18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:54
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:27
🔥 Pedalarz i roboty drogowe - teraz popularne
Avatar
zakapior 2012-04-12, 8:03
Somalijscy piraci, abordaż z "pontonu"
Zgłoś
Avatar
nordland88 2012-04-12, 9:06
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
jedrzej152 2012-04-12, 9:13 1
Akcja od 0.50 ...
Zgłoś
Avatar
Robster 2012-04-12, 9:41
Pragnę tylko przypomnieć, że Somalijscy piraci nie zabijają żadnych zakładników. To nie są jacyś bezduszni mordercy, tylko ludzie, którzy myśleli, że znaleźli prosty sposób na wyrwanie się z nędzy.

Każdy ich zakładnik mówił, że był dobrze traktowany i zawsze po dostarczeniu okupu, wszyscy wracali cali i zdrowi. Z tego ca pamiętam, jedyne ofiary (nie piraci), to te które otworzyły do nich ogień i siłą rzeczy któryś tam podczas strzelaniny dostał kulkę.
Zgłoś
Avatar
RaScad 2012-04-12, 9:51 1
honecker napisał/a:

Wywalane śmieci ostatni stwierdzony przypadek 1999 rok na wybrzeżu stwierdzono puste beczki, dobrze mogła je zmyć wysoka fala a i od początku mogły być puste. Zanieczyszczanie Somalii to taka urban legend.
Anty amerykanizm kogoś zaślepia, nikt nigdy USA o nic nie oskarżał (w tej sprawie), głównymi winowajcami zawsze były Indie, Pakistan, Tajwan ogólnie tamte regiony.

A wioski rybackie nie mają się z czego utrzymywać bo ponad 2000 statków zniszczyło tsunami, z drugiej strony piraci mogą jakoś wypływać na napady po kilka tysięcy kilometrów od domu a na rybki już się nie da.

Somalijczycy akurat na amerykańskie statki nie napadają, obrywa Azja i Europa.

Na koniec logika: po cholerę płynąć z Ameryki i wywalać coś na tym zadupi skoro po drodze dwa oceany, wywalić coś na środku bez świadków, do jakiejś głębi a nie na szelfie skoro wokół setki statków ?



Tu masz ciekawy tekst na ten temat i nie mówi mi o pustych beczkach. Ryby od pustych beczek nie zdychają i nie zatruwa się od nich woda...
tekst

film

tekst2
Zgłoś
Avatar
Jackyll 2012-04-12, 10:02
Poddali się po serii ostrzegawczych strzałów w głowę
Zgłoś
Avatar
pedrossi 2012-04-12, 10:55
okar19 napisał/a:

trafili w ogole ?



Nie, tak dla jaj uderzyli w 1000 razy większy statek.
Zgłoś
Avatar
Don 2012-04-12, 11:04
Macie tego więcej ?
Zgłoś
Avatar
Yessurr 2012-04-12, 11:17
Co to za mapa?
Zgłoś
Avatar
Nakwasowany 2012-04-12, 11:43
to był warning ale dla innych
Zgłoś
Avatar
rolerek 2012-04-12, 11:51 1
Przypomniała mi się historia jak którejś nocy somalijscy piraci zaatakowali rosyjski niszczyciel rakietowy, myśląc, że to statek handlowy. Pomyłka była sroga ponieważ zostali aresztowani i przesłuchani przez morski oddział Specnazu Nieszczęśnicy uparcie twierdzili, ze nie mają dokumentów i nie chcieli podać swojego pochodzenia w związku z tym, rosyjski dowódca zgodnie z prawem morskim po nie możliwości ustalenia do jakiego portu należy odstawić amatorów morskich przygód, wsadził ich do pontonu, dał zapas wody na 24h i zwodował do oceanu indyjskiego

Najbliższy port był oddalony o jakieś 500 mil morskich... Podobno "szalupa" zniknęła z radarów w niedługim czasie po zwodowaniu

Zgłoś
Avatar
solteck 2012-04-12, 12:52
@up jest filmik, oni ich wypuścili i wkrótce rozstrzelali
znalazłem
Zgłoś
Avatar
anionimek 2012-04-12, 13:13
Treść komentarza został ukryta - użytkownik otrzymał ostrzeżenie za ten wpis.
Avatar
P................k 2012-04-12, 13:45 1
nie ma jak strzał ostrzegawczy z The Expendables-Warning Shot:)

chciałbym mieć taką armatę

Zgłoś
Avatar
rolerek 2012-04-12, 14:22
@solteck

Widziałem ten film ale zanim statek poszedł na dno, piraci zostali aresztowani

To zlepek z różnych akcji.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie