18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Wszyscy wiemy, jak bardzo Amerykanie lubią siać rozpierdol. Aby dać ujście swoim destrukcyjnym zapędom stworzyli jakiś czas temu nowy typ naboju, który po trafieniu w cel rozpada się rozszerzając kanał, w którym przekazywana jest energia kinetyczna, co maksymalizuje obrażenia.

Enjoy:





Podczas nagrań nie ucierpiało żadne zwierzę.

Dla chcących poczytać więcej:
źródło

EDIT: Zanim ktoś zacznie powielać bzdury napisane przez Bloodwara-konwencja haska zabrania stosowania amunicji grzybkującej (do której zalicza się amunicja typu HP) tylko w działaniach zbrojnych. Jest normalnie dostępna na rynku cywilnym-oczywiście to zależy od kraju-w Czechach chyba nie wolno jej mieć, a np. w Polsce, czy USA nie ma problemu.
Zgłoś
Avatar
leopard1488 2018-01-12, 12:56
skurwysyn666 napisał/a:

A teraz wyobraźcie sobie, że bandyci, gangsterzy i inne ścierwo łamiące od dawna ustalone prawa, jakie rządzą społeczeństwem ma dostęp do tego typu broni.

Interesujące


Scierwem to są właśnie ustalone od dawna prawa i takie gówna jak ty...Mam nadzieje, że jakiś gangster czyli dobroczyńca najpierw zabije ci rodzinę ze szczególnym okrucieństwem na twoich oczach ,a potem ciebie śmieciu. Zabicie ciebie i twojej rodziny to nic innego jak akt wyrwania chwastów.
Zgłoś
Avatar
Tal-Rash 2018-03-13, 13:19 1
Amunicja "dumdum" czyli taka której konstrukcja polega na jak najszybszym oddaniu energii kinetycznej po trafieniu jest zakazana podczas wojny i działań militarnych.
Jednak nie jest zakazana np do ochrony osobistej.
Osobiście używam właśnie amunicji JHP w swojej broni z dwóch powodów.
Pierwszy to bezpieczeństwo osób postronnych. Ammo jhp nie rykoszetuje tylko wytraca energię.
Drugi jest skuteczniejszy gdyż rani mocniej.
Hipotetyczna sytuacja. Strzelam do napastnika z FMJ. Pocisk przelatuje przez cel i leci dalej trafiając kolejną osobę... Cel natomiast może mieć ranę która nie wyłącza go z dalszych działań niepożądanych. Rana po FMJ zwykle jest mała i prosta.
Strzał z JHP nie przelatuje przez cel tylko grzybkuje przekazując mu całą energię kinetyczną, powodując zwykle rozległe obrażenia.
Jeśli posiadanie broni i takiej amunicji przy dupie można uznać za bycie ekspertem to tak jestem ekspertem.
Aczkolwiek ochrona osobista za pomocą broni palnej to temat w tym kraju cholernie ciężki więc takowym się nie czuję.
Pozdro.

A co do ammo z tematu. Chciałbym zobaczyć cel trafiony tym z np 2metrów. Myślę że jej skuteczność jest katastrofalna. Odłamki koziołkujące ch wie gdzie... Ammo dla terrorystów raczej...
Zgłoś