18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Przeglądając Focusa historia, którego znalazłem u brata natrafiłem na ciekawy artykuł. Postanowiłem go wam streścić



Wszystko zaczęło się od tego, że jedna z czytelniczek napisała list do redakcji. Poprosiła o pomoc w ustaleniu tego co spotkało jej dziadka, Leona Sandera, który za swoją działalność został aresztowany przez gestapo w 1943 r. i skazany na śmierć.
Po dość długich badaniach udało się ustalić, że mężczyzna trafił do Instytutu Anatomii Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam właśnie prof. Spanner przerabiał zwłoki na mydło. Idąc tym tropem postanowiono znaleźć miejsce pochówku ofiar tego procederu. Okazało się, że tam gdzie obecnie znajduje się "Zielony Park" był dawniej cmentarz, na którym pochowano zwłoki i mydło znalezione w ośrodku. Nie ma tam żadnej tablicy upamiętniającej ofiary, czy chociażby informującej, że znajduje się tam miejsce pochówku. Zamiast tego znajduje się tam plac zabaw!
Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska, zapytany o brak tablicy odpisał, że rządzący miastem nie wiedzą nic o ustaleniach badaczy z IPN dotyczących Zielonego Parku. A ponadto wszystkie dawne nekropolie upamiętnia Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy


Link do oryginału
Zgłoś
Avatar
latrax 2014-03-16, 13:18 1
I niby czemu miałaby tam służyć tablica? Żeby pies mógł koło niej nasikać czy, żeby dzieci wiedziały, że bawią się piaskiem w którym kiedyś były pogrzebane zwłoki?
Kurwa no, bez przesady na czole sobie pierdolnijcie napis "Tu jest cmentarz" bo chyba wasz mózg umarł.
Oczywistym jest zapisanie i pamiętanie o różnych zbroniach ale nie bądźmy jak żydzi co na każdym kroku wspominają: "Tu nas zajebano, tu też, o.. tam też."
Honorujmy i upamiętniajmy zwycięstwa mając porażki tylko w pamięci.
Zgłoś
Avatar
z................m 2014-03-16, 14:33
A ile bloków, domów stoi pod mogiłami? Ile grobów rozkopano, żeby tam pochować nowego delikwenta? Czym tu się podniecać?
Zgłoś
Avatar
tramadol 2014-03-16, 15:16
Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy, prawie jak Emeryci Nieistniejących Emerytur

takie tam głupie skojarzenie
Zgłoś
Avatar
P................M 2014-03-16, 15:48 1
A chuj w dupę tym wszystkim przerobionym na mydło Niech się dzieci bawią w spokoju
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-03-16, 16:27 1
Gdyby stawiać tablice na każdym nieistniejącym cmentarzu, to zabrakłoby już miejsca. Co to w ogóle za pomysł, że trzeba wszystkim zaraz tablice stawiać? A może tam był pochowany taki ówczesny Trynkiewicz?
Zgłoś
Avatar
Browarowy-Potwór 2014-03-16, 17:41
@up
Może twój ojciec jest takim trynkiewiczem, tylko nie dał się złapać ?
Jak umrze nie stawiaj mu nagrobka. Tak na wszelki wypadek.
Zgłoś
Avatar
p................s 2014-03-16, 19:26
tam teraz powinny leżeć wszystkie gimbusy z symbolami faszystowskimi w awatarach. Z poucinanymi jajami.

tyle.
Zgłoś
Avatar
GhostRider32 2014-03-17, 3:26
Chytrusek,
Raz, ojcu nie będę stawiał nagrobka, bo on chce poddać się kremacji.
Dwa, jeżeli gdziekolwiek znajdzie się zwłoki ludzkie zbiera się je i przenosi na najbliższy cmentarz i tam stawia się symboliczny nagrobek. Jeszcze raz powiem, że gdyby we wszystkich miejscach, gdzie ktoś został pochowany, albo zamordowany w przeszłości, stawiać tablice, nie byłoby miejsca na nic innego.
Zgłoś
Avatar
xoludus 2014-03-17, 18:44
U mnie w miescie(Szubin) jest park, tam jakis placyk zabaw no nie wazne. Ale wczesniej byl cmentarz jak w tym artykule ale zydowski wiec po prostu postawiono kamien by sie zydki cieszyly i po sprawie:]
Zgłoś