18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Parowóz Ol49 vs Fiat 126p
Nap_Limak • 2012-06-27, 11:20
23 czerwca 2012 odbyła się impreza "Przywrócenie ruchu pasażerskiego na linii Grodzisk Wlkp.- Kościan". Atrakcją drugiego kursu z Grodziska było ściganie się z parowozem.

Zgłoś
Avatar
Z................z 2012-06-27, 13:02 10
A więc tak, lokomotywa przedstawiona na filmie to OL49-59, kursująca na co dzień na ostatniej linii obsługiwanej czynnie przez parowozy, Wolsztyn - Poznań. Jest to jedna z 3 ostatnich czynnych lokomotyw OL49 (reszta też kursuje na tej linii) w Wolsztyńskim taborze. Oczywiście, te i inne parowozy kursują także w formie pociągów specjalnych do różnych miast w Polsce, na takich specjalnych pociągach często w składzie pojawia się Piękna Helena, ostatnia, w pełni sprawna i czynna lokomotywa Pm36. Przejazd przedstawiony na filmie powyżej (Grodzisk Wielkopolski - Kościan), ma na celu odnowienie pasażerskich kursów między wymienionymi wyżej miastami, miałem okazję widzieć osobiście na przejeździe kolejowym w Kamieńcu w tą sobotę właśnie tego fiacika drezynę i Oelkę, widok niecodzienny, zainteresowanych zapraszam do Poznania i Wolsztyna by przejechać się takim składem, wrażenia są niezapomniane

A fiacik z filmu to drezyna pomocnicza Grodziskiej Kolei Drezynowej.
Zgłoś
Avatar
Nap_Limak 2012-06-27, 13:35 2
Dżamaló napisał/a:

Ja tu jestem rodowity Wielkopolanin, chciałem jakoś ładnie opisać wideo itd. a Ty mnie wyprzedziłeś używając brzydkiego kopiuj/wklej bez opisu, dla zebrania piwek, a nie z zainteresowania tym tematem


Tak, tak, bo przecież ja tu wrzucam materiały tylko po to, by zebrać piwa
Otóż będę musiał Cię wyprowadzić z tego nieco ograniczonego myślenia. Nie wiem, jak Ty, jak inni, w sumie gówno mnie to obchodzi, ale materiałów na sadistic nie powinno wrzucać się dla piw, czy innego poklasku. Kopiuj/wklej - jasne, żeby nieco wspomnieć o tym, a w komentarzu na pewno znalazłby się ktoś (w tym przypadku Ty), kto rozwinąłby cały temat, ponieważ ma więcej informacji w tej dziedzinie.
Czasami naprawdę, jak coś Dż walniesz, to głowa boli, było napisać na pw, jak widziałeś temat w poczekalni, że chcesz Ty go założyć (oczywiście nie chodziłoby Ci o piwa, czy coś), to skasowałbym go i dałbym Tobie pole do popisu. Ale powiedz, czy tak bardzo boli napisać w komentarzu pod moją wrzutką parę słów od siebie? Proszę Cię, chłopie.
Zgłoś
Avatar
Z................z 2012-06-27, 13:48
Ać Ślimak, się nie spinaj, po prostu, brzydko wygląda ten sam opis co na joemonster a zresztą, krzyku nie ma, już skasowałem no.
Zgłoś
Avatar
aras0992 2012-06-28, 13:48
Idealna kolej na nasze warunki
Zgłoś
Avatar
stery_srh 2012-06-29, 0:43 4
Nap Limak napisał/a:

Parowóz Ol49 vs Fiat 126p



Widząc taki tytuł, spodziewałem się raczej jakiegoś zderzenia, wypadku, czy crash-testu - krótko mówiąc, totalnego rozpierdolu, dźwięku giętej blachy itd. A tu niespodzianka - wyścig.
Zgłoś
Avatar
Mizantrop 2012-06-29, 0:49
Przepiękna maszyna! W Wolsztynie często przejazdem jestem i widzę z wiaduktu te potwory. Niestety nie miałem jeszcze okazji się przejechać parowozem ;<
Zgłoś
Avatar
jussihajt 2012-06-29, 0:55
http://www.zsk-galeria.cba.pl/displayimage.php?album=68&pos=13
Kolejna Ol-ka niestety nieczynna, z tego co wiem w remoncie jest. Pochodzi ze skansenu w Zduńskiej Woli - Karsznicach. Niestety ten skansen nie jest zadbany bo miasto nie dokłada pieniędzy do utrzymania. A szkoda bo jak widzę jak Wolsztyn ma piękny skansen z czynnymi parowozami i tyloma różnymi parowozami to aż zazdrość bierze.
Pozdro dla wszystkich miłośników kolejnictwa!
Zgłoś
Avatar
Trawis12 2012-06-29, 1:21
Sorry, ale musze to napisac. Jestem z Kościana!
Zgłoś
Avatar
DFM 2012-06-29, 7:17
A na chuj mi ten parowóz ?
Zgłoś
Avatar
K................� 2012-06-29, 8:12
O kurwa, malacz na szynach o.O
Zgłoś
Avatar
Corey_09 2012-06-29, 9:22
Gościu w maluchu blokował mu lewy pas to wziął go prawym i tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
Lashi 2012-06-29, 10:08
Nieodpowiedzialne zachowanie tych z malucha...jakby tak opona strzeliła w tym OL49
Zgłoś
Avatar
paczfiko 2012-06-29, 11:22
no, faktycznie atrakcja.
Zgłoś
Avatar
Sythriel 2012-06-29, 11:40
Nap Limak = Pan Kamil

I'M FUCKIN GENIUS!
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie