tvs.pl/informacje/zywiec-pirat-drogowy-niemal-rozjechal-na-przejsciu-k...
PS: proszę o admina o pomoc w wstawieniu pliku video. Dziękuję
[ Komentarz dodany przez: Angel: 2015-03-11, 15:48 ]
Wczoraj po południu w Żywcu 60-letni kierowca wjechał ze znaczną prędkością na przejście dla pieszych, przez które przechodziły dwie kobiety z dziećmi. Tylko dzięki szybkiej reakcji kobiet nie doszło do tragedii. Po raz kolejny apelujemy: przejście dla pieszych jest miejscem szczególnym i każdy kierowca, zbliżając się do niego, powinien zachować wyjątkową ostrożność.
Do zdarzenia doszło wczoraj około 18.20 w Żywcu na Al. Piłsudskiego. Kierujący volkswagenem transporterem 60-letni mieszkaniec Czarnego Potoku ze znaczną prędkością wjechał na przejście dla pieszych, na którym znajdowały się dwie kobiety z małymi dziećmi. Przejście znajduje się w miejscu oświetlonym w centrum miasta. Pieszymi była 62-letnia mieszkanka Żywca, jej córka oraz dwoje wnuczków. Tylko dzięki szybkiej reakcji kobiet nie doszło do tragedii. Jak ustalili policjanci, kierowca był trzeźwy. Z uwagi na to, że w sposób rażący naruszył przepisy ruchu drogowego, stróże prawa zatrzymali mu prawo jazdy.
Nagranie udostępnione przez kierowcę, który był świadkiem zdarzenia pokazuje, jak blisko było do tragedii. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o to, aby w rejonie przejść dla pieszych zachowali szczególną ostrożność. Jest to miejsce, które powinno zagwarantować pieszemu bezpieczne przejście przez jezdnię. Niestety, jak pokazuje nagranie i wczorajsze zdarzenie, nie zawsze tak jest.
Dziękujemy kierowcy, który był świadkiem zdarzenia, za udostępnienie nagrania.
Kierowca nie musi od razu być debilem. Bardzo możliwe, że ze względu na wiek zwyczajnie nie zauważył w porę przechodniów. Dlatego uważam, że prawa jazdy powinny być czasowe i kolejne ich wydanie powinno poprzedzać badanie znajomości AKTUALNYCH przepisów ruchu drogowego (wielu kierowców na przykład bezpodstawnie oskarża rowerzystów o nieprawidłową jazdę, podczas gdy po prostu nie są świadomi że w życie weszły nowe przepisy) oraz stanu zdrowia (pola widzenia, widzenia w ciemności i czasu reakcji). To by się przyczyniło do zwiększenia bezpieczeństwa na polskich drogach, zwłaszcza w przypadku pieszych, w rozjeżdżaniu których zajmujemy drugie miejsce w EU.