18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Panic Attack 2009
flaszka • 2009-12-14, 10:07
Nie znany filmowiec dostał propozycje za 30 milionów $ za utworzenie filmu na bazie jego 5 minutowego klipu o inwazji robotów. Budżet tego filmiku o niesamowitych efektach to zaledwie 500$. Robi wrażenie, polecam.

DIE PEOPLE

Zgłoś
Avatar
K................k 2009-12-14, 10:17 2
O, muzyczka z 28 dni później. Lubię tę muzyczkę.
Zgłoś
Avatar
A................N 2009-12-14, 11:05
No trochę mi zatkało dupę na końcu. Świetne. To jest meritum sprawy - film to będzie 2 godzinne rozciągnięcie 5 minut.
Zgłoś
Avatar
Stachu Wichura 2009-12-14, 11:12
zajebista animacja
Zgłoś
Avatar
TooNA 2009-12-14, 11:35
ostatnia scena jest najlepsza ;] generalnie za 30 baniek moglby zobic "cos wiecej"
Zgłoś
Avatar
mesiash 2009-12-14, 11:57 1
filma trwa 4 minuty, ostatnia minuta to napisy - to raz
dolar musi niewiarygodnie wiele znaczyć w południowej ameryce, bo 500$ to wydaje się mało do zatrudnienia 100 statystów, wynajmowania samochodu, operatora kamery i zrobienia wszystkich tych efektów dźwiękowych - to dwa
fakt, że wykorzystał muzykę, która do niego nie należy, powoduje chyba że nie może tego filmu sprzedać, ale to akurat nie jestem pewien
poza tym raczej występuje tu przerost treści nad formą, roboty niczym się od siebie nie różnią, poza tym poza sceną gdzie jest ich kilka występuje tylko jeden (to tak jakby ktoś się przyczepił że ja się tego czepiam), więc po co są inne?
Zgłoś
Avatar
Smh 2009-12-14, 12:27
To trailer filmu i ma zachecac do pojscia do kina... NIE pojde i zdecydowanie NIE bede ogladal tego czegos... system krecenia jak District 9... tragiczny (rezyserowie to kumple swoja droga). Duzo sie dzieje, wszystko lata, ale tresci to zadnych nie wnosi... dodatkowo niski budzet... jak maja byc pokazane wieksze szczegoly to nagle kamera sie odwraca... dodatkowo: nie ma to jak nawalony scenarzysta... po chuj roboty strzelaja rakietami skoro pozniej i tak robia wielkie buuuum... skoro sa inteligentne i chca zawladnac planeta powinny dazyc do minimalizmu kosztow, materialow i czasu... no chyba, ze sa tak glupie jak mieszkancy planety, ktora chca opanowac hyhyhy
Zgłoś
Avatar
wolo 2009-12-14, 15:19 5
Czepiać to się potraficie, nieroby jebane.
Zgłoś
Avatar
bania88 2009-12-14, 15:25
mesiash, Smh....... zal mi was, co wy za glupoty piszecie. Mesiash jakich ty tam 100 statystow widzisz? Jakie samochody z kamerami? pfff czlowieku jak gosc jest dobry to to wszystko na kompie zrobi. Se ogladnij w youtube filmiki PANTURAL 'a koles zrobil 100% animacji na kompie, zadnych kamer ni nic. Jego animacja jedna byla juz tu "Ford SHELBY vs CAMARO vs JEEP vs VAZ 2107 vs HELICOPTER" sie nazywala i w 1:56 widac jak to wszystko na kompie wygladalo w programie. Poza tym napisy na koncu jak sa to tez widac. I z reszta jego animacje duuuuuuuzo lepsze niz ta sa
Zgłoś
Avatar
p................x 2009-12-14, 17:09
efekty mogły by zagiąć niejednego hamerykańskiego grafika ;D
Zgłoś
Avatar
Smh 2009-12-14, 17:34
bania88 napisał/a:

mesiash, Smh....... zal mi was, co wy za glupoty piszecie.



po pogrubionym fragmencie wiedzialem, ze nic ciekawego nie napiszesz...

Hatak.pl napisał/a:

Federico Alvarez pójdzie w ślady kolegi po fachu, Neilla Blomkampa (Dystrykt 9), który również przebił się do Hollywood dzięki ekranizacji swojego krótkometrażowego filmu.

Alvarez jest autorem hitu pod tytułem "Panic Attack" opowiadającym o inwazji kosmitów na Urugwaj. Obraz oczywiście był kręcony w podobnym stylu jak produkcja Blomkampa, jednakże z lepszymi efektami specjalnymi, co widzimy w postaci gigantycznych robotów niszczących miasta.

Blomkampowi w przejściu z krótkiego metrażu do długiego pomógł jego mentor, Peter Jackson, a Alvarez został wzięty pod skrzydła twórcy Spider-Mana, Sama Raimiego. Dzięki temu utalentowany twórca z Urugwaju będzie mógł zrobić swój pierwszy film bez niszczącego wpływu producentów z hollywoodzkich studiów.

W kinowej wersji również będą gigantyczne roboty. Budżet ma być w granicach 40 milionów dolarów, z czego 1 milion idzie na prace nad scenariuszem.

Według Alvareza, dzielą z Raimim tę samą wizję i dlatego jest szczęśliwy, że może to zrobić.



Hatak.pl za slashfilm.com
Zgłoś
Avatar
MonkOfWar 2009-12-14, 17:35
Jak to mawia Neo: "whoa"
Zgłoś
Avatar
Furronica 2009-12-14, 21:08
Zgadzam się z mesiashem i smh: poza paroma dobrymi ujęciami i rzetelnej jakości efektami specjalnymi, trailer nie ma nic specjalnego do zaoferowania. Nawet design robotów, wokół których toczy się bądź co bądź cała akcja, jest oklepany jak tyłek stripteaserki... Daleko im np. do innowacyjnych i naprawdę budzących grozę Striderów z Half-Life'a 2.
Zgłoś
Avatar
Lumpy 2010-05-25, 19:27

Wszystkie samochody, otoczenie, helikopter, modelowane było od podstaw. Dodam, ze zrobienie takiego samochodu zajmuje średnio ok tydzień i to przy bardzo dobrym sprzęcie. Koleś zrobił ten filmik od podstaw w tydzień. Na co dzień zajmuje się tworzeniem reklam.
Zgłoś