18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:34
📌 Konflikt izrealsko-arabski (tylko materiały z opisem) - ostatnia aktualizacja: 2024-07-27, 23:13
Avatar
nowynick 2014-03-11, 8:55 13
to nie jest kurwa śmieszne. Pracuje człowiek jak głupi cały miesiąc na to żeby pensja wystarczyła na kredyt za mieszkanie, czynsz, bieżące rachunki i średnio przyzwoite jedzenie. Z wypłaty zostają jakieś śmieszne grosze, które należy oczywiście odkładać na wypadek potrzeby zakupu leków czy opłacenia AC/OC. I to przy zarobkach jak na polskie warunki przyznaję przyzwoitych. Co kurwa jedzą ludzie posiadający rodzinę i zarabiający ok 2000 miesięcznie wolę nawet nie pytać.
Zgłoś
Avatar
maki1981 2014-03-11, 9:38 3
Ja to nazywam odszkodowaniem za przychodzenie do pracy. Na szczęście mam pracę biurkową i przez cały dzień sobie dorabiam na projektowaniu i co najśmieszniejsze wypłaty mam 2800 na rękę i tyle samo jestem w stanie dorobić w godzinach pracy wypełniając wszystkie obowiązki służbowe. Więc nie pier...cie tylko kombinujcie bo da się godziwie żyć.
Zgłoś
Avatar
Tafariel 2014-03-11, 9:47 19
@up- no tak bo skoro tobie dobrze to i każdemu na pewno też dobrze... Różnie w życiu bywa i nie każdy może dupę za biurkiem grzać.
Zgłoś
Avatar
Aldous 2014-03-11, 15:02 12
@maki1981 tyle że ja na przykład zasuwam w robocie od pierwszej do ostatniej minuty i nieraz jeszcze czasu nie starcza bo taki charakter pracy, nie każdy siedzi na cieciówce żeby miał czas na dwa zajęcia jednocześnie więc nie mierz wszystkich swoją miarą. Dla mnie to jest skandal że w Polsce z jednej pensji nie da się nawet w pojedynkę w kawalerce wyżyć (a co dopiero odłożyć) a Unia każe nam ładować kasę na zdechlaków z Grecji czy Hiszpanii gdzie w ciągu jednego dnia pracy mają kurwa 3 siesty, 3 przerwy na lunch i 30 dodatków motywacyjnych coby im się jeszcze pracować chciało, trzynastki, czternastki i chuj wie co jeszcze. Good Job Poland! By żyło się lepiej! (pytanie tylko komu).
Zgłoś
Avatar
Leouch 2014-03-11, 19:39 1
ja na moje 1200 nie narzekam. Ale trzeba bylo robic magista a nie chlac piwsko
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-03-11, 19:39 1
Bo kurwa pierdolony prezesik czy dyrektor bierze wypłaty 100 000 a pozostałe 100 pracowników dostaje po 1500. NO ! Ale średnia wypłata w firmie 2400
Zgłoś
Avatar
M................f 2014-03-11, 19:44 5
mmaakkss napisał/a:

Bo kurwa pierdolony prezesik czy dyrektor bierze wypłaty 100 000 a pozostałe 100 pracowników dostaje po 1500. NO ! Ale średnia wypłata w firmie 2400



Proste, załóż firmę i zostań prezesem, a będziesz tym co bierze 100 000.

W tym jest problem, że większość na początku wyprowadza się z domu, zakłada rodzinę, bierze kredyty itp., a nie zdobywa posady. A potem płacz bo na to brak, raty cza płacić, wszyscy jedzo mięso, a on żurek z papirka. Na chuj jeden z drugim zakłada rodziny jak ma problem z ich utrzymaniem?

Każdy tu wie co potrafi duża pizza, czego nie potrafi czarnuch, więc jak biedujesz to kup se chomika, a nie rób dzieci i kupuj mieszkania.
Zgłoś
Avatar
R................y 2014-03-11, 19:53
[up] Nie powiedziałem że bieduje, napisałem tylko jak to wygląda przeważnie
Zgłoś
Avatar
k19poland 2014-03-11, 19:54 1
To jak nazwać każdego pracującego, któremu przedłużają co miesiąc umowę?
Zgłoś
Avatar
El Caudillo 2014-03-11, 20:57
@up to jest system Sy(zy)f to sam gówno od nowa nie siedź tu ślij CV gdzie się da albo wyjedź nie wiem co (pewnie pisałeś o sobie). Nie trać czasu na takie gówno nic innego Ci poradzić nie mogę.
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-03-11, 21:43
Do roboty, a nie narzekać. Mogę kogoś na staż przyjąć za 1800 powiedzmy, ale robota na 20h nawet
Zgłoś
Avatar
ye-baka 2014-03-11, 22:10
Zasuwać czeba.
Zgłoś
Avatar
typo 2014-03-11, 23:21
Niestety początkowe stawki w Polsce są bardzo niskie jeszcze. Chciałbym oferować wyższe umowy swoim nowym pracownikom, próbuję to wynegocjować u szefa (korporacja), ale średnio daje radę. Ostatnio stworzyliśmy jakiś sensowny program bonusowy z managerem projektu i szef zaakceptował. Zawsze to kilka stówek ekstra.

Plus jest taki, że mamy coraz więcej kumatych ludzi, coraz więcej osób stawia na realne umiejętności, a nie marnowanie czasu na wykładach. Lepiej porzadnie nauczyć się dwóch języków - angielski + jakiś jeszcze. Do tego jakieś kursy IT (certyfikowane np. Cisco) i można naprawdę zarabiać pieniądze na przyzwoitym poziomie po kilku latach doświadczenia. Na servicedesku po 2-3 latach można te 3-4k wyciągnąć, a jak ktoś bardzo bystry to i więcej.
Zgłoś
Avatar
odbytniczek 2014-03-11, 23:43
a jak kos ma tygodniowke i go stac na wszystko zawsze??
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie