18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (4) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 2 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Pistolety z drukarki 3D
pazuzu • 2024-08-16, 19:50
We Francji pojawia sie coraz więcej broni produkowanej na drukarkach 3D, obecnie koszt na czarnym rynku pół automatycznego pistoletu maszynowego 9x19mm FGC (Fuck Gun Control) to ok 3000 euro





Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-31, 17:18
zxc1234 napisał/a:

Tytan jest zajebisty ale ze wzgledu na biokompatybilnosc
garażowa obróbka tytanu w temacie DIY broni palnej jakos do mnie nie przemawia
no i bron musi swoje wazyc, zwlaszcza pewne elementy
co do wygladu i kompaktowosci - mi sie bardzo podobaja wyroby mbw stocks dla mosina
ciekawe jakie efekty bylyby z kompozytow
amelinium - wrzucalem filma z gosciem co z puszek odlal lower receiver do ar - wiec jak najbardziej diy
a jesli chodzi o same walory estetyczne - platerowane i grawerowane 1911 z rzezbionymi okladzinami jak dla mnie wygrywa



Wcale nie muszą pewne elementy broni swoje ważyć. Jako przykład podam - MP5
Tytan rozpierdala mnie odkąd mam z nim do czynienia. Dla powszechnego użytku jest za drogi i zbyt trudy w obróbce.. Tak, Musiał byś mieć specjalne maszyny do tego.
A co do Biokompatybilności - to osobny temat
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-31, 20:13
Pawehan napisał/a:

Wcale nie muszą pewne elementy broni swoje ważyć. Jako przykład podam - MP5



w kontekscie diy latwiejsze do ogarniecia niz mechanizm jak z mp5 sa ciezsze elementy polecialem mocno na skroty
ale zycze powodzenia z garazowym rezaniem i pasowaniem elementow

no i z wymienionych przez ciebie powodow w temacie garazowego klepania rozpylaczy raczej odpada

jeszcze napisz ze przy tym osobnym temacie grzebiesz to mnie z ciekawosci poskreca
jakos mam faze ostatnio na przegladanie biokompatybilnych projektow a ostatnio z kims kto siedzi w temacie mialem okazje pogadac pare dobrych lat temu
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-08-31, 20:23
zxc1234 napisał/a:

w kontekscie diy latwiejsze do ogarniecia niz mechanizm jak z mp5 sa ciezsze elementy polecialem mocno na skroty
ale zycze powodzenia z garazowym rezaniem i pasowaniem elementow
no i z wymienionych przez ciebie powodow w temacie garazowego klepania rozpylaczy raczej odpada
jeszcze napisz ze przy tym osobnym temacie grzebiesz to mnie z ciekawosci poskreca
jakos mam faze ostatnio na przegladanie biokompatybilnych projektow a ostatnio z kims kto siedzi w temacie mialem okazje pogadac pare dobrych lat temu



MP5 jest opóźniane rolkami, nie tłokiem gazowym .

Strzelałeś kiedyś na otwartej przestrzeni amunicją z pociskiem naddźwiękowym z tłumikiem ? Zajebisty dźwięk
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-08-31, 21:03
dlatego pisalem o wykonaniu tego i spasowaniu w warunkach garazowych
jest duzo latwiejszych tanszych i prostszych do ogarniecia patentow

na strzelaniach na zewnatrz pare razy tylko bylem, tlumikow w lapach nie mialem a jesli chodzi o dzwiek to lubie basowe pierdolniecie czarnego prochu
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-09-01, 18:34
zxc1234 napisał/a:

dlatego pisalem o wykonaniu tego i spasowaniu w warunkach garazowych
jest duzo latwiejszych tanszych i prostszych do ogarniecia patentow
na strzelaniach na zewnatrz pare razy tylko bylem, tlumikow w lapach nie mialem a jesli chodzi o dzwiek to lubie basowe pierdolniecie czarnego prochu



No to powiem Ci że proch Nitro (pistoletowy) oceniam na jakieś 8-10 razy mocniejszy od czarnego . Naważka 0.140 grama pozwala rozpędzić pocisk do prędkości naddźwiękowej ( jakieś 500 m/s ) może więcej , nie mam chrono. Zgadza się bass czarnego też jest fajny , ale ta chmura dymu i nagar. I wiadomo generuje dużo mniej zanieczyszczeń.
Tłumik to żadna filozofia sam zrobiłem kilka, ostatnio do wiatrówki do pistoletu Zoraki , ale okazało się że jest tak solidny że używam go do palnej. na razie daje radę . Obudowa Alu i przegrody toczone z poliamidu.
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-09-01, 21:02
no nitro jest mocniejszy, czystszy nowoczesniejszy ogolnie same plusy
tyle ze mialem kiedys okazje postrzelac z czarnego(ktps na strzelnice przyniosl zabawki " masz sproboj z tego").. no i wciagnelo
czyszczenie jest upierdliwe no i smrodek jak jest wilgotno
w lapach dawno zadnych fajnych zabawek nie mialem ale zanim bym sie na strzelnice wybral musialbym okuliste odwiedzic

co do tlumika pewno juz masz wytoczony komplet czesci zamiennych
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-09-01, 21:22
Co do tłumika to ostatnio zgłębiałem ten temat. Już miałem zainwestować w profesjonalny silencer , ale jeśli pociski są ponad dźwiękowe to nie ma sensu. Odpuściłem sobie. Żaden nawet najlepszy tłumik z tytanowymi bebechami nie zadziała tak jak powinien , jeśli używasz amunicji ponad dźwiękowej, fizyki nie oszukasz. Zmienia tylko chuk wystrzału ,spowalnia gazy wylotowe i ich nie słychać. Zostaje natomiast ten charakterystyczny trzask podwójnej fali uderzeniowej , kiedy pocisk przekracza barierę dźwięku.
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-09-17, 18:46 1
zxc1234 napisał/a:

no nitro jest mocniejszy, czystszy nowoczesniejszy ogolnie same plusy
tyle ze mialem kiedys okazje postrzelac z czarnego(ktps na strzelnice przyniosl zabawki " masz sproboj z tego").. no i wciagnelo
czyszczenie jest upierdliwe no i smrodek jak jest wilgotno
w lapach dawno zadnych fajnych zabawek nie mialem ale zanim bym sie na strzelnice wybral musialbym okuliste odwiedzic
co do tlumika pewno juz masz wytoczony komplet czesci zamiennych



Co do tłumika to zainwestuję to całe 80 zł i kupię na popularnym serwisie aukcyjnym " fuel filter 1/2 - 28 " Zobacz sobie, do czarnoprochowca też się nada ,niektóre mają przelot 12 mm ogólnie to genialna sprawa .
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-09-18, 0:53 1
zobaczylem i az mi sie morda usmiala
nawet za 15 sprzedaja, niektore z kubeczkami, niektore z tym fajnym rdzeniem
ale jak toto w aucie zamontowac to bym nie ogarnal
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-09-19, 22:36
zxc1234 napisał/a:

zobaczylem i az mi sie morda usmiala
nawet za 15 sprzedaja, niektore z kubeczkami, niektore z tym fajnym rdzeniem
ale jak toto w aucie zamontowac to bym nie ogarnal



Mi to pasuje jestem zachwycony .
Zgłoś
Avatar
zxc1234 2024-09-20, 0:53
jak cos wyglada jak tlumik, dziala jak tlumik i kosztuje grosze to trudno zeby nie
zastanawia mnie tylko czy ktokolwiek tego ustrojstwa jako filtra uzywa
i znow sie pare ksiazek i pomyslow zdezaktualizowalo bo mozna kupic bezprzypalowo i za grosze gotowca ktory sprawdzi sie lepiej
do diy MACa by bardzo pasowal tak na pierwszy rzut oka, ba nawet w Pl ktos sobie MACa urzezbil..tylko raczej nie ma co liczyc na testy :S
Zgłoś
Avatar
Pawehan 2024-09-21, 14:28
Filtry oleju do samochodu mają jednak inną konstrukcje , muszą zawierać taki wkład papierowy ,bawełniany , jako element filtrujący,
Bardziej by się to nadało myślę jako Oil catch Tank- to taki element zbierający pary oleju z układu pokrywy zaworów silnika spalinowego - bo wiadomo że taki układ nigdy nie jest szczelny, w każdym silniku połączone jest to z układem dolotu powietrza silnika po to żeby właśnie filtr powietrza pochłaniał te pary . Im silnik bardziej zużyty tym jest ich więcej i zapychają filtr . Chodzi o ekologię . A tak dodaje się taką puszkę , która zbiera ten olej. Więc tak na upartego można by to było zaadoptować , bo budowa dość solidna. Podobieństwo do filtrów oleju stanowią pewnie gwinty calowe amerykańskie, dla nas trochę dziwne .Jeśli chodzi o nawalanie seriami z MACA 10 to raczej konstrukcja musiała by być stalowa, z nierdzewki aby na dłuższą metę to wytrzymało , ale jak nie strzela się seriami jakimiś mocnymi nabojami 10 magazynków pod rząd to ok. Tam tłumik jest potężny i stalowy właśnie. Na amerykańskich stronach są dostępne Fuel filters ze stali , a na Youtube jest sporo testów takich filtrów i ogólnie u nich temat dość popularny
Zgłoś