18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:30
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 7:48
Niemcom we łbach się poprzewracało



Ostre słowa szefa Ziomkostwa Śląskiego - Rudiego Pawelki. Podczas przemówienia w Hanowerze zażądał on od Polski przeprosin i odszkodowania za powojenne wysiedlenia Niemców.

Na zjeździe Ziomkostwa Śląskiego w Hanowerze Pawelka mówił, że ciągle wspomina się ofiary nazistów podczas gdy pamięć o ofiarach wysiedleń zaciera się. Jego zdaniem, gesty pojednania w relacjach polsko-niemieckich są jednostronne. - My przepraszaliśmy już wielokrotnie - mówił Pawelka domagając się przeprosin i odszkodowania ze strony Polski.

Przemówienie szefa Ziomkostwa Śląskiego zbojkotowali lokalni politycy. Na zjeździe nie pojawił się m.in minister spraw wewnętrznych landu Dolna Saksonia Boris Pistorius, który miał otworzyć spotkanie.

Mowa Pawelki doprowadziła też do kryzysu w samym Ziomkostwie. Po ujawnieniu treści wystąpienia do dymisji podał się jeden z najważniejszych działaczy organizacji Michael Pietsch.

Rudi Pawelka nie po raz pierwszy wywołuje kontrowersje. W przeszłości oskarżał on Polskę o udział w Holokauście, a także walczył o odzyskanie majątków pozostawionych w Europie Wschodniej przez wysiedlonych Niemców.

Szef Ziomkostwa Ślązaków Rudi Pawelka żądał równocześnie podobnych przeprosin oraz odszkodowania za przymusowe wysiedlenie Niemców po drugiej wojnie światowej od Czech.

Twórca spółki "Pruskie Powiernictwo"

73-letni szef ziomkostwa dał się w przeszłości poznać jako organizator spółki "Pruskie Powiernictwo", której celem było odzyskanie majątków Niemców przymusowo wysiedlonych po 1945 roku z terenów przyznanych po wojnie Polsce. Podejmowane przez Pawelkę i jego organizację przez wiele lat próby zakończyły się niepowodzeniem. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu odrzucił w 2008 roku jego skargę.
Zjazd Ziomkostwa Ślązaków odbywa się co dwa lata w Hanowerze. Większość wysiedlonych z Dolnego Śląska Niemców osiedliła się po wojnie na terenie Dolnej Saksonii. Jak pisze dpa, co czwarty mieszkaniec tego kraju związkowego ma śląskie korzenie.

źródło: polskieradio.pl
Zgłoś
Avatar
wglowiesieniemiesci 2013-06-24, 23:39 1
zauwazyłem ze Niemcy zaczynaja nas atakować znowu z kazdej strony jak nie z serialem w 3 czesciach to jakis szwab cos pierdoli o odszkodowaniach
Zgłoś
Avatar
Tomczyk1669 2013-06-24, 23:43 3
Język niemiecki to choroba krtani...
Zgłoś
Avatar
ZiZU 2013-06-24, 23:45
@sard, tylko że ja nie jestem pierdolonym premierem i mam chuja do gadania na arenie międzynarodowej. On jako reprezentant narodu powinien coś, kurwa, zrobić. A rudy robi chuja i tyle.
Zgłoś
Avatar
okrutnik z lasu 2013-06-24, 23:46
Z odszkodowaniem to niech on sie zwroci do tych, ktorzy ustalali ksztalt granic i przestanei pierdolic.
Zgłoś
Avatar
bohyn 2013-06-24, 23:55 1
Normalnie ręce i cycki opadają.
Zgłoś
Avatar
sard 2013-06-24, 23:58
ZiZU napisał/a:

@sard, tylko że ja nie jestem pierdolonym premierem i mam chuja do gadania na arenie międzynarodowej. On jako reprezentant narodu powinien coś, kurwa, zrobić. A rudy robi chuja i tyle.


Cycu - prawda jest taka - jak sam czegoś nie zrobisz porządnie to nikt tego nie zrobi. I wiem, wiem najłatwiej znaleźć taką pierdołę jak Tusk i na niego za wszystko zrzucić winę, ale sory to się ciągnie duuużo dłużej niż rudy daje ciała.
Zgłoś
Avatar
rimogyz 2013-06-25, 0:08 2
Pawelka i wszelkie ziomkostwa niemieckie i inne tego typu popierdółki mogą sobie do woli pierdolić w tej kwestii, a superdzienniki pokroju superexpresu i fuctu mogą bić pianę i przedrukowywać tekst roty. Sprawa jest od wielu lat zamknięta.

1970 - układ PRL-RFN uznający porządek poczdamski. Tyle w temacie. RFN prawnie dokonała wchłonięcia NRD, a IIIRP jest prawnym następcą PRL więc w prawie międzynarodowym nie ma możliwości zaistnieć sytuacja, gdzie ten akt uzna się za niebyły (choć niektórym Niemcom aż staje na myśl o takim rozwiązaniu). Ponadto Geremek & S-ka utwierdzili te postanowienia (choć nie do końca formalnie) w 1991 w polsko-niemieckim traktacie o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy.

Bić pianę każdy może.

A na sadolu jak widzę coraz więcej ludzi "będących z historią na ty. Ty chuju."
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-06-25, 0:09
LxDead napisał/a:

Spoko, my zapłacimy za wysiedlenie kilkuset tysięcy biednych szwabów a oni niech zapłacą odszkodowania rodzinom
6 000 000 ofiar obozów i tym którym się udało przeżyć. Niech zapłacą za spalenie Warszawy do gołej ziemi, wymordowanie naszej inteligencji czy eksperymenty na ludziach. Niech zapłacą za pooranie Ślęzy i Sudetów pierdolonymi korytarzami.
Zapomniałbym o biednych, gwałconych kobietach w Lebensbornie, rozdzielonych z dziećmi czy o naszych działach sztuki i skarbach narodowych, które już nie wróciły po wojnie.

P.S Choćby minęło pierdolone 1000 lat my nadal będziemy pamiętać co te kurwy nam zrobiły, aż po sam grób!



Ty nie rozumiesz nadal, ptasi łbie, że ci Niemcy, którzy domagają się odszkodowań od Polaków, myślą tym samym schematem myślowym, co ty i tobie podobni: chcą rozliczyć z krzywd swych babć nie tych, co są sprawcami tych krzywd. Jesteś idiotą, jeśli tego nie rozumiesz. Jesteś idiotą, jeśli nie rozumiesz, że twoja krzywda to nic, poza konwencją, wiedzą towarzyszącą luźno związaną z doświadczeniem.

Pamiętaj za 1000 lat, pogrążaj się w swej psychozie przez 1000 lat, analizuj swe niepowodzenia przez 1000 lat... Nie wciągaj jednak Polaków w twoje wojenki: nie można nazwać jakiegoś nielicznego podzbioru zbiorem Polaków.
Zgłoś
Avatar
Ant1984 2013-06-25, 0:12
Najpierw niech oni nam zwrócą to, co nam zabrali przez wojnę, włącznie z wszystkimi zabitymi - wtedy my im możemy oddać to, co oni przez nas stracili. Ale oni pierwsi, bo to oni zaczęli wojnę.
Zgłoś
Avatar
joystik1337 2013-06-25, 0:13 1
Ale po co Wy sie przejmujecie takim przyglupem ? Ten czlowiek jest chory i trzeba go izolowac.
Zgłoś
Avatar
d................s 2013-06-25, 0:17
Uuk napisał/a:

Jak mam styczność z jakimiś młodymi niemcami z erasmusa czy nawet starszymi turystami, to tak sobie zawsze myślę- ludzie jak ludzie, mili, sympatyczni, można się napić, można pogadać, w sumie to co za różnica czy są z niemiec czy kurwa z mozambiku.
Ale jak czytam takie rzeczy jak ta wyżej, albo, że kurwa odjebali jakiś popierdolony serial w którym wszystko jest inaczej, gdy patrzę jak zakłamują historię... Mam ochotę wykurwić im z laczka i poprawić z kopyta. Niech ich te jebane ciapate szmatogłowce wyzarzynają tam do cna.

Z resztą kurwa, gdzie Ci wszyscy pseudo patrioci- kibice czy jakieś inne bandy gówna- zamiast robić rozpierdol w ŚWIĘTA NARODOWE to niech się zajmą czymś konkretnym.

</ból_dupy>



Te spięcia historyczne interesują wyłącznie nacjonalistów obu krajów. Polska nie musi konkurować z Niemcami, i na odwrót - nie ma o co...

Ant1984 napisał/a:

Najpierw niech oni nam zwrócą to, co nam zabrali przez wojnę, włącznie z wszystkimi zabitymi - wtedy my im możemy oddać to, co oni przez nas stracili. Ale oni pierwsi, bo to oni zaczęli wojnę.



Nikt nikomu nie będzie nic zwracał! Opanujcie się idioci... To tylko retoryka 5 % nacjonalistycznej mniejszości...
Zgłoś
Avatar
koperGT 2013-06-25, 0:18
Prescot napisał/a:

Dobrze polaczki, płacić



Ch***j ci w usta.
Zgłoś
Avatar
kamuha 2013-06-25, 1:19
polonikmonachijski.de/19739/19766.html

polecam powyższą lekturę.
Zgłoś
Avatar
soyka 2013-06-25, 7:11 2
To nie Polacy - to kurwy , niemcy - ŚLĄZACY
Zgłoś
Avatar
Gienek2 2013-06-25, 8:28
taa nazwisko coś mi mówi sprawdziłem i oto jakiś kuzyn tego beznogiego sportowca co zabił żonę. tutaj widzę podobną zamaskowaną akcję. widać rodzinne
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie