18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Tym razem mam dla Was opuszczoną parowozownię.
Jest to parowozownia składająca się z dwóch sporych budynków. Jeden z nich jest wpisany na listę zabytków i posiada jeszcze drewnianą konstrukcję dachu, drugi - nowszy znacznie większy i bardziej monumentalny. Udało mi się tam znaleźć o odpowiedniej porze kiedy światło przedzierało się przez okna i szczeliny co dodawało klimatu. Zapach smaru i diesla a jednocześnie tak naprawdę wspomnienie miejsca, które niegdyś tętniło życiem..
Prawdziwe miejsce z duszą.

Więcej zdjęć z miejsc opuszczonych/zapomnianych znajdziecie na mojej stronie o tematyce URBEX:

facebook.com/Addic7edBros?ref=hl











Zgłoś
Avatar
marshalesko 2013-10-21, 23:17
cały batalion dowodzenia z miasta już wieje pustką, ale niestety wszystko chronione przez opasłych ochroniarzy z karabinem
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-10-21, 23:19
marshalesko napisał/a:

cały batalion dowodzenia z miasta już wieje pustką, ale niestety wszystko chronione przez opasłych ochroniarzy z karabinem



No właśnie jak przejeżdżałem to coś widziałem :// szkoda... a nie da się za flaszke dogadać ?
Zgłoś
Avatar
defk23 2013-10-21, 23:54 2
Na 100% dawna MD Gniezno. Wbrew pozorom, miejsce opuszczone nie tak dawno temu. Do 2009 roku przeprowadzano tutaj naprawy parowozów z Wolsztyna. Ostatnim parowozem tutaj naprawionym, była Ol49-7. Na zdjęciach z zewnątrz widać mniejszy wachlarz parowozowni (starszy), a na tych z wnętrza większy wachlarz. Posiadam pierdyliard (No około 120) zdjęć, z czasów normalnej eksploatacji. Jeśli ktoś chce, to w sumie mogę tu pokazać. Bardzo ciekawy obiekt, wart odwiedzenia.
Zgłoś
Avatar
Destroyer 2013-10-22, 3:37
@up tak też podejrzewałem.
Zgłoś
Avatar
maddog77 2013-10-22, 8:27
Klimat jak w STALKERze.
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-10-22, 9:28 1
defk23 napisał/a:

Na 100% dawna MD Gniezno. Wbrew pozorom, miejsce opuszczone nie tak dawno temu. Do 2009 roku przeprowadzano tutaj naprawy parowozów z Wolsztyna. Ostatnim parowozem tutaj naprawionym, była Ol49-7. Na zdjęciach z zewnątrz widać mniejszy wachlarz parowozowni (starszy), a na tych z wnętrza większy wachlarz. Posiadam pierdyliard (No około 120) zdjęć, z czasów normalnej eksploatacji. Jeśli ktoś chce, to w sumie mogę tu pokazać. Bardzo ciekawy obiekt, wart odwiedzenia.



Dzięki za dodatkowe info, jak masz coś to zapodaj Nie obrazimy się
Dziś sam dorzucę sporo więcej zdjęć do tematu! ))









Zgłoś
Avatar
defk23 2013-10-22, 13:09 4
No więc oto fotki


Ty2 o niezidentyfikowanym numerze wtacza się na obrotnicę.


Jak wyżej.


Ty2-1298 w hali postojowej.


Ty2-311(?) na obrotnicy większego wachlarza.


Stado Ty43 na torach postojowych. Parowozownia Gniezno była ostatnią enklawą serii Ty43 w Polsce.


Rok ok. 1967. Na zdjęciu maszyny Tr201/203, Ty43 i Ok1. W hali majaczy kolejny Tr201/203 i samotny tender niezidentyfikowanej serii.


Typowy widok w dawnej parowozowni: zatrzęsienie maszyn oczekujących służby lub takich które właśnie ją zakończyły. Od lewej widzimy: Przy krawędzi lokomotywa spalinowa SM30, słabo widoczny Ty43, Ok1, za nim znów Ty43, Ty2, za nim Ol49, Ty45 i po prawej walający się luzem tender wannowy.


Trzy parowozy serii Ty2 czekają na kolejną służbę.


Po lewej Ty43-92, po prawej Ty43-96. Zdjęcie dobrze pokazuje układ torów w parowozowni typu Potsdam.

I tak dalej...

Tylko człowiekowi ciśnienie skacze, kiedy widzi jak to wygląda teraz. Małe porównanie



No idzie się wkurwić
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-10-22, 13:21
defk23 napisał/a:

No więc oto fotki

Obrazek
Ty2 o niezidentyfikowanym numerze wtacza się na obrotnicę.

Obrazek
Jak wyżej.

Obrazek
Ty2-1298 w hali postojowej.

Obrazek
Ty2-311(?) na obrotnicy większego wachlarza.

Obrazek
Stado Ty43 na torach postojowych. Parowozownia Gniezno była ostatnią enklawą serii Ty43 w Polsce.

Obrazek
Rok ok. 1967. Na zdjęciu maszyny Tr201/203, Ty43 i Ok1. W hali majaczy kolejny Tr201/203 i samotny tender niezidentyfikowanej serii.

Obrazek
Typowy widok w dawnej parowozowni: zatrzęsienie maszyn oczekujących służby lub takich które właśnie ją zakończyły. Od lewej widzimy: Przy krawędzi lokomotywa spalinowa SM30, słabo widoczny Ty43, Ok1, za nim znów Ty43, Ty2, za nim Ol49, Ty45 i po prawej walający się luzem tender wannowy.

Obrazek
Trzy parowozy serii Ty2 czekają na kolejną służbę.

Obrazek
Po lewej Ty43-92, po prawej Ty43-96. Zdjęcie dobrze pokazuje układ torów w parowozowni typu Potsdam.

I tak dalej...

Tylko człowiekowi ciśnienie skacze, kiedy widzi jak to wygląda teraz. Małe porównanie

Obrazek

No idzie się wkurwić



Wielkie dzięki, zajebiście, że dodałeś! Jak dla mnie to obecny widok po prostu woła o pomste do nieba :/ żal tego miejsca, oj żal!
Zgłoś
Avatar
kroma93 2013-10-22, 19:54
Piękny przykład niezdarności ludzi "rządzących" miastem. Otóż na zdjęciu widnieje parowozownia Gniezno, budynek mający historie, ba cały kompleks budynków. Raz w tygodniu koło tego przejeżdżam i aż krew zalewa jak się widzi stan aktualnej parowozowni. Mieszkam w okolicach Gniezna, ogólnie miasto powoli wymiera, brak perspektyw, jest kilka nawet dużych firm w mieście ale ogólnie, coraz mniej młodych ludzi. W mieście są same kościoły, apteki i banki w których można brać kredyty. Pierwsza stolica Polski, leży w tym ogromny potencjał a co robią u władzy dosłownie nic. Zamiast wydać kasę, na remont parowozowni, albo turystyke(nawet niech to zrobią z pomocą UE), przecież do takiej parowozowni zjeżdzali by ludzie z całej Polski ba Europy, tym bardziej, że teraz jest piękna droga na zachód (s5,a2) 2godziny i jesteś na granicy, ale nie, wiecie na co oni woleli wydać kasę? Na żużel a jaki w tym potencjał ekonomiczny żaden, jedynie to, że ludzie mają zajęcia w niedziele. O to piękny przykład Lewackiego, podejścia, tak otóż miastem głównie rządzi SLD, Wydali grubą kasę na oświetlenie stadionu i inne bzdety (w tym szpital, który będą rozbierać bo nie spełnia norm[wybudowali za duzo o jedno piętro]), a żużel im się tak wrócił że prawdopodobnie znowu Start Gniezno wróci do słabszej ligi. Najepiej wydać kasę na bzdety. Wyobrażacie sb taką wyremontowaną parowozownie ba te spaliny coś pięknego stal i zgrzyt. Ehhh te Lewactwo wszystko niszczy.
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-10-22, 20:22
kroma93 napisał/a:

Piękny przykład niezdarności ludzi "rządzących" miastem. Otóż na zdjęciu widnieje parowozownia Gniezno, budynek mający historie, ba cały kompleks budynków. Raz w tygodniu koło tego przejeżdżam i aż krew zalewa jak się widzi stan aktualnej parowozowni. Mieszkam w okolicach Gniezna, ogólnie miasto powoli wymiera, brak perspektyw, jest kilka nawet dużych firm w mieście ale ogólnie, coraz mniej młodych ludzi. W mieście są same kościoły, apteki i banki w których można brać kredyty. Pierwsza stolica Polski, leży w tym ogromny potencjał a co robią u władzy dosłownie nic. Zamiast wydać kasę, na remont parowozowni, albo turystyke(nawet niech to zrobią z pomocą UE), przecież do takiej parowozowni zjeżdzali by ludzie z całej Polski ba Europy, tym bardziej, że teraz jest piękna droga na zachód (s5,a2) 2godziny i jesteś na granicy, ale nie, wiecie na co oni woleli wydać kasę? Na żużel a jaki w tym potencjał ekonomiczny żaden, jedynie to, że ludzie mają zajęcia w niedziele. O to piękny przykład Lewackiego, podejścia, tak otóż miastem głównie rządzi SLD, Wydali grubą kasę na oświetlenie stadionu i inne bzdety (w tym szpital, który będą rozbierać bo nie spełnia norm[wybudowali za duzo o jedno piętro]), a żużel im się tak wrócił że prawdopodobnie znowu Start Gniezno wróci do słabszej ligi. Najepiej wydać kasę na bzdety. Wyobrażacie sb taką wyremontowaną parowozownie ba te spaliny coś pięknego stal i zgrzyt. Ehhh te Lewactwo wszystko niszczy.



Niestety święta słowa przyjacielu. Co prawda sam mieszkam w Poznaniu ale Gniezno jest mi bliskie i z przykrością obserwuję to co się u was dzieje... Owa parowozownia była kiedyś piękna, teraz stanowi miejsce spotkań okolicznych meneli a także sypialnię dla wielu z nich
Zgłoś
Avatar
boogiel 2013-10-22, 22:42
Jak przeczytałem parowozownia, to myślałem że to synonim komory gazowej. I to zdjęcia nr.1
Zgłoś
Avatar
addic7ed 2013-10-23, 19:31








Zgłoś
Avatar
MaszynistaMD 2015-11-20, 22:19
addic7ed, Witam Panowie, przypadkiem znalazłem ten wątek na forum, a się dobrze składa ponieważ jestem Wolontariuszem w Gnieźnieńskiej Parowozowni. Pisaliście że macie zdjęcia i możecie je udostępnić. I ja w tej sprawie, ponieważ bardzo chętnie takie zdjęcia by "przygarnął" oczywiście tylko i wyłącznie na promowanie naszej kochanej Parowozowni.
Zgłoś