18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:56
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:55
🔥 Wesele po rosyjsku - teraz popularne
Opuszczony most w Łodzi
t................e • 2013-09-17, 21:26
Jedno z piękniejszych miejsc w Łodzi znajduję się w okolicach skrzyżowania Obywatelska/Jana Pawła II. Przychodząc tam zaraz przed zachodem słońca dzięki delikatnemu światłu majestatycznie padającego na most można się poczuć jak bohater Amerykańskich filmów

"Nad rzeką Jasień znajduje się ostatni zachowany most z lat 20 ubiegłego wieku. Został on odbudowany po wysadzeniu przez Niemców w roku 1914 poprzedniego mostu (zdjęcie poprzedniego: fotopolska.eu/Lodz/b80601,Most_kolejowy_na_Jasieniu.html) . Most charakteryzuje się nitowaną konstrukcją z dźwigarami parabolicznymi. Najprawdopodobniej w roku 1963 dokonano rewitalizacji przyczółków. W roku 1976 otwarto nowy most nad Jasieniem co równocześnie wiązało się z przestaniem użytkowania starego mostu. Aktualnie most dosyć często jest wykorzystywany przez wspinaczy którzy używają go do treningów.

Niektóre informacje do opisu wzięliśmy z książki "Szlakiem łódzkiej kolei" Michała Jerczyńskiego i Tomasza Roszaka którą to serdecznie polecamy "

Źródło: www.facebook.com/PLurbex







Więcej standardowo w komentarzach
Zgłoś
Avatar
vasre 2013-09-19, 22:58
A wpadnę tam .
Zgłoś
Avatar
Tymec 2013-09-20, 0:52
@epll Ale zajebiste zdjęcia! Szacun stary !
Zgłoś
Avatar
oakad 2013-09-20, 14:03
na wygnaniu w mieście Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi ! ;D
Zgłoś
Avatar
ElRubio 2024-06-05, 22:23
Bardzo źle mi się przypomina ten most. ponieważ był na nim taki incydent bardzo dawno temu że był tam typ co się powiesił a na dodatek wisiał tam tak długo aż mu się oderwało ciało od głowy
Zgłoś
Avatar
ante_up 2024-06-06, 22:04
ElRubio napisał/a:

Bardzo źle mi się przypomina ten most. ponieważ był na nim taki incydent bardzo dawno temu że był tam typ co się powiesił a na dodatek wisiał tam tak długo aż mu się oderwało ciało od głowy



Pic or didn't happen
Zgłoś