18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 20 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Avatar
Ramsey007 2013-01-03, 0:25 1
Był taki okres np, w Krakowie, gdy miasto płaciło firmom transportowym za wywożenie śniegu, który zalegał i nie było co z nim robić.

Śnieg taki wywoziło się do specjalnego miejsca utylizacji śniegu zwanego WISŁĄ
Zgłoś
Avatar
M................w 2013-01-03, 0:32
pamietam jak wisła zamrożona była na odcinku 'pod' Nowa Huta, To wodowaliśmy malucha
Zgłoś
Avatar
Mr.Bungle 2013-01-03, 0:35
Kurwa da się ? Podesłać ten filmik mętom z zarządu dróg !
Zgłoś
Avatar
jaro1 2013-01-03, 0:58 1
czemu nikt nie zrobi maszyny która jechałaby zasysała śnieg zamieniała go w wodę i pompowała do cysterny albo jakiegoś zbiornika
Zgłoś
Avatar
cobrasnake 2013-01-03, 2:14
@jaro1 Za dużo zużywałaby energii, żeby dostarczyć tyle ciepła, aby w takim ciągłym procesie topić snieg potrzeba by chyba lokomotywy parowej a i to nie wiem czy by wystarczyło
Zgłoś
Avatar
Cryan 2013-01-03, 10:55
@Ramsey007 - a to już skurwysyństwo firm. Brudny śnieg jest dość trudnym odpadkiem i słabym pomysłem jest wrzucanie go do rzeki.
Zgłoś
Avatar
makabrax 2013-01-03, 12:49
co ciekawe w poprzednim ustroju bardzo często wywożono śnieg z ulic miast (jak to wyglądało i komu się potem sprzedawało benzyne to inna sprawa - ale faktem jest że takie coś się robiło) teraz to pługo-piaskarka wyjeżdża w jakiś magicznych godzinach żeby a) utknąć w korku chociaż sniegu niema, b) utknąc w korku z powodu śniegu, c) posypywać drogi przy +8C gdzie zapowiadali ocieplenie i faktycznie się sprawdziło
Zgłoś
Avatar
Kropa18 2013-01-03, 17:20
Powinni tym wjechać w cygańskie koczowiska ;o
Zgłoś
Avatar
Hexe 2013-01-03, 18:26
czy tylko mnie się wydaje, że "robisz to źle" nie było skierowane do tego pana z filmu, tylko do "nas", rzucających śnieg na pobocze?
Zgłoś
Avatar
2013-01-03, 19:17
W Moskwie również mają taki sprzęt i wywożą śnieg za miasto.

W Polsce jest za mało śniegu, ale może to za kilkadziesiąt lat się zmieni, bo aktualnie jesteśmy w sezonie cieplejszym dla całej Europy. Sezonowość pogody zmienia się około co 180lat.
Ekolodzy o ociepleniu mogą sobie dalej pierdolić głupoty.
Zgłoś