18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia (3) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Forum Szukaj Ranking
Wesprzyj nas Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:32
📌 Konflikt izrealsko-arabski Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 3:27
Witam, dalsza część podróży po historii w naszym wykonaniu. Dzisiaj pałac w Niewodnicy Nargilewskiej koło Białegostoku.

W okolicach XVI wieku rozpoczęto kolonizację terenów doliny rzeki Niewodnica. Powstało kilkanaście majątków ziemskich połączonych ową rzeką. Drugi człon nazwy brał się od nazwiska właściciela. Z Niewodnicą Nargilewska jest ten problem, że nie jest jasne całkowicie, skąd wziął się drugi człon nazwy, gdyż właścicielami była rodzina Chołnieckich. Prawdopodobnie wzięła się od nazwiska pierwszego posiadacza owych ziem nie wymienionego w dokumentach. Do czasów obecnych przetrwały tylko trzy nazwy z członem Niewodnica ( Nargilewska, Korycka, Kościelna ), lecz kiedyś było ich znacznie więcej. Ot choćby wcześniejsza galeria z pałacyku w Lewickich ( pierwotna nazwa miejscowości to Niewodnica Lewickie ).











Jak wymaga regulamin, więcej zdjęć z pałacu w komentarzach
Zgłoś

Zrzutka na serwery i rozwój serwisu

Witaj użytkowniku sadistic.pl,

Od czasu naszej pierwszej zrzutki minęło już ponad 7 miesięcy i środki, które na niej pozyskaliśmy wykorzystaliśmy na wymianę i utrzymanie serwerów. Niestety sytaucja związana z niewystarczającą ilością reklam do pokrycia kosztów działania serwisu nie uległa poprawie i w tej chwili możemy się utrzymać przy życiu wyłącznie z wpłat użytkowników.

Zachęcamy zatem do wparcia nas w postaci zrzutki - jednorazowo lub cyklicznie. Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
~CanesPL 2013-10-16, 23:33
Wrzucaj.

______________

zrzutka.pl/ffm2du
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-10-16, 23:35 7
















Zgłoś
Avatar
Kaskaderdx10 2013-10-16, 23:38 6
bardzo ładne zdjęcia
Zgłoś
Avatar
cappy_dk 2013-10-17, 1:21
Az szkoda ze nie mialem do tej pory pojecia o tak urokliwych miejscach. I to w regionie z ktorego pochodze.. Jestes w stanie powiedziec cos wiecej na temat tego palacyku? Zajebista wrzuta!
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-10-17, 2:54
"_Kolejnym dworem nad tą rzeką była Niewodnica Nargielewska, powstała przed 1528 r., a wówczas już stanowiąca własność szlachecką. Córka Macieja Chołonieckiego wniosła go w posagu Stanisławowi Brzosce. Syn Stanisława Brzoski Tomasz w 1567 r. stawił konie aż z trzech dworów Niewodnicy Nargielowszczyzny – swego, swej siostry Małgorzaty Sobolewskiej i trzeciego dworu siostry Barbary i małoletniego jej syna Jana. Drugi człon nazwy – Niewodnica Nargielewska jest niejasny, ale musiał być określeniem pierwotnego odbiorcy nadania.

_____Stanisław Brzoska był bliskim sąsiadem Chołonieckich, jego dwór zwany Niewodnicą Brzosczyńską usytuowany był na lewym brzegu strumienia, pomiędzy Niewodnicą Nargilewską, a Niewodnicą Lewickich. Dziś w jego miejscu pozostało opuszczone, pozbawione zabudowy, zaorane siedlisko dworskie i ślady młyna wodnego. Rzeczka Niewodnica mijała od północy wieś chłopską Solniki, należącą do dóbr zabłudowskich, borek starościński Widziki, przynależny do królewskiego starostwa suraskiego i tegoż starostwa wieś chłopską Hryniewicze."

Ciężko dowiedzieć się coś więcej z internetu. Na chwilę obecną informację o majątku i rodzinie są poszukiwane przez znajomego historyka

A jeśli nie widziałeś wcześniej tutaj link do wspomnianego pałacyku w Lewickich:
sadistic.pl/opuszczony-palac-z-przelomu-xviii-i-xix-wieku-vt236837.htm2580747
Zgłoś
Avatar
Un_Nem 2013-10-17, 8:41
sliczne miejsce. bardzo mi sie to podoba.
tutaj sie wlozy cegielke tu sie zamiecie i mozna mieszkac.
Zgłoś
Avatar
Browaryt 2013-10-17, 9:12 1
Ładne rzeczy można znaleźć czasem w lesie. Ostatnio jak biegałem po okolicznych lasach również natknąłem się na jakiś poniemiecki bunkier. Zamierzam strzelić parę fotek w weekend i podzielić się tym z wami.
Zgłoś
Avatar
rockface123 2013-10-17, 11:16 1
mam nadzieje że dotrzymasz słowa moje klimaty
Zgłoś
Avatar
Browaryt 2013-10-17, 12:32
Dotrzymam niestety nie mam żadnego poważnego aparatu ani nowoczesnego srajfona także jakość może być niezadowalająca
Zgłoś
Avatar
Conscribo 2013-10-17, 13:50 1
Tak regulaminu przestrzegasz, może wypadałoby kogo zapytać z administracji, czy możesz swój fajnpejdż reklamować?
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-10-17, 18:57
Oho chyba 5 tematów za mną, wcześniej wszystkie na głównej, komentowane przez moderatorów i problemów nie było - w każdym temacie był link do fanpejdża... O dziwo nawet moderatorzy byli wśród lubiących temat i lajkowali nasz fanpejdż i odzywali się w wiadomościach na stronie

Rozumiem iż prawdą jest to o czym się mówi w komentarzach pod różnymi postami Nie o profesjonalizm i dobro użytkowników chodzi, lecz o własny humor danego dnia

Pozdrawiam adminów, którzy wcześniej naprawdę fajnie prowadzili rozmowy ze mną
Zgłoś
Avatar
bartek21-9 2013-10-17, 19:16
Jezeli to Twoje zdjecia to blisko Niewodnicy (w Lewickich) jest opuszczony (duzy) palac, w ktorym mozna porobic zdjecia. Jezeli nie bedziesz chcial sie tym zajac, to ja moge mieszkam bardzo blisko.
#edit
Ah, sorry nie przeczytalem do konca
Zgłoś
Avatar
M................S 2013-10-17, 19:43
Szkoda że takie budowle niszczeją. Zamiast komisji do spraw podboju kosmosu, posłowie powinni dawać kasę na odrestaurowanie takich miejsc(choć w tym przypadku jest chyba za późno).
Zgłoś
Avatar
ParalitykDance 2013-10-17, 19:54 1
Jeździmy często po opuszczonych budowlach, to nasza pasja W tej chwili będziemy się wybierać na poszukiwania pozostałości dworskich i młyna wodnego między Lewickimi a Niewodnicą Nargilewską

Galahad_Meb napisał/a:

Szkoda że takie budowle niszczeją. Zamiast komisji do spraw podboju kosmosu, posłowie powinni dawać kasę na odrestaurowanie takich miejsc(choć w tym przypadku jest chyba za późno).



Posłowie mają w dupie naszą historię, najważniejsze dla nich jest by napchać swoje kieszenie zanim zostaną oddaleni od koryta. Smutna polska rzeczywistość.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie  
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zobligowała nas do oznaczania kategorii wiekowych materiałów wideo wgranych na nasze serwery. W związku z tym, zgodnie ze specyfikacją z tej strony oznaczyliśmy wszystkie materiały jako dozwolone od lat 16 lub 18.

Jeśli chcesz wyłączyć to oznaczenie zaznacz poniższą zgodę:

  Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na nie oznaczanie poszczególnych materiałów symbolami kategorii wiekowych na odtwarzaczu filmów
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 4,17 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na rok. 6,50 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem