18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:34
🔥 Ratowanie jaszczurki - teraz popularne
Papież oskarżony....
Mr.Drwalu • 2013-02-13, 20:24


Do Międzynarodowego Trybunału Karnego wpłynął wniosek oskarżenia przeciwko Papieżowi i najwyższym watykańskim kardynałom za ukrywanie księży katolickich winnych zbrodni przeciw ludzkości. Oskarżenie argumentuje, że kościół katolicki utrzymuje “globalny, wieloletni i wszechobecny system przemocy seksualnej” mimo obietnic szybkiego rozprawienia się z pedofilią w swoich strukturach. Prawnicy składający wniosek uzasadniają, iż przemoc seksualna, gwałt i tortury są przez ONZ uważane za zbrodnię przeciwko ludzkości.


Oskarżenie dotyczy Josepha Ratzingera, który zanim został Papieżem Benedyktem XVI, był liderem watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary odpowiedzialnej za nadzorowanie przypadków nadużyć; kardynała William Levada, który teraz piastuje najwyższy urząd KNW; kardynała Angelo Sodano, watykańskiego sekretarza stanu za pontyfikatu papieża Jana Pawła II i kardynała Tarcisio Bertone, obecnego sekretarza. Oskarżenie dotyczy również wpływu urzędników watykańskich na politykę, która bagatelizuje szkody stanowiące atak przeciwko ludności cywilnej.

Wniosek oskarżenie wystosowała organizacja “Survivors Network of those Abused by Priests” (SNAP), która zrzesza blisko 4,5 tys. członków, głównie ofiar przemocy seksualnej ze strony księży różnych odłamów religijnych. Barbara Blaine, prezes stowarzyszenia, twierdzi, iż złożenie wniosku było krokiem ostatecznym, ale koniecznym. “Próbowaliśmy wszystkiego, by Watykan ukrócił te tragedie, ale nie zrobili tego. Gdyby Papież chciał, w każdej chwili mógłby poczynić niezbędne działania, które pomogą chronić dzieci dziś i w przyszłości – a odmawia podjęcia działania.”

Od 2002r. Międzynarodowy Trybunał Karny otrzymał blisko 9 tys. wniosków o dochodzenie w sprawie, a pomimo tego nie wszczęto żadnego śledztwa na podstawie tych wniosków. Sama Stolica Apostolska nie jest państwem członkowskim Trybunału, i pomimo tego, iż skarga dotyczy pedofilii wśród księży w krajach na całym świecie, z których wiele uznaje Trybunał, to jednak jurysdykcja prawników w samym Watykanie jest bardzo ograniczona.

Trybunał nie zbada jednak zbrodni popełnianych przed 2002 r. Słowa Papieża Benedykta XVI o tym , że “pedofilia jeszcze pod koniec lat 70-tych nie była postrzegana jako zło absolutne” pozwalają domniemywać, iż w poprzednim wieku przypadki seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży były jeszcze częstsze.

Argumenty dotyczące podeszłego wieku jako przyczyny rezygnacji Papieża nie przemawiają do mnie. Papież, wbrew ogólnie sprawianemu wrażeniu, nie jest faktycznym przywódcą kościoła, tak jak król czy prezydent nie są faktycznymi głowami państw – to są tylko funkcje reprezentacyjne, a właściwe decyzje podejmowane są na szczeblu “doradców” i “współpracowników”.

Papież rezygnuje, gdyż hierarchowie kościoła zdołali przewidzieć, iż w obliczu takiego obrotu sprawy, kościół katolicki narażony jest na dalszą i gwałtowną utratę szacunku wśród światowej społeczności. A to oznacza ogromną utratę wpływów. I temu Watykan chce zapobiec.

Źródło: KLIKNIJ TUTAJ
Zgłoś
Avatar
JohnDeliver 2013-02-13, 20:29 24
Ja wiedziałem że coś zaraz na niego wyciągną. . . bez powodu by nie abdykował. . . "To dla dobra kościoła'' - bitch please
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-02-13, 20:46 8
O sprawie już słyszałem z kilka miesięcy temu. Fakt faktem Ratzinger , Wojtyła i wielu ich współpracowników doskonale wiedzieli o pedofilach w sutannach. Ba stworzyli doskonale działający aparat który umożliwiał ukrywanie ich jak i zastraszanie ofiar.
Zgłoś
Avatar
kufel01 2013-02-13, 21:32 19
Jako katolik jest mi whuj wstyd za to co przez te wszystkie lata było tuszowane w kościele. Ale z drugiej strony musicie sobie jedną prostą rzecz uświadomić że papież to tylko człowiek , tak samo jak ksiądz i jakiś inny duchowny! Ludzie są z natury słabi i zawsze bedą popełniać błędy dlatego uważam że każdy ksiądz powiązany tylko z jakimś pedoflskim skandalem powinien stracić wszystkie przywileje i iść siedzieć do końca życia. Nie ma kary za takie skurwysyństwo jakim jest pedofilia.
Zgłoś
Avatar
mare30ks 2013-02-13, 22:21
jakkolwiek nieznosze czarnych skurwysynow to czekam na kogos odwaznego kto wystapi w europie przeciwko "religii pokoju"
Zgłoś
Avatar
Anarchangel 2013-02-13, 23:50 3
...że niby co mu jeszcze mogą zrobić, skoro już ma dożywocie pod kluczem w Watykanie?
Szkoda go, miał doskonałą prezencję Imperatora Palpatine
Zgłoś
Avatar
Exias 2013-02-13, 23:58 12
wg mnie pedofili było by o wiele mniej, gdyby pozwolono na małżeństwa księży. Poruchałby taki w domu i by zostawił dzieci.
Zgłoś
Avatar
S................x 2013-02-14, 0:52 11
A autor tekstu zdaje sobie sprawę z tego, że Międzynarodowy Trybunał Karny nie obejmuje swoją jurysdykcją przede wszystkim USA, a to o przestępstwa seksualne popełnione na terytorium tego kraju się rozchodzi, dlatego też MTK nie rozpatrywał tych spraw i nie rozpatrzy również tego wniosku?

Tekst jest nierzetelny. Sama organizacja to siostra bliźniaczka organizacji takich jak Femen.
Pedofilia w kościele (pedofilia w ogóle) jest patologią i trzeba ją tępić. I teraz uwaga: Są od tego odpowiednie organy ścigana w danych państwach. Tak, możecie wierzyć, lub nie, ale USA posiada coś takiego, jak policję, sądy i więzienia. Tak, mają wymiar sprawiedliwości!

Niektórzy dodatkowo nie wiedzą, że taki dokument, jak Crimen sollicitationis został zniesiony przez Jana Pawła II. Czyli w praktyce, duchowni już nie mogą ukrywać informacji o czynach pedofilskich swoich kolegów.
W skrócie - chuja mogą ustępującemu papieżowi zrobić, poczynając od tego, że MTK nie rozpocznie postępowania, kończąc na tym, że Ratzingera wybroniłby nawet Armand Ryfiński, choćby przyszedł na salę rozpraw w celu jego pogrążenia.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2013-02-14, 5:57 2
Exias napisał/a:

wg mnie pedofili było by o wiele mniej, gdyby pozwolono na małżeństwa księży. Poruchałby taki w domu i by zostawił dzieci.


Wiadomo kurwa... Kryzys by się skończył. Ludzie przestali mordować. Ludzie przestali kraść. Ludzie przestali kłamać. Korea Północna przestała mordować własnych obywateli. Armie krajów rozwiązano by. Tusk by się wreszcie zajął polską nie swoja kieszenią. Jarek by zapomniał o Smoleńsku. UE by przetrwało i zaczęło się rozwijać. Wszystko kurwa byłoby lepiej...

Coś ważnego:
MrDrwalu napisał/a:

Wniosek oskarżenie wystosowała organizacja “Survivors Network of those Abused by Priests” (SNAP), która zrzesza blisko 4,5 tys. członków, głównie ofiar przemocy seksualnej ze strony księży różnych odłamów religijnych.


Ja się zastanawiam jakie debil w tym SNAPie wpadł na pomysł by oskarżać Papieża za czyny innych. To jest ta słynna anty-klerykalna postawa równości wszystkich wobec wszystkich.
Zgłoś
Avatar
snik0 2013-02-14, 7:09 1
Exias napisał/a:

wg mnie pedofili było by o wiele mniej, gdyby pozwolono na małżeństwa księży. Poruchałby taki w domu i by zostawił dzieci.


Aby dzieci biskupów nie mogły dziedziczyć
Zabroniono tym biskupom się żenić
Nie ma słowa w Biblii o celibacie
Znacie się, czy się nie znacie?
Zgłoś
Avatar
Massdeath 2013-02-14, 7:10
Pierdolone lewactwo zajęło by się najpierw problemem osób wykorzystywanych przez lewackich partyjnych działaczy w byłych krajach satelickich a później zajmowali się całą resztą. Wstyd mi za taki postępki księży ale kurwa gdyby przed przyjęciem do seminarium była odbywana wizyta u psychologa i sexuologa na pewno ukrócono by wiele takich przypadków. To nie wina kościoła, że pedofil wiedząc o swojej orientacji i pociągach wybiera taki a nie inny zawód. Tak samo powinno się całe szkolnictwo i ministerstwa edukacji karać bo zezwoliło nauczać pedofilowi ? Ludzie ogarnijcie się wreszcie, problem tkwi w człowieku nie w instytucji.
Zgłoś
Avatar
stalin_za_mlodu 2013-02-14, 7:13 5
infopożywka dla leminogzy.
leming z tego newsa dowiedział się właśnie, że JAKAŚ ORGANIZACJA oskarżyła KOŚCIÓŁ w JAKIMŚ TRYBUNALE i wszystko brzmi poważnie, i wszystko przekonuje.

WYPIERDALAĆ Z DEZINFORMACJĄ Z SADISTIC.PL SUKI!
Zgłoś
Avatar
McMenel 2013-02-14, 7:20
kufel01 napisał/a:

Jako katolik jest mi whuj wstyd za to co przez te wszystkie lata było tuszowane w kościele. Ale z drugiej strony musicie sobie jedną prostą rzecz uświadomić że papież to tylko człowiek , tak samo jak ksiądz i jakiś inny duchowny! Ludzie są z natury słabi i zawsze bedą popełniać błędy dlatego uważam że każdy ksiądz powiązany tylko z jakimś pedoflskim skandalem powinien stracić wszystkie przywileje i iść siedzieć do końca życia. Nie ma kary za takie skurwysyństwo jakim jest pedofilia.


Zgadzam się ale zauważ iż tu nie chodzi stricte o pedofilię ale o coś moim zdaniem gorszego. O tuszowanie i ukrywanie osób ją popełniających w imię dobrego imienia kościoła co jest niezwykle ohydne. O ile mogę mieć cień współczucia dla pedofila z racji tego iż może nie panować nad swym popędem. To niestety nie mogę okazać choćby cienia litości dla ludzi którzy doskonale wiedzieli o takich ludziach i pozwalali im na krzywdzenie dzieci. Z moralnego punktu widzenia to chyba nawet gorsza zbrodnia niż sama pedofilia. Bo popełniana z pełną premedytacją.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2013-02-14, 7:46 1
Jak dla mnie to nie jest wcale takie niezwykłe, że zrezygnował z funkcji. To, że poprzedni papież do samej śmierci się trzymał posady, nawet jak już nic nie kontaktował wcale nie musi wprowadzać nowego trendu którego mają się trzymać następcy. Co do afer to wiadomo, że watykan to szambo, dzieje się tam bardzo wiele złego i na winnego zawsze wybiera się papieża. Benedykt jest oskarżany, mnóstwo powstaje o nim szyderczych obrazków a może był lepszym papieżem od wojtyły którego wielu uważa za najświętszego i najzajebistszego.
Zgłoś
Avatar
sinjids 2013-02-14, 8:18
kufel01 napisał/a:

Jako katolik jest mi whuj wstyd za to co przez te wszystkie lata było tuszowane w kościele. Ale z drugiej strony musicie sobie jedną prostą rzecz uświadomić że papież to tylko człowiek , tak samo jak ksiądz i jakiś inny duchowny! Ludzie są z natury słabi i zawsze bedą popełniać błędy dlatego uważam że każdy ksiądz powiązany tylko z jakimś pedoflskim skandalem powinien stracić wszystkie przywileje i iść siedzieć do końca życia. Nie ma kary za takie skurwysyństwo jakim jest pedofilia.



Ale można z tym walczyć. Czytałem kiedyś, że stąd się bierze tyle pedalstwa i pedofilstwa wśród kleru z powodu jego aseksualnej otoczki. Gdy ktoś jest nienormalny myśli, że pójdzie na księdza to nie będzie miał możliwości ruchania dzieci i innych facetów, bo się tego wyrzeknie. A potem nie wytrzymują i są takie skutki. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłoby zniesienie celibatu. Rozwiązałby się też problem kochanek księży i sądzę, że wielu normalnych ludzi wstąpiłoby wtedy do kościoła.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie