, które same sobie to wniosły na stadion i chcą zaszpanować. Tacy stanowią niebezpieczeństwo, nie mają doświadczenia. Tu się z wami zgodzę, że takich można się obawiać. Na szczęście kibice niektórych polskich klubów we własnym gronie starają się eliminować takie osoby, tak aby pirotechnika była odpalana tylko przez ODPOWIEDZIALNYCH i wyznaczonych do tego kibiców.

Pozdrawiam wszystkich, którzy są normalni i przeczytali mojego posta w całości.
Zgłoś
Avatar
DuckDodgers 2013-06-11, 17:44 1
pelepele napisał/a:


Odniosę się jeszcze do czegoś - oczywiście zdarza się, że race odpalają nieodpowiedzialne osoby, które same sobie to wniosły na stadion i chcą zaszpanować. Tacy stanowią niebezpieczeństwo, nie mają doświadczenia. Tu się z wami zgodzę, że takich można się obawiać. Na szczęście kibice niektórych polskich klubów we własnym gronie starają się eliminować takie osoby, tak aby pirotechnika była odpalana tylko przez ODPOWIEDZIALNYCH i wyznaczonych do tego kibiców.



A jak byś rozwiązał problem klasyfikacji takich osób, jak ich rozpoznać żeby było wiadomo że dana osoba może posiadać racę a inna nie?
Zgłoś
Avatar
pelepele 2013-06-11, 18:09
DuckDodgers napisał/a:



A jak byś rozwiązał problem klasyfikacji takich osób, jak ich rozpoznać żeby było wiadomo że dana osoba może posiadać racę a inna nie?



Na pewno gdy są prezentowane oprawy, sektorówki i odpalana jest pirotechnika to wiadomo jest, że wtedy w większości przypadków robią to właśnie odpowiedzialne osoby. Inna sprawa gdy pojawia się samo racowisko na trybunie, wtedy nie można być pewnym, że każdy z racą w ręku jest właśnie odpowiedzialny.

Ja całym sercem jestem za legalizacją piro i wprowadzeniem w Polsce tzw. modelu norweskiego. Gdzie przed meczem Ultrasi zgłaszali by organizatorowi gdzie i ile rac specjalnie przeszkolone i wytypowane do tego osoby odpalą i wpłacali kaucję w razie jakiegoś niepowodzenia (tj. spalone krzesełko, itp. itd.). Ryzyko uwielbianych przez niektórych użytkowników sadola, mitycznych latających pomiędzy trybunami rac spada do zera, a w razie pojawienia się jakiegoś przypadku niezaplanowanej samowolki taki delikwent szybko przez resztę kibiców mógłby być wychwycony i odpowiedzialność za oddanie kibicom pieniędzy z kaucji spadłaby na niego - na pewno odechciałoby mu się na dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugi czas takich akcji.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie