18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:57
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 0:05
pedofilia a KK
maassk • 2013-10-11, 18:47
W odpowiedzi na komentarz Maślaka:
( Ja odpowiem na ten argument jak i na podobny "księża to tylko ludzie jak wszyscy inni". Otóż drodzy Sadole opowiedz dlaczego tak nagłaśnia się (choć nie tak bardzo jak trzeba) przypadki pedofilii wśród kleru jest prosta. Księdza od innego człowieka odróżnia to ,że ma być od przewodnikiem moralnym i wzorem cnót. On uczy ludzi jak mają żyć by byli dobrzy. To ksiądz wybierając tą drogę życia odrzuca wiele by poświęcić się dla ludzi (w teorii). Dlatego gdy osoba mająca być wzorem grzeszy czy mówiąc inaczej krzywdzi ludzi powinna być piętnowana podwójnie.)

Nie pomyślałeś może, że ludzie którzy od małego mają chore skłonności do pedofilskich zachowań być może celowo zostają księżmi? Wiara, Bóg, moralność, bycie przykładem, przewodnikiem itp. ich kompletnie nie obchodzą. Robią to wszystko na pokaz, żeby zbliżyć się do dzieci. Wykorzystują bycie „autorytetem”, grają rolę księdza aby ułatwić sobie kontakt z dziećmi. Są na tyle sprytni, że wszystko mają zaplanowane, wstępując do seminarium dobrze wiedzą jaki jest tego prawdziwy cel. Oni są pedofilami zanim zostaną księżmi.

Ta cała nagonka to walka z KK a nie z pedofilią. Nagłaśniane są praktycznie tylko sprawy związane z kościołem. Jeszcze trochę a z tego co czyniło nasz naród niepokonanym, nie zostanie nic.
Zgłoś
Avatar
SamSobieBogiem 2013-10-11, 18:54 4
wybacz, ale już przyjęcie chrztu w 966 było poddaniem się... nie wiem czy wiesz, ale Mieszko I zrobił to dobrowolnie bo bał się, że ktoś już ochrzczony zrobi to siłą
Zgłoś
Avatar
vonFuchs 2013-10-11, 19:28 2
Np. wielki naród litewski bronił się jeszcze przez ponad trzy wieki i proszę, na jaki potężny wyrósł. Bierzmy przykład z braci Litwinów.
Zgłoś
Avatar
Got 2013-10-11, 20:19
Sami sobie sznur na stryczek splatają. Jakby się odcięli od czarnych owiec - bo jednak powiedzmy sobie szczerze, większość księży jest normalna - to mieliby spokój, ale próbując ich na siłę chronić to tylko zmniejszają zaufanie do Kościoła.
Zgłoś
Avatar
Belthezer 2013-10-11, 20:44
Jak ja bym chciał sie zbliżyć do dzieci to poszedłbym do szkoły, przedszkola anie KK. Troche z dupy jak twoj fiut ktorego wyjales z kiolegi by to napisac.
Zgłoś
Avatar
Hangman108 2013-10-12, 1:48
Problemem jest to, że hierarchowie kościoła stają za swoimi podwładnymi murem, niezależnie jakich okrucieństw dopuścili się ci drudzy. Nasuwa się w związku z tym pytanie: Czy to jakiegoś rodzaju patologiczna lojalność zawodowa, czy wysoko postawieni urzędnicy KK siedzą w gównie po same uszy i boją się, co mogliby wyjawić księża-pedofile, gdyby kościół się od nich odwrócił? Możliwe również, że jedno i drugie.
Zgłoś
Avatar
omgłomatkobosko 2013-10-12, 9:55 1
Zaczynasz zdanie od nawiasu i jeszcze w środek swojego moherowego jadu wstawiasz nawiasy? Oj coś mi tu śmierdzisz katolem.

Ps. Osobiście mam taką nadzieję, że dożyję dnia, w którym ta czarna mafia zamknie swoje podwoje i ogłosi bankructwo. Wydaje mi się, że ten dzień jest coraz bliżej dzięki temu co sami robią.
Zgłoś
Avatar
s................s 2013-10-13, 11:46
Cytat:

Ta cała nagonka to walka z KK a nie z pedofilią. Nagłaśniane są praktycznie tylko sprawy związane z kościołem. Jeszcze trochę a z tego co czyniło nasz naród niepokonanym, nie zostanie nic.



Ale pierdolenie. Nagłaśniane są najróżniejsze przypadki, nie od dziś zresztą. To właśnie poczynania kleru zawsze były tematem tabu (Polska to niestety kraj wyznaniowy, więc komu by się opylało naskakiwać na kościół?). Różnica jest tylko taka, że klerykom grozi za takie akty najczęściej przeniesienie do innej parafii.
A KK nigdy nie zdechnie, za dużo debili dookoła, indoktrynacja od małego, a wśród gówniarzy moda na wyzywanie od lewaków każdego kto ma wyjebane na tą zbrodniczą instytucję (ergo: każdy podąża za stadem, by nie być odrzuconym). Tępi rodzice dalej ślą na siłę swoje pociechy na ministrantów, co raz więcej religii w szkole, co raz większe bzdury i psychologiczne manipulacje stosowane przez kapłanów na lekcjach. Ważne przynajmniej że co raz więcej osób zaczyna na oczy widzieć.
Zgłoś