18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 46 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 2024-09-13, 13:31
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 12:00
Avatar
spiepszaj_dzbanie 2016-07-19, 7:28 2
Powinno być badanie składu spalin, na podstawie którego mogliby wprowadzić dodatkową opłatę - a nie od rocznika.
Moje stare padło mieści się w normie, wszystko jest ok ale ma 17 lat.
Widzę na drodze prawie nowe auta które kopcą jak lokomotywa, smrodzą jak chuj, ale nie zapłaci bo ma 6 lat.
Ni chuja to nie przejdzie.
Ale i tak za 3 miesiące wypierdalam do Austrii, bo coś czuję, że będzie jak z ubezpieczeniami.
Zgłoś
Avatar
qwerty1234567890 2016-07-19, 7:32 26
Polacy zapłacą, trochę poburczą w internecie i finalnie zamkną japy. Przecież funkcjonuje w paliwie coś takiego jak opłata zapasowa, nad którą trwały prace ponoć kilka lat bo ceny magazynowania, to tak jak ustawa antytrrorystyczna nad którą trwały prace również kilka lat. Kiedy podnoszono wiek emerytalny nie było sprzeciwu, kiedy z ofe wypływały pieniądze też nikt się nie odezwał. Jak kiedyś były jaja z cenami paliw i blokowaniem stacji, to jedni się śmiali inni kurwowali na tych blokujących debili. To tak jak chyba w Bielsku-B, gdzie postawili sracze za 300 tyś, kiedy gdzieś na Śląsku takie same stawiali za 90tyś. Ogólnie to Polacy są mocni w internecie i przy piwie pod sklepem. Pensje przy korycie idą do góry w tysiącach; plus to, że chyba co trzecia pizda w sejmie to milioner z powodu dochodów pobocznych, a ludzie na emeryturach muszą dorabiać jako ciecie jebani przez jakiegoś skurwysyna o mentalności poganiacza bydła. Liczył ktoś swoją emeryturę i ile oddaje? ale kogo to obchodzi... A z resztą chuj z tym.
Zgłoś
Avatar
eMJay8086 2016-07-19, 7:39 2
Kurwa, trzeba lobbować na rzecz rejestracji 16-letniej Astry G jako zabytkowej...
Zgłoś
Avatar
en-em 2016-07-19, 8:21 1
bo w tym kraju kierowcy łatają wszystkie dziury budżetowe coraz to nowymi opłatami..
Zgłoś
Avatar
Zielsko 2016-07-19, 8:33 1
takamahi akurat jeśli chodzi o e-papierosy to się cieszę, że tak mają zrobić. Czytałem, że badania nie są jednoznaczne i jeszcze się okaże, że lepiej jarać zwykłe szlugi bo te liquidy to niezły syf. No i wkurwia mnie gimbaza paląca to gówno w kinie na przykład .
Zgłoś
Avatar
BrianGriffin 2016-07-19, 8:54 5
Nie ma się co denerwować, tylko kombinować jak ewentualnie obejść durne podatki. PiS będzie was ruchał jak nikt inny. Po chrześcijańsku.

Żeby poprawić sytuację na polskim rynku motoryzacyjnym wystarczy stopniowo wygaszać możliwość rejestracji pojazdów, które przekraczają normy emisji itd.

Swoją drogą, wczoraj opłacałem OC. 40% więcej, niż rok temu (po znajomości). Więc jak was nie wyruchają tam, to was wyruchają gdzie indziej.
A poczekajcie co będzie w końcówce 2017 i na początku 2018, jak naprawdę zacznie brakować pieniędzy ; ]
Zgłoś
Avatar
pierdolnik 2016-07-19, 9:22 1
Widać, że obecny rząd nie już skąd brać pieniążków, kurewki jak każde inne przy żłobie. To chyba ich ostatnia kadencja
Zgłoś
Avatar
mrcichy90 2016-07-19, 9:24 6
Opłata ekologiczna powiadają... |No naprawdę dobra zmiana. Za OC zapłaciłem w tym roku 760zł, o 200zł więcej niż przed rokiem, gdzie rok temu miałem jeszcze zwyżkę 30% za wiek i mam od początku 60% zniżki z tytułu, że ojciec jest współwłaścicielem. Tydzień temu byłem w ubezpieczalni w sprawie kontynuowania polisy mini AC i zapłaciłem 30zł więcej niż przed rokiem, mimo, że cena ubezpieczenia jest zależna od wartości pojazdu wyliczanego za pomocą Eurotax, a wartość samochodu spadła o jakieś 5tys w ciągu roku. Czyli wychodzi na to, że przegląd i ubezpieczenie za które płacę wynoszą niemal tyle, co moja miesięczna pensja. Do tego dwa razy w roku wymiana filtrów i oleju, bo jeżdżę naprawdę dużo, sprawy eksploatacyjne jak klocki, tarcze, amorki dzięki naszym polskim drogom, przebieg ponad 200tys więc powoli wszystko zacznie się sypać. Jak tu się nie wnerwić? Skoro jeden kwartał trzeba zapieprzać na utrzymanie samochodu, a niedługo stuknie mu 10 lat i dowalą kolejny haracz? BTW pani w ubezpieczalni powiedziała, że nie ma tygodnia, żeby któreś towarzystwo nie podniosło cen za OC i inne świadczenia. Żerowanie na ludziach...

@Zielsko - nie są jednoznaczne, bo były finansowane przez różne firmy i instytucje, które płaciły za to, by wynik był taki a nie inny. Ograniczenie 18+ jest bardzo dobre i popieram je, zakaz w miejscach publicznych też. Sam jestem użytkownikiem e-p i dla mnie nie jest problemem żeby wyjść na zewnątrz na świeże powietrze i uraczyć się smaczną chmurą. Wystarczy mieć trochę kultury i nikomu nie będziesz przeszkadzał. Chodnik jako taki nie jest miejscem publicznym, więc ja nie widzę w tym zapisie niczego krzywdzącego. Bardzo krzywdzący jednak jest fakt zakazu sprzedaży internetowej - tak jak @takamahi mówi - padnie wiele małych i dużych sklepów, ludzie stracą pracę, a użytkownicy elektronicznych inhalatorów nikotyny będą musieli zejść do podziemia i szukać okazji w darknecie. Wszyscy dobrze wiemy, że czarnego rynku nie obowiązują żadne standardy bezpieczeństwa i dopiero wtedy usłyszymy o przypadkach zatruć i uszkodzeń ciała przez wybuchające akumulatory, bo ktoś komuś sprzedał bubel w którym zrobiło się zwarcie i klientowi rękę urwało. Dla mnie to wszystko jest chore.

No, to żem się wyładował.
TL;DR
Zgłoś
Avatar
zonk 2016-07-19, 9:28 1
Ja też nie zapłacę bo mam nowy samochód
Zgłoś
Avatar
n................o 2016-07-19, 9:32
@BrianGriffin Macie przejebane jednym slowem ale sami na tych oszolomow glosowaliscie przykre jest to, ze te kurwy uderza finansowo w takie osoby (najbiedniejsze) popierdolone prawo pisuarskie

@SQT ja tez ale pomysl o tych 16 milionach ? , czy to nie jest wkurwiajace,ze rzad wlasnego panstwa chce was po prostu zniszczyc ?
Zgłoś
Avatar
takamahi 2016-07-19, 9:48 2
Zielsko napisał/a:

takamahi akurat jeśli chodzi o e-papierosy to się cieszę, że tak mają zrobić. Czytałem, że badania nie są jednoznaczne i jeszcze się okaże, że lepiej jarać zwykłe szlugi bo te liquidy to niezły syf. No i wkurwia mnie gimbaza paląca to gówno w kinie na przykład .



Bzdury czytałeś i bzdury powtarzasz. 18 lat paliłem zwykłe fajki i zacząłem już to mocno odczuwać, próbowałem rzucić, różnymi sposobami. Rzuciłem dopiero dzięki e-papierosom. Od 6 lat sobie inhaluję Liquidy, najpierw kupne, od jakiegoś czasu robię je sam. Jestem zdrowszy, raz, że to czuję dwa, że mam na to wyniki badań.
Ja również jestem za zakazem sprzedaży nieletnim e-papierosów, zakaz ich używania w miejscach publicznych też by mi wcale nie przeszkadzał. Ale zrównanie ich ze zwykłymi papierosami i kazanie ludziom e-palącym robić to w palarniach razem z palaczami tradycyjnych papierosów to działanie na szkodę społeczeństwa - tej części która od nałogu palenia papierosów chce się uwolnić. Dodatkowo dochodzi do tego praktycznie zabicie dość prężnie działającej gałęzi biznesu w państwie które za bogate nie jest, ludzie stracą pracę przecież. Dodatkowo zupełne olanie zasady równości wobec prawa, sklepy stacjonarne dostana okres karencji na wyprzedaż asortymentu a sklepy internetowe z dnia na dzień będą musiały się zamknąć. I chuj rząd ma to w dupie zarówno biznes jak i zdrowie obywateli. Przynajmniej tak pokazuje swoimi działaniami.

Chcesz się dokształcić w kwestii e-papierosów zamiast powtarzać niczym nie poparte frazesy? Poczytaj sobie tutaj starychemik.wordpress.com/

Stary Chemik na swoim blogu (profesor chemii o ile pamiętam) linkuje badania ich wyniki, często sam tam zamieszcza przedruki takich badań, sypie nazwiskami źródłami. Każdy zainteresowany może sobie sprawdzić jak media pierdolące o szkodliwości e-papierosów robią ludziom wodę z mózgu. Nikt nie twierdzi że są nieszkodliwe jak krystalicznie czyste górskie powietrze, ale są pozbawione 99,9% substancji toksycznych dla organizmu które występują w dymie tytoniowym. Substancje które występują i w dymie tytoniowym i w aerozolu generowanym przez e -papierosa, w tym drugim występują w ilościach śladowych i są badania i raporty z badań które to potwierdzają.

Z tego bloga dowiesz się też jakie firmy z jakim kapitałem lobbowały na rzecz dyrektywy tytoniowej. Ale ułatwię Ci to. Głównie koncerny tytoniowe i producenci antynikotynowych terapii zastępczych (nie skutecznne lub mało skuteczne gumy i plastry) którzy chcą po prostu przejąć rynek e-papierosów w europie.

Tak o nas i o nasze zdrowie kurwa dbają

Dodatkowo wykaże Ci teraz pojebaną hipokryzję rządu w temacie troski o środowisko. Na przykładzie tych dwóch problemów, samochodowego i e-papierosowego.

Z jednej strony chcą wprowadzić podatek od starszych aut bo niby smrodzą. A z drugiej strony zakazują sprzedaży liquidów do e-p w butelkach większych niż 10ml. Dotąd mogłem kupić w każdej pojemności 10, 20, 50, 100 i więcej, w jednej butelce. Teraz jak będę chciał kupić 100 ml liquidu będę musiał kupić 10 butelek, każda z plastikową nakrętką i jakimś zakraplaczem w środku.

Butelki, nakrętki i zakraplacze są z tworzywa sztucznego, a tworzywo sztuczne z ropy.
Oczywiście można je zbierać i przetwarzać jednak czy to przetwarzanie też jest takie zdrowe dla środowiska?
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2016-07-19, 10:04 1
@mrcichy90 możesz pocieszyć się tym, że w innych krajach na utrzymanie samochodu nierzadko idzie znacznie więcej niż jedna pensja np. w Anglii kupno 10cio letniego auta to pikuś ale już ubezpieczenie starszego samochodu jest bardzo drogie, za np. E46 zapłacisz koło 1000 funtów a ubezpieczenie ROCZNIE kosztuje ponad 800, w Holandii owszem, drogi są piękne a autostrady "darmowe" ale za 10cio letniego Passerati w dieslu płaci się 300 euro podatku. KWARTALNIE! Co z tego, że takiego Paska kupisz za dwa tysie jak po 1,5 roku używania tyle samo zapłacisz podatku, nie wspominając już o częściach - te z autoryzowanego serwisu kosztują tyle samo co w Polsce tylko że w euro (np. w Polsce alternator do mojego auta 290 zł, tutaj 290 euro i to uwzględaniając zniżkę za oddanie starego w rozliczeniu)
Zgłoś
Avatar
takamahi 2016-07-19, 10:15 6
@bloodwar. Rozumiem siłę Twoich argumentów, jednak aby przedstawiały one problem w całej rozciągłości powinienneś jeszcze podać minimalne i średnie wynagrodzenie w przytoczonej Anglii i Holandii. Wynagrodzeń u nas podawać nie musisz raczej każdy je zna.

Dane ze stycznia 2015, pensja minimalna dla osoby pow 21 lat £1130 netto miesięcznie. Średnie wynagrodzenie £2,250 netto miesięcznie.

Dla Holandii nie szukałem.

Dodatkowo pamiętaj że nic nie stoi na przeszkodzie aby Anglik kupił części do auta w sklepie wysyłkowym w Polsce.
Zgłoś
Avatar
bloodwar 2016-07-19, 10:51
@takamahi - czyli wychodzi tyle co podałem, ponad jedna pensja na utrzymanie auta rocznie

marktplaats.nl/

To jest dobra strona żeby sobie ustalić realny koszt uzywania danego auta, bo w NL wszystkie naprawy w "normalnym", płacącym podatki warsztacie są rejestrowane przez system (mozna potem sprawdzić historię auta wpisując numer rejestracyjny który przechodzi na kolejnego właściciela), po uwzględnieniu średnich kosztów rocznych napraw, podatku i ubezpieczenia wychodz Ci wartość w tabelce "Kosten p/m" (koszt miesięczny), nietrudno zauważyć, że nawet dla "taniego" auta - 1,4 benzyna, masa do 1200 kg (czyli np. 10cio letnia "Polówka marktplaats.nl/a/auto-s/volkswagen/m1071146003-vw-polo-1-6-55kw-automa... ) miesięczny koszt to prawie 230 euro, owszem w Holandii stawka minimalna to coś koło 9 euro na godzinę, minimalna krajowa to 1100 chyba ale jednak mimo wszystko wydawać 1/4 pensji na auto to chyba lekka przesada... W Polsce może paliwo jest masakrycznie drogie w porównaniu do zarobków (rachunek rzędu 200 zł miesięcznie to dla wielu 1/8 pensji) ale za to nie ma rocznego podatku stricte "czy się stoi czy się leży..." a ten drogowy w paliwie można zredukować po prostu jeżdząc mniej, PiS zauważył tą nieścisłość i równa do europejskich standardów
Zgłoś
Avatar
D................2 2016-07-19, 10:55 2
up@ przez takich durni jak ty to i wpierdolą nam podatek od tlenu. Co mnie obchodzą "europejskie" zjebane standardy. Co to w ogóle za argument? Bo inni to mają to u nas też musi być, pogódźmy się z tym. A wypierdalaj razem z innymi podobnymi oszołomami.

W ogóle do kogo ja piszę... ktoś kto żyje w Szwecji musi mieć zrytą wypaczoną banie.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie