18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:39
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
Piękni mali zabójcy.
Destroyer • 2013-04-10, 1:20
Jedni hodują szczury inni sadyści piranie, krokodyle czy tygrysy (w Rosji ). Ja dla odmiany jestem pasjonatem roślin owadożernych. Pewnie powiecie że to nie strona o roślinach, ale przypominam iż są to rośliny mięsożerne stanowią wyjątek od reguły i oprócz fotosyntezy wspomagają swój wzrost o zdobyte substancje odżywcze ze złowionych drobnych owadów i innych małych zwierząt. Dla odmiany nie pokaże w tym temacie krwi i sadyzmu, tylko piękno tych roślin. Wszystkie fotki mojego autorstwa z mojej hodowli. Jeżeli temat się spodoba dodam więcej fotek.

Sarracenia psittacina
Drosera spatulata

Pinguicula 'Tina'

P. 'Tina'

Nepenthes 'Miranda'

Nepenthes 'ventrata'

Drosera peltata

Drosera menziesii

Drosera adelae


A dla hejterów coś z lekkim sadyzmem nagrywane kebabem 100 lat temu:
Zgłoś
Avatar
KubaMek 2013-04-10, 16:24 1
Moja mała hodowla:




I wszystkie: imgur.com/a/k20cs

Z czasem będzie więcej
Zgłoś
Avatar
jebacwas 2013-04-10, 17:19
Te same zdjęcia został zamieszczone na serwisie owadozery.pl i rosliny-owadozerne.pl. Chyba nie jesteś ich autorem.

google.pl/search?hl=pl&safe=off&tbm=isch&tbs=simg:CAQSWxpZ...
Zgłoś
Avatar
chetek 2013-04-10, 17:28
@jebacwas

Owszem, jest. To jest właśnie ta osoba, która udziela się na tamtych forach.
Zgłoś
Avatar
Destroyer 2013-04-10, 17:39
Tak chetek dobrze pisze ja jestem jedną i tą samą osobą z różnych forum o tematyce roślin owadożernych między innymi Owadożery i Rośliny owadożerne. Wszystkie zdjęcie wykonywałem osobiście roślinom z mojej hodowli więc materiał własny
Zgłoś
Avatar
BulletTime 2013-04-10, 20:03
Rany, jednym z najgorszych scenariuszy jaki kiedyś wymyśliłem to byłoby wpadnięcie do jakiegoś zmutowanego lub pozaziemskiego pochodzenia odpowiednika dzbanecznika i zostanie strawionym żywcem, brrr...
Zgłoś
Avatar
V................n 2013-04-10, 20:45
A jak wsadzisz tam np palec to też to się zamknie? Je trzeba podlewać czy wszystko biorą sobie z owadów?
Zgłoś
Avatar
Destroyer 2013-04-10, 21:08
Jedyne co jest ważne w ich uprawie to nienawożony dobrej jakości torf i woda destylowana\ demineralizowana do podlewania oraz dużo światła.
Zgłoś
Avatar
pawlak767676 2013-04-10, 21:10
meier napisał/a:

A to prawda ze trzeba te rosliny podlewac tylko woda destylowana, czy będa rosły na zwyklej?


tylko woda destylowana, a na dodatek lubią kwaśną glebe.. takowa muchołówka rośnie tylko w Północnej Karolinie obok miasta Wilmington, gdzie ma sprzyjającą glebe i dużo słońca
Zgłoś