18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 10:27
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:25
Paraolimpiada
Pan Mularz • 2012-09-07, 2:34
Filmik może niektórym pomóc w dostrzeżeniu pewnych absurdów związanych z paraolimpiadą.

Zgłoś
Avatar
witex811 2012-09-07, 3:01 54
Niby za Monty Pythona zawsze piwko, ale tak spierdolonego opisu to dawno nie widziałem...
Zgłoś
Avatar
lllll 2012-09-07, 10:28 13
Ci z paraolimpiady w 99% są bardziej sprawni od ciebie (fizycznie i psychicznie).
Zgłoś
Avatar
ZabójczaMama 2012-09-07, 10:30 1
Pan Mularz, najwyraźniej nie zauważyłeś, ale paraolimpiada w prawdziwym życiu wygląda ciut inaczej. To tutaj to nie jest prawdziwe życie tylko taki skecz.
Zgłoś
Avatar
Krzysztof_Jarzyna 2012-09-07, 10:34
Bormann z Brazylii najlepszy:)
Zgłoś
Avatar
jackalski 2012-09-07, 10:34 1
Ojej.
Kaleka. W oczy kole. Powinno się takiego zamknąć w komórce. A jak niepełnosprawny umysłowo to do kościoła oddać - w sam raz nada się na księdza.
Zgłoś
Avatar
Roszp 2012-09-07, 11:20
Mając w domyśle Korwina i podpiąć taki film to zbrodnia niesłychana
Zgłoś
Avatar
misiek1214 2012-09-07, 11:22 2
Szkoda że w wynikach 'zdrowi' wyszli gorzej od tych 'niepełnosprawnych'
Zgłoś
Avatar
Pan Mularz 2012-09-07, 12:44 8
witex811 napisał/a:

Niby za Monty Pythona zawsze piwko, ale tak spierdolonego opisu to dawno nie widziałem...



Uruchom szare komórki, to zmienisz zdanie.

☻☻☻ napisał/a:

Ci z paraolimpiady w 99% są bardziej sprawni od ciebie (fizycznie i psychicznie).



Jestem sparaliżowany od pasa w dół, więc możliwe, że niektórzy są bardziej sprawni ode mnie, ale nie wiem co to ma do rzeczy.

ZabójczaMama napisał/a:

Pan Mularz, najwyraźniej nie zauważyłeś, ale paraolimpiada w prawdziwym życiu wygląda ciut inaczej. To tutaj to nie jest prawdziwe życie tylko taki skecz.



Serio? W prawdziwym, życiu wygląda równie absurdalnie.
Pewnie nie masz pojęcia jak to wygląda w rzeczywistości.
Widziałaś jakąś relacje? Pewnie większość z was nie. Hipokryci.

Tego typu sport ma promować ludzi najsprawniejszych fizycznie w danej dziedzinie. Citius-Altius-Fortius.
To jest jakaś parodia.
Nie wiem jak was, ale mnie nie bawi przyznawanie medali względem stopnia niepełnosprawności.
Zgłoś
Avatar
ZabójczaMama 2012-09-07, 15:46 1
Pan Mularz, jak tak Ciebie czytam to mam wrażenie, że tak jak Olimpiada powinna być dla sprawnych fizycznie, tak internet powinien być domeną ludzi sprawnych umysłowo.
Na Twoje szczęście w dzisiejszych czasach łamie się takie zasady z zamierzchłej przeszłości i możesz się tu wypowiadać.
Tak więc enjoy internet i daj niepełnosprawnym kicać jak im się podoba
Zgłoś
Avatar
Lukhasz 2012-09-07, 16:18
o. w końcu jakaś impreza dla "naszych" kopaczy.
Zgłoś
Avatar
Pan Mularz 2012-09-07, 16:47
ZabójczaMama napisał/a:

Pan Mularz, jak tak Ciebie czytam to mam wrażenie, że tak jak Olimpiada powinna być dla sprawnych fizycznie, tak internet powinien być domeną ludzi sprawnych umysłowo.
Na Twoje szczęście w dzisiejszych czasach łamie się takie zasady z zamierzchłej przeszłości i możesz się tu wypowiadać.
Tak więc enjoy internet i daj niepełnosprawnym kicać jak im się podoba



Widzę, że bardziej merytorycznie nie potrafisz...
Pozostało ci tylko argumentum ad personam.
Zgłoś
Avatar
ZabójczaMama 2012-09-07, 17:12
Merytorycznie to Ci mogę napisać, że nie można ludziom odbierać prawa do pasji i jesli ktoś bez ręki chce biegać to super, jeśli ktoś na wózku chce uprawiać szermierkę to wspaniale. I ci wszyscy paraolimpijczycy osiągnęli więcej niż niejeden użytkownik internetu. I należy im się za to szacunek.
Ale nie wiem czy taki argument dotrze po prostu do kogoś z takimi poglądami.
Zgłoś
Avatar
Plecionkarz 2012-09-07, 20:51 1
A ja się zgodzę z Mularzem. Od czasów antycznych grecka olimpiada wyłaniała najlepszych sportowców w rożnych dziedzinach. Wtedy liczyło się tylko zwycięstwo, drugie czy trzecie miejsce to wielcy przegrani idący w zapomnienie. Do teraz zmieniło się to, że na podium są trzy miejsca a następnie to, że mogę brać udział niepełnosprawni. Był też taki okres w którym nie dopuszczano do zawodów ludzi posiadających genetyczną lub nabytą przewagę (silni robotnicy fizyczni). Czyli zamknięta impreza dla dobrze urodzonych. Dziś to zawody dla najlepszych z najlepszych, paraolimpiada przy nich zawsze będzie traktowana pobłażliwie.
Zgłoś
Avatar
Quwer 2012-09-07, 20:54
@ZabójczaMama, ale pierdolisz.

A czy ktoś tutaj zabrania tym ludziom czegokolwiek? Czy ktoś chce im odebrać pasje i radość z życia?
To naprawdę super, że Ci ludzie pomimo tak strasznych przeciwności losu dalej mają swoje pasje i zapał oraz wiarę w siebie, aby je realizować, jednak powinni robić to dla siebie, dla własnej satysfakcji i radości.

Para-olimpiada jest zupełną odwrotnością i zaprzeczeniem igrzysk, na których powinno się nagradzać tych najlepszych z najlepszych. Te zawody są tak na dobrą sprawę swego rodzaju pośmiewiskiem. Przez nie są wyśmiewani w pewnym stopniu Ci prawdziwi olimpijczycy, ale najbardziej Ci niepełnosprawni, gdyż są wystawiani pod publikę, aby każdy mógł zobaczyć "niezwykły przypadek", robienie atrakcji z tego, że człowiek bez nogi może tak wysoko skakać, a facet na wózku tak dobrze radzić sobie z piłką do koszykówki.

Ten skecz Monty Pythona nie wziął się od tak bez przyczyny, jest to zobrazowane w taki sposób, aby prosty człowiek był w stanie zrozumieć paradoks przedsięwzięcia jakim jest para-olimpiada. Jest ewidentnie ukazane pośmiewisko, o którym pisałem już wyżej.

Cytat:

Szkoda że w wynikach 'zdrowi' wyszli gorzej od tych 'niepełnosprawnych'



Super, uwielbiam te porównania, tylko ciekawe jest jak Ci 'niepełnosprawni' poradziliby sobie w rywalizacji ze 'zdrowymi'. Jeśli są lepsi to niech biorą udział w normalnych Igrzyskach. Pomijam fakt, że jest to dyskryminacja, ewidentny i rażący podział na lepszych i gorszych.

Edit: Dodam jeszcze tylko, że nie mam nic przeciwko temu, że oni tam sobie biegają i uprawiają sport, wręcz przeciwnie, tylko nie powinno robić się z tego tak wielkiego, nagłośnionego i masowego widowiska. Jestem przeciwko temu jaką to formę przybrało, że podpięto to pod IO, że zrobiono z Igrzysk i ludzi niepełnosprawnych istną szopkę noworoczną. Mówiąc krótko - Para-olimpiada to BZDURA!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie