18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Duplikat tematu egzekucje zgłoszony przez ~Angel
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 6 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Hamida Djandoubi był tunezyjskim mordercą skazanym na śmierć we Francji. W 1968 roku przeniósł się do Marsylii, a sześć lat później został skazany za porwanie, torturowanie i morderstwo 21-letniej Élisabeth Bousquet. Został skazany na śmierć w lutym 1977 r. i stracony na gilotynie we wrześniu tego samego roku, a także ostatnią osobą, która została zgodnie z prawem stracona przez ścięcie gdziekolwiek w świecie zachodnim, chociaż nie był ostatnią osobą skazaną na śmierć we Francji.

Zgłoś
Avatar
k................8 2024-07-04, 19:02 2
Fajne, ale to gdzieś na rynku go ścięli. Nie wygląda to na celę. I szkoda że kamerzysta nie stanął przy gilotynie, może zobaczyłbym czy łeb mrugał zdziwiony.
Zgłoś
Avatar
smc 2024-07-04, 20:37
Pojebana akcja...

Mamy XXI wiek...
Zgłoś
Avatar
Kriski 2024-07-04, 21:38 8
smc napisał/a:

Pojebana akcja...
Mamy XXI wiek...



No właśnie, nadal marnuje się pieniądze na utrzymywanie więźniów.
Zgłoś
Avatar
vatherland 2024-07-04, 23:37 10
Tunezyjski morderca hmmm, wtedy lepiej rozprawili się z imigrantami
Zgłoś
Avatar
onucek 2024-07-05, 0:14 6
Mam nadzieję, ze Francja wróci do tych pięknych tradycji, z dedykacją dla innych milusińskich z magrebu.
Zgłoś
Avatar
darek1234 2024-07-05, 21:38
kris1978 napisał/a:

Fajne, ale to gdzieś na rynku go ścięli. Nie wygląda to na celę. I szkoda że kamerzysta nie stanął przy gilotynie, może zobaczyłbym czy łeb mrugał zdziwiony.



Jakiś czas temu czytałem książkę o eksperymentach i obserwacji ludzi po gilotynie. Chodziło o to czy człowiek jest w stanie mrugnąć oczami po odcięciu głowy. To chyba była opowieść o skazańcu Victora Hugo (?)
Zgłoś
Avatar
k................8 2024-07-05, 22:20
darek1234 napisał/a:

Jakiś czas temu czytałem książkę o eksperymentach i obserwacji ludzi po gilotynie. Chodziło o to czy człowiek jest w stanie mrugnąć oczami po odcięciu głowy. To chyba była opowieść o skazańcu Victora Hugo (?)



Chodzi ci pewno o Antoine Lavoisier, naukowca skazanego na ścięcie, który umówił się ze swoim asystentem, że będzie mrugał po zaraz po dekapitacji a ten drugi będzie liczył mrugnięcia.
Zgłoś
Avatar
darek1234 2024-07-06, 20:58
kris1978 napisał/a:

Chodzi ci pewno o Antoine Lavoisier, naukowca skazanego na ścięcie, który umówił się ze swoim asystentem, że będzie mrugał po zaraz po dekapitacji a ten drugi będzie liczył mrugnięcia.



Tak. I zdaje się, a raczej jestem pewien, że czytałem to w książce, którą podałem i naprawdę gorąco polecam
Zgłoś
Avatar
k................8 2024-07-06, 23:51
darek1234 napisał/a:

Tak. I zdaje się, a raczej jestem pewien, że czytałem to w książce, którą podałem i naprawdę gorąco polecam



Antoine Lavoisier był postacią historyczną, faktycznie ściętą na gilotynie w 1794 roku a Hugo pisząc "Ostatni dzień skazańca" prawdopodobnie wykorzystał tamtą nietypową sytuację. Nie czytałem ostatniego dnia skazańca, to nie wiem jak tam było, nie lubię francuskich książek, od nazwisk w nich zawartych można sobie język połamać.
Zgłoś
Avatar
darek1234 2024-07-07, 9:26
kris1978 napisał/a:

Antoine Lavoisier był postacią historyczną, faktycznie ściętą na gilotynie w 1794 roku a Hugo pisząc "Ostatni dzień skazańca" prawdopodobnie wykorzystał tamtą nietypową sytuację. Nie czytałem ostatniego dnia skazańca, to nie wiem jak tam było, nie lubię francuskich książek, od nazwisk w nich zawartych można sobie język połamać.



Jednak polecam w całości Hugo, a opowieść o skazańcu robi spustoszenie w mózgu. Warto. Pozdrówka
Zgłoś
Avatar
~Angel 2024-07-14, 14:08
sadistic.pl/o-gilotynie-vt89653.htm1725584
Zgłoś
Avatar
Veni_Vidi 2024-07-15, 15:38
Kara śmierci powinna obowiązywać urzędników, wtedy wszyscy zapomnieli by co to korupcja.
Zgłoś
Avatar
Tomnord151515 2024-07-30, 11:33
Takie narzędzie powinno stanąć w rynku w każdym mieście i powinno się przywrócić publiczne egzekucje. Wtedy będzie sprawiedliwie dla ofiar zwyrodnialców i morderców. Sam mógłbym taką obsługiwać.
Zgłoś