18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
OndoX - nowa zabójcza choroba?
C................a • 2015-04-19, 17:00
W południowo-wschodniej Nigerii rozprzestrzenia się nowa nieznana choroba, która dotychczas zabiła „co najmniej” 28 osób. Dotychczas nie zidentyfikowano jej źródła, pracują nad tym przedstawiciele WHO. Wiadomo, że nie jest to ebola. Śmierć następuje w ciągu doby po pojawieniu się pierwszych objawów.

Nigeryjskie władze nie mówią o epidemii, ale o „nagłej fali” zachorowań. Ognisko tajemniczej choroby znajduje się w mieście Ode-Irele w południowo-wschodnim stanie Ondo. Pierwsze zachorowania odnotowano pomiędzy 13 a 15 kwietnia.

Tajemnicza choroba, którą roboczo nazwano OndoX, jest wyjątkowo śmiertelna. Dotychczas odnotowano „co najmniej” 28 ofiar i tylko trzy osoby, które przeżyły. Choroba objawia się zamazaniem widzenia, bólem głowy, utratą przytomności i w ciągu 24 godzin prowadzi do śmierci.

Na razie bez wyjaśnienia
Zmarłych najpierw testowano na ebolę, jednak okazało się, że to nie ta choroba. Następnie przeprowadzono szereg innych testów na najbardziej powszechne śmiertelne choroby występujące w regionie, jak różne odmiany febry, dengę czy gorączkę Zachodniego Nilu. Wszystko bez rezultatu.

Pomimo tygodnia prac specjalistom nie udało się dojść do tego, co powoduje śmiertelną chorobę. Jak donoszą lokalne media, swoje wytłumaczenie ma wódz plemienny Moses Enimade, według którego tajemnicze śmierci to klątwa rzucona przez bóstwo imieniem Molokun. Ma to być kara za obrabowanie przez młodzież jednej z poświęconych mu kapliczek.

Niezależnie od teorii o klątwie, nigeryjskie władze powołały specjalny sztab kryzysowy koordynujący pracę lekarzy w terenie. Kontynuowane są też testy, mające ustalić co właściwie powoduje niewyjaśnione śmierci.

Artykuł przerzuciłem ze strony TVN24.
Zgłoś
Avatar
Lololoney 2015-04-19, 18:21 4
Cały_Internet napisał/a:

Choroba objawia się zamazaniem widzenia, bólem głowy, utratą przytomności i w ciągu 24 godzin prowadzi do śmierci.


Kac morderca...
Zgłoś
Avatar
lapps 2015-04-19, 18:43 12
zaraz pewnie Bayer z nowymi szczepionkami wyskoczy...

...przygotowanymi jeszcze zanim sie epidemia zaczela
Zgłoś
Avatar
mygyry 2015-04-19, 19:36 1
Nazwa tej choroby brzmi dosyć chwytliwie i komercyjnie, pewno żeby się lepiej leki reklamowało
Zgłoś
Avatar
Jackofspam 2015-04-19, 21:23 2
Dziwne zawsze w afryce, czyżby ktoś specjalnie hodował wirusy i wypuszczał murzynom ?
Zgłoś
Avatar
p................a 2015-04-19, 22:17 2
Żadna klątwa. Test nowej, super-groźnej choroby, której epidemię pokona tylko nowy lek, cudownie wynaleziony po międzynarodowym sfinansowaniu kosztownych badań i natychmiast kupiony przez strachliwe kraje.
Zgłoś
Avatar
Tassadar 2015-04-19, 22:47 5
Ja mam wrażenie, że Afryka to taki poligon doświadczalny. Idealne warunki na rozwój wirusa czy innej broni biologicznej. Ciepło i wiglotno. Mnoży się jak szalony. Do tego murzyni ze swoimi zerowymi zasadami higieny wprost idealnie się nadają. Feler tkwi w tym że spierdalają na tych swoich pontonach i pewnie nam coś jeszcze przywloką. Pewnego dnia to coś się wymknie spod kontroli bo jakiś zwierz to do nas przywiezie w pontonie i będziemy mieli spory problem, bo nasze aglomeracje i styl życia rozniosą choróbsko w parę tygodni po całej Europie.
Zgłoś
Avatar
Daedra 2015-04-20, 2:05 2
@ Tassadar

Dlatego trzeba gloryfikować finansowo Świętą Straż Przybrzeżną, która będzie napierdalać do tego gówna z jak największej odległości.

Dziwne, ile "nietypowych" chorób pochodzi akurat z tego neandertalskiego, niedorozwiniętego wypizdówka.

Ja też mam wrażenie, że Afryka to taki poligon doświadczalny, mam nadzieję że pewnego dnia nasi kupokoledzy doświadczą np Świętego Blasku, a potem będzie Wieczna Cisza i Brak Chorób.

Pozdrawiam.
Zgłoś
Avatar
z................x 2015-04-20, 7:59
tak będzie zapewne wyglądał koniec świata - pandemia wirusa przenoszonego przez powietrze. Tego nie da się opanować i nie da się przewidzieć jego mutacji. Wybije 95% populacji, taki restart. Potem odrodzimy się silniejsi, jako gatunek. Z biologicznego punktu widzenia to zjawisko pozytywne, dla jednostki katastrofa.
Zgłoś
Avatar
bogdanznosa 2015-04-20, 15:07
szkoda mi nawet tych bambo, bo to na nich testuja caly ten syf, ktory nigdy nie powinien powstac w tych amerykansko-niemieckich laboratoriach
Zgłoś
Avatar
P................a 2015-04-20, 15:17
Ja tam myślę że i ebola i to mogą być testami pierwszych broni biologicznych wystarczy tylko lekko zmodyfikować genom wirusa by zabijał nie w 1 dzień a w 1 godz. a to są tylko wersje testowe z przygotowanymi dawno szczepionkami aby nie zarażać swoich
Zgłoś
Avatar
honecker 2015-04-20, 18:48 1
Już wczoraj jajogłowi doszli co i jak, pestycydy
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2015-04-21, 8:49
Cały_Internet napisał/a:

Pomimo tygodnia prac specjalistom nie udało się dojść do tego, co powoduje śmiertelną chorobę.


Tydzień albo więcej to im będą szły, z jakiegoś cywilizowanego kraju do Afryki, zamówione startery do reakcji PCR w celu wykrycia znanych sekwencji rożnych wirusów czy bakterii. W tydzień to może uda im się zrobić parę hodowli tkankowych żeby w ogóle zacząć poszukiwania patogenu, nie wspominając już o optymalizowaniu warunków hodowli żeby mieć tego więcej. Etc.

Tassadar napisał/a:

Ja mam wrażenie, że Afryka to taki poligon doświadczalny. Idealne warunki na rozwój wirusa czy innej broni biologicznej.


Tylko że na przykład inna bron biologiczna, czyli bakterie, lubią dość wyśrubowane warunki życia, jeśli chcemy uzyskać szybki wzrost. Choroba może mieć problemy w Norwegii, na Alasce etc.

#świry wyżej
Oj bo doniosę na was mojemu przeorowi. Jest mistrzem piątego wtajemniczenia w zakonie Illuminati. Szybko popełni wam samobójstwo.
Zgłoś
Avatar
o................n 2015-04-23, 1:46
Coś za szybko taka choroba zabija. Jeśli czas inkubacji to rzeczywiście tylko kilka dni, a śmierć w 24 godziny po wystąpieniu objawów, to ta choroba szybciej zabija niż zaraża, a kto grał w Plague Inc. ten wie, że epidemia w takim przypadku nie grozi...

PS: ale nazwa rzeczywiście jak z kosmosu. Kiedyś nazywali jakimiś niezrozumiałymi kryptonimami, a teraz poszli z grubej rury.
Zgłoś