18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:02
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Pistolety z drukarki 3D
pazuzu • 2024-08-16, 19:50
We Francji pojawia sie coraz więcej broni produkowanej na drukarkach 3D, obecnie koszt na czarnym rynku pół automatycznego pistoletu maszynowego 9x19mm FGC (Fuck Gun Control) to ok 3000 euro





Zgłoś
Siriuz napisał/a:

Sam nic nie odlewałem z twardego metalu, ale z tego co wiem są dwa poważne problemy. Jeden to uzyskanie odlewu bez defektów a drugi to wytrzymałość .



Dlatego później się ścina defekty odlewnicze i utwardza. Sam tak robiłem przesówkę 5 biegu do samochodu bo ścięło i przy pomocy kolegi protetyka który ma piec wirowy, a w ASO chcieli chore pieniądze za to no i działa do dzisiaj 😀
Zgłoś
Avatar
Siriuz 2024-08-17, 23:27
d-_-bE.Prigozhin61 napisał/a:

Dlatego później się ścina defekty odlewnicze i utwardza. Sam tak robiłem przesówkę 5 biegu do samochodu bo ścięło i przy pomocy kolegi protetyka który ma piec wirowy, a w ASO chcieli chore pieniądze za to no i działa do dzisiaj 😀



Nie do końca wiem co masz na myśli pisząc "ścina defekty", bo jeśli chodzi o frezowanie, to przy odrobinie szczęścia pozbędziesz się defektów z powierzchni, ale pęcherze gazu wciąż pozostaną wewnątrz. Ogólnie stal czy raczej żelazo odlewane są porowate i niejednorodne, i nawet po utwardzaniu nie zbliża się nawet wytrzymałością do stali kutej. Natomiast myślę sobie, że pewnie działać to będzie, chociaż miałbym na uwadze, że tolerancje wytrzymałościowe projektu przewidzianego dla stali kutej będą dużo mniej przyjazne przy odlewie i troche bałbym się z tego strzelać Biorąc pod uwagę, że narzędzia do obróbki stali jak choćby tokarka są dostępne i tanie to nie wiem czy zajmowanie się odlewaniem ma sens. Zwłaszcza, że potem i tak musisz użyć dokładnie takich samych maszyn do wykończenia odlanych elementów. Już chyba lepiej odlać ten pręt (jeśli zwyczajnie nie można go kupić), a następnie rozwalcować i rozwiercić.

Anyway ciekaw jestem czy jest tu jakiś sadol rusznikarz, który podzieliłby się informacją jak upierdliwa jest licencja na takie hobby
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-19, 1:49 1
@d-_-bE.Prigozhin61:
za wlasne pro wykonanie auto taili -piwo

tego typu rzeczy nie musza wytrzymywac cisnien wiec odlewanie ok
w przypadku luf nie ma sensu
sa tez fajne galerie jak komus cos nie pyklo i np lufe rozerwalo, beben lub rame rozpieprzylo ze wzgledu na wady materialu lub przesadzony ladunek albo zbyt duze cisnienie lub tez bledy konstrukcyjne..

inne elementy spoko, tam z ar 15 typ sobie lower receiver odlal i wyfrezowal

@Siriuz:

na temat rusznikarstwa zarowno tego normalnego jak i diy jest calkiem sporo publikacji pdf po angielsku jakies podstawy materialoznawstwa i obrobki metali tez sie znajda nawet po naszemu
na forach o broni byli jacys legalni rusznikarze, przynajmniej kiedys..

a co do odlewnictwa i strzelania - bylo kiedys cos takiego jak poludniowoafrykanski klub miniaturowych armat, mieli plany jak robic armatki mosiezne albo brazowe ale z tego co pamietam raczej tokarka byla w uzyciu nie wiem czy odlewali
pamietam za to ze uzywali cywilizowanych kalibrow typu 9mm, .45 itp i sobie z tego strzelali
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-19, 19:56
zxc1234 napisał/a:

tego typu rzeczy nie musza wytrzymywac cisnien wiec odlewanie ok
w przypadku luf nie ma sensu
sa tez fajne galerie jak komus cos nie pyklo i np lufe rozerwalo, beben lub rame rozpieprzylo ze wzgledu na wady materialu lub przesadzony ladunek albo zbyt duze cisnienie lub tez bledy konstrukcyjne..



Gówno prawda. To nie przez żadne wady materiałowe tylko przez źle dobrany proch - przy samodzielnie elaborowanej amunicji. Tam gdze ma być wolno spalający się proszek ( karabiny) , używają prochu tzw. szybkiego - do pistoletów albo "bardzo szybkiego" - do amunicji ślepej.
Ten ostatni spala się tak szybko, że niebezpiecznie jest go używać z jakimkolwiek pociskiem nawet najlżejszym.

Sadolowi znafcy.
Zgłoś
Avatar
Blame 2024-08-19, 21:15
bardziej popularne sa kusze 3d
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-20, 5:30
@Pawehan:
w temacie diy broni odwazysz sie pominac bledy konstrukcyjne i wady materialu i zalozyc ze jedyna przyczyna to zle dobrany proszek?
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-20, 10:44
zxc1234 napisał/a:

@:
w temacie diy broni odwazysz sie pominac bledy konstrukcyjne i wady materialu i zalozyc ze jedyna przyczyna to zle dobrany proszek?



A ty odważysz się dalej pisać że lufę broni palnej można wydrukować na drukarce 3D ? Tak rozdęcie czy rozerwanie lufy - to się dzieje w przypadku tylko i wyłącznie wadliwej amunicji , przez źle dobrany proch, jego złą naważkę , lub przez zatkany przewód lufy np. innym pociskiem , z wcześniejszego naboju. 100 % przypadków złej amunicji. Na temat : broń i lufy odlewane ( w kiblu) , lub drukowane przez sadoli na drukarkach atramentowych w piwnicy to ja nie będę wypowiadał się .
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-20, 11:58
Pawehan napisał/a:

A ty odważysz się dalej pisać że lufę broni palnej można wydrukować na drukarce 3D ?


mozna, tylko po co


a z tym odlewaniem to odpowiedz do goscia co sobie odlal czesc do skrzyni biegow a nie lufe ..

Pawehan napisał/a:

100 % przypadków złej amunicji.



odnosnie 'normalnej" wspolczesnej fabrycznej broni nawet bym sie zgodzil, odnosnie historycznej, niekoniecznie "recznej" jak i wszelakich wynalazkow (polecam pomeczyc google diy firearm , impro guns)...
jak niektore widze to sie zastanawiam jak bardzo trza byc pierdolnietym zeby z niektorych probowac strzelac
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-20, 15:41 1
Tak, fabrycznej amunicji , zgoda bo każdy nabój ma podane ciśnienie maksymalne jakie może wytworzyć . Ja pisałem o ammo samodzielnie elaborowanej . Tutaj już można się pomylić



rodzaje prochu od najszybszych do najwolniejszych dostępnych w sprzedaży ale to i tak nie wszystko

OK diy firearm, plastikowe pistolety , no to do zobaczenia w takim razie w dziale Hard ..
Zgłoś
Avatar
Dżizas_kurde 2024-08-21, 2:21
zxc1234 napisał/a:

sprezyny nawet nie trzeba, jest wynalazek co sie cztery wiatry nazywa
a dorzuc troche tasmy, baterie i dwa kabelki to dostaniesz szotguna z ktorego utrupiono premiera japonii..
zamontuj toto w ociosanym kawalku deski i bedziesz mial jednostrzalowa handkanone
tylko to troche przepasc technologiczna miedzy fgc a wynalazkami i innymi jednostrzalowkami
a propos wynalzkow jest fajna relacja z klepania kalacha z lopaty, shovelak sie toto nazywalo
@: a poczytaj lub pooglądaj filmiki na yt o elaboracji
heksogen troche nie ta bajka



Pełna zgoda... ale ja mówie o takim sensownym wykorzystaniu ćwierci mózgu...
A nie jakichśbzdurami

Teraz masz fake newsa : na drukarkach 3d można drukować pistoletu hurrr durrr...... zakazmy drukarek bo naz pozabijają.....

Ja pierdole...
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-21, 9:47
@Dżizas_kurde:


tu masz zdjecie tego szotgana na baterie, na necie jest tez film z uzycia
zakazmy tez tokarek wiertarek i frezarek, zamknijmy sklepy z rurami, zakazmy uzywania chemii gospodarczej..

@Pawehan:
jak ktos podchodzi do elaboracji na powaznie to prawdopodobienstwo pomylki spada
w przypadku uzycia trefnych łusek, niedbalstwa, niesprawdzonych niemarkowych proszkow o na pale wyrzezbionych narzedzi..
tak jak piszesz dzial HARD czeka

Pawehan napisał/a:

OK diy firearm, plastikowe pistolety , no to do zobaczenia w takim razie w dziale Hard ..


jestesmy w temacie plastikowego pistoletu z drukarki, gdzies tam w necie przewijalo sie usprawnienie zamka - jakis wydruk i dolozyc gwintowany pret i kilka nakretek..
w sumie design i testy wygladaja niezle, ciekawe kiedy bedzie jakies powazniejsze uzycie bojowe (znaczy film ze strzelaniny i podsumowanie .. no i co zostanie z tego ustrojstwa po ostrzejszym strzelaniu w niestrzelnicowych warunkach
btw - widziales CO jest klepane i z czego sie strzela diy /impro?
fgc w porownaniu z duza czescia wynalazkow to naprawde przepasc technologiczna
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-21, 17:46 1
zxc1234 napisał/a:

jestesmy w temacie plastikowego pistoletu z drukarki, gdzies tam w necie przewijalo sie usprawnienie zamka - jakis wydruk i dolozyc gwintowany pret i kilka nakretek..
w sumie design i testy wygladaja niezle, ciekawe kiedy bedzie jakies powazniejsze uzycie bojowe (znaczy film ze strzelaniny i podsumowanie .. no i co zostanie z tego ustrojstwa po ostrzejszym strzelaniu w niestrzelnicowych warunkach
btw - widziales CO jest klepane i z czego sie strzela diy /impro?
fgc w porownaniu z duza czescia wynalazkow to naprawde przepasc technologiczna



Lufa - stalowa.
Czoło zamka - stalowe
Iglica- stalowa
Zaczep spustu - stalowy
Sprężyny powrotne- stalowe
Śruby- stalowe
Sprężyny spustu- stalowe
Kołki - stalowe

Dla mnie to tak tylko trochę plastikowy pistolet nie różniący się od np. Glocka czy P99 .
Do zamka musieli dołożyć jeszcze stalowy pręt dla zwiększenia jego masy ( zamek swobodny).

[ Dodano 2024-08-21, 21:13 ]


[ Dodano 2024-08-21, 21:24 ]
Kurek -stalowy ,

Ciekawe jaką temperaturę wytrzymuje ten plastik.
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-21, 22:59
@Pawehan: hickoryhillarms.com/post/the-fgc-9

pla+ wg tego
sklep.cadevent.pl/F3D-Filament--PLA-Plus


hot car test jakiegos wydruku

dlatego ciekawym ile to zniesie intensywnego uzytkowania
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-31, 9:32
zxc1234 napisał/a:

@:
pla+ wg tego
hot car test jakiegos wydruku
dlatego ciekawym ile to zniesie intensywnego uzytkowania



Metale są lepsze- aluminium , Tytan -to jest po prostu zajebista rzecz . Można ich użyć mniej w konstrukcji przez co budowa broni jest bardziej kompaktowa i wygląda lepiej, dzięki tytanowi może być lżejsza niż druk 3D .
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-31, 14:47
Tytan jest zajebisty ale ze wzgledu na biokompatybilnosc

garażowa obróbka tytanu w temacie DIY broni palnej jakos do mnie nie przemawia
no i bron musi swoje wazyc, zwlaszcza pewne elementy

co do wygladu i kompaktowosci - mi sie bardzo podobaja wyroby mbw stocks dla mosina
ciekawe jakie efekty bylyby z kompozytow

amelinium - wrzucalem filma z gosciem co z puszek odlal lower receiver do ar - wiec jak najbardziej diy

a jesli chodzi o same walory estetyczne - platerowane i grawerowane 1911 z rzezbionymi okladzinami jak dla mnie wygrywa
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie