18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Przeglądając Focusa historia, którego znalazłem u brata natrafiłem na ciekawy artykuł. Postanowiłem go wam streścić



Wszystko zaczęło się od tego, że jedna z czytelniczek napisała list do redakcji. Poprosiła o pomoc w ustaleniu tego co spotkało jej dziadka, Leona Sandera, który za swoją działalność został aresztowany przez gestapo w 1943 r. i skazany na śmierć.
Po dość długich badaniach udało się ustalić, że mężczyzna trafił do Instytutu Anatomii Akademii Medycznej w Gdańsku. Tam właśnie prof. Spanner przerabiał zwłoki na mydło. Idąc tym tropem postanowiono znaleźć miejsce pochówku ofiar tego procederu. Okazało się, że tam gdzie obecnie znajduje się "Zielony Park" był dawniej cmentarz, na którym pochowano zwłoki i mydło znalezione w ośrodku. Nie ma tam żadnej tablicy upamiętniającej ofiary, czy chociażby informującej, że znajduje się tam miejsce pochówku. Zamiast tego znajduje się tam plac zabaw!
Antoni Pawlak, rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska, zapytany o brak tablicy odpisał, że rządzący miastem nie wiedzą nic o ustaleniach badaczy z IPN dotyczących Zielonego Parku. A ponadto wszystkie dawne nekropolie upamiętnia Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy


Link do oryginału
Zgłoś
Avatar
x................s 2014-03-14, 1:51 7
Spanner i medialiony. Bardzo miodna opowiastka. Jedna z lepszych, które czytałem.
Zgłoś
Avatar
Medivh31 2014-03-14, 2:19 12
No, a jak z bramy Auschwitz zniknęło parę literek to prokuratura ścigała sprawców aż do krajów skandynawskich.

No dalej słuchajmy lewaków którzy nawołują do zerwania z tradycją narodową i twierdzą że nauka historii to strata czasu. Ta cała sytuacja to kolejny przykład na to że władze czy to samorządowe czy państwowe mają w dupie nasz naród a zamiast tego wolą przejawiać różne "poprawnie polityczne" zachowania w stylu leczenia banderowców w polskich szpitalach.
Zgłoś
Avatar
x................s 2014-03-14, 2:19
Medivh31 napisał/a:

No, a jak z bramy Auschwitz zniknęło parę literek to prokuratura ścigała sprawców aż do krajów skandynawskich.



gdyby nie ścigali, była by afera na cały świat, że Polska znów najbardziej antysemicki kraj. zły PR, a że żydków nie nawidzimy to swoją drogą
Zgłoś
Avatar
Weneryczna_Przygoda 2014-03-14, 8:48 6
Sraty pierdaty.
Bo mało jest w cały kraju pierdolonych pomników i tablic upamiętniających? Polska mentalność ciągle chce żyć wydarzeniami sprzed 50 - 200 lat. To chuj. Wynieś się do lasu i jeździj na koniu jak ci tak tęskno za tymi czasami.
Świat idzie do przodu a ty wciąż żyjesz przeszłością tak jakby mieli mówić o tych wydarzeniach co godzinę w wiadomościach.
Żaden naród nie przejmuje się tak historią narodową jak my. I Niemcy i Ruscy już rzygają na nas gdy po raz enty napierdalamy im za uszami o Katyniu. Bo my biedni Polacy żądamy upamiętnienia i udokumentowania.... Naród zniewolony kurwa umysłowo.
Zgłoś
Avatar
Browarowy-Potwór 2014-03-14, 9:22 16
@up
Nasz naród ma bolesną historię i trzeba ją upamiętniać. Zbyt wielu ludzi przelało krew dla tej ziemi.

Tam jest miejsce pochówku ludzi zamordowanych w obozach. Ich zwłoki zostały potem przerobione na mydło. Większość cierpiała niesamowite męki, a teraz na ich grobach jest jakiś kurwa park i plac zabaw. Ludzie którzy tam codziennie przechodzą, nawet nie są tego świadomi.
Tablica upamiętniająca ofiary jest na samej klinice, ale co to daje, jak jakiś pies w parku może właśnie srać na mogiłę ?
To miejsce powinno być odgrodzone, albo chociaż oznaczone, żeby kurwa nie bezcześcić grobu.
Zgłoś
Avatar
Weneryczna_Przygoda 2014-03-14, 9:47 1
Więc jeśli pod Twoim domem umierały dinozaury to może dobrze by zrobić tam rezerwat przyrody?
Wybacz ale nie jestem patriotą tylko codziennie jebanym w dupę obywatelem który dzięki tym świadomym rządzącym próbuje związać koniec z końcem.
Nasz naród ma codzienny bolesny ból dupy.
Powiedz o tym milionom polaków którzy właśnie siedzą za granicą i ze łzami szczęścia wiodą normalne życie nie zawracając już sobie głowy ojczyzną.
Zgłoś
Avatar
Lopez 2014-03-14, 10:57 3
Dzieciaki będą miały przejebane podczas zombie apokalipsy
Zgłoś
Avatar
Browarowy-Potwór 2014-03-14, 11:01 6
Ty porównujesz historię swoich rodaków z ubiegłego wieku do jakichś gadów sprzed pizdyliarda lat ?
Gratuluję upośledzenia.
Zgłoś
Avatar
Weneryczna_Przygoda 2014-03-14, 11:16
A pierdole rodaków tak jak i Ciebie bo taki z Ciebie polak że pierwszy zajebałbyś sąsiada za to że ma więcej.
Zgłoś
Avatar
jaro1 2014-03-14, 11:45
polecam również artykuł "Szalupy morderców -----> historia.focus.pl/swiat/szalupy-mordercow-1058?utm_source=historia&...
Zgłoś
Avatar
Browarowy-Potwór 2014-03-14, 15:57 3
Weneryczna_Przygoda napisał/a:

A pierdole rodaków tak jak i Ciebie bo taki z Ciebie polak że pierwszy zajebałbyś sąsiada za to że ma więcej.


Może mi jeszcze mój profil psychologiczny naszkicujesz ?
Nie wiem jak ty, ale ja z sąsiadami dobrze żyję i życzę im jak najlepiej.
Zgłoś
Avatar
Pierre d'Ollony 2014-03-16, 1:17 1
No trudno stało się, zapewne to miejsce nie było zaznaczone w studium zagospodarowania czy innym dokumencie jako miejsce byłego cmentarza, czy inne miejsce wartościowe pod względem historycznym bo nikt o tym po prostu nie widział. Urbanista, który zaprojektował ten teren nie miał tych informacji i postawił w tym miejscu plac zabaw. Takich miejsc są pewnie setki w Polsce.
Zgłoś
Avatar
Sick_Stick 2014-03-16, 12:57 1
Chytrusek napisał/a:

@up
Nasz naród ma bolesną historię i trzeba ją upamiętniać. Zbyt wielu ludzi przelało krew dla tej ziemi.

Tam jest miejsce pochówku ludzi zamordowanych w obozach. Ich zwłoki zostały potem przerobione na mydło. Większość cierpiała niesamowite męki, a teraz na ich grobach jest jakiś kurwa park i plac zabaw. Ludzie którzy tam codziennie przechodzą, nawet nie są tego świadomi.
Tablica upamiętniająca ofiary jest na samej klinice, ale co to daje, jak jakiś pies w parku może właśnie srać na mogiłę ?
To miejsce powinno być odgrodzone, albo chociaż oznaczone, żeby kurwa nie bezcześcić grobu.



A potem pierdolenie, że Polska jest milion lat za murzyna. A gdzie ma być skoro wy wszyscy żyjecie historią zamiast kurwa iść do przodu?
A to Husaria, a to Jonek Pawlacz, a to Auschwitz. Ok, kurwa PAMIĘTAMY, ale idźmy dalej. Ja pierdole, co za naród.

Uwierz mi, że twój dziadek wolałby, żebyś biegał nad nim niżeli użalał się codziennie jego żywotem.
Zgłoś
Avatar
caps00 2014-03-16, 13:01 2
Może niektóre z dzieci będą mogły się z dziadkami pobawić
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie