18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
j................e 2013-03-19, 20:22 1
Temat nie przejdzie na główną, gdybyś napisał jak jest chujowo, od razu byś zgarnął piwa.

Co do kłótni nad moim postem jeszcze wtrącę się. Tutaj leży pies pogrzebany. Ktoś kto zarabia na rękę 1200-1500zł, będzie uważał, że dla kogoś kto zapłaci ze 100 000 np. 45 000 a nie 35 000, to bez różnicy. Założę się, że jeszcze bardziej byście płakali, gdyby zabierali wam tyle pieniędzy. Zawsze jest mało kasy, dla każdego. To, że komuś się wydaje, że 5 000 netto by mu wystarczyło to pic na wodę. Tak się tylko mówi Ta choroba nie wybiera.
Zgłoś
Avatar
tds1974 2013-03-19, 21:16
lone_wolf napisał/a:

Niezmiernie cieszę się, że zarabiasz o wiele więcej, aniżeli pokazuje tabelka.



Dziękuję. Państwo Polskie mi to ułatwiło dając odpowiednie narzędzia.

lone_wolf napisał/a:

Problem zrozumienia (przeze mnie przynajmniej) Twojej wypowiedzi sprowadza się do tego, że nie do końca mam pewność do czego zmierzasz.



Ale za to się wypowiesz. Mimo, że nie rozumiesz

lone_wolf napisał/a:

Po obaleniu tej teorii



Nie zauważyłem, żeby ktoś obalił tabelkę podatkową. Teorii żadnej nie wysnuwałem. To tabelka dla tych, którzy narzekają na podatki w Polsce. Każdy mówi "bo w Niemczech", "bo gdzieś tam". A to niekoniecznie prawda. Podróżuję trochę służbowo po Europie i widzę jak jest na co dzień.

Takie statystyki podatkowe rzeczywiście pokazują wysokość podatków, natomiast różnice w zarobkach się uśrednia i nijak nie ma przełożenia na realne życie. Nie chciałbyś być kasjerem w niemieckim Aldim. Z jego zarobkami i cenami w sklepie. Wolałbyś być kasjerem w polskim Carrefourze.
Zgłoś
Avatar
lone_wolf 2013-03-19, 21:42
tds1974 napisał/a:



Dziękuję. Państwo Polskie mi to ułatwiło dając odpowiednie narzędzia.

Ale za to się wypowiesz. Mimo, że nie rozumiesz

Nie zauważyłem, żeby ktoś obalił tabelkę podatkową. Teorii żadnej nie wysnuwałem. To tabelka dla tych, którzy narzekają na podatki w Polsce. Każdy mówi "bo w Niemczech", "bo gdzieś tam". A to niekoniecznie prawda. Podróżuję trochę służbowo po Europie i widzę jak jest na co dzień.

Takie statystyki podatkowe rzeczywiście pokazują wysokość podatków, natomiast różnice w zarobkach się uśrednia i nijak nie ma przełożenia na realne życie. Nie chciałbyś być kasjerem w niemieckim Aldim. Z jego zarobkami i cenami w sklepie. Wolałbyś być kasjerem w polskim Carrefourze.



Czy zechcesz powiedzieć mi o jakich narzędziach mówisz na początku wypowiedzi?

Odnośnie kasjerów - nie zaneguję tego, a nawet i poprę to stwierdzenie. Jednak wydaje mi się, że będziesz musiał przyznać rację temu, ze gospodarczo daleko nam do krajów europy zachodniej. I nic nie zapowiada rychłej zmiany na lepsze.

Swoją drogą - ogólna sytuacja w krajach UE nie idzie w dobrym kierunku, raczej jest odwrotnie. Tutaj nie będę się spierał w kwestii tego gdzie jest dobrze, a gdzie źle.

Pozwolę sobie wrzucić cytat Miltona Friedmana:

"Pol­ska nie po­win­na naśla­dować bo­gatych krajów zachod­nich, bo nie jest bo­gatym kra­jem zachod­nim. Polska powinna naśladować roz­wiąza­nia, które kra­je zachod­nie stosowały, gdy były tak bied­ne, jak Pol­ska."

I tyle w temacie. A na chwilę obecną mamy gonitwę za wypełnianiem dyrektyw UE. Nie twierdzę, że UE to szajs totalny. To po prostu zwykły szajs i nas niestety nie stać (na chwilę obecną) na udział w tej imprezie.

Uprzedzając hasła dotyczące finansowania inwestycji publicznych z UE:
UE finansuje tylko część przedsięwzięcia - resztę gmina/miasto musi zorganizować we własnym zakresie, co w 99% (strzelam, ale pewnie nie pomylę się zbyt wiele) skutkuje zaciąganiem kredytów.
Rozejrzyj się dookoła po budżetach miast/gmin ile z nich musi zacząć oszczędzanie, żeby nie zbankrutować przez "szał inwestycyjny" ostatnich lat? Dlaczego likwidowane są publiczne placówki oświatowe, ośrodki zdrowia, i inne?

Niemniej jednak wychodzę z założenia, że potrzebny jest nam drugi Piłsudski, który zamiast ciągłego gadania o tym co trzeba zmienić - faktycznie zacząłby to zmieniać.

Dość mam już oglądania tych samych mord w przypadku każdego wywiadu przeprowadzanego w okolicach Sejmu. Jak wielkim idiotą trzeba być by uwierzyć w słowa polityków, że pomimo faktu przesiadywania w rządzie/sejmie od dłuższego czasu (oczywiście bez żadnych widocznych efektów) tym razem mają rozwiązanie, które sprawi społeczeństwu będzie żyło się lepiej i będzie zadowolone.

A już w ogóle nie pojmuję obecnego nurtu, którego głównym tematem jest "spuszczanie" się nad jakimiś tam związkami partnerskimi. Mam to totalnie w dupie. Najpierw zajmijmy się ważniejszymi rzeczami, takimi jak gospodarka, a potem, jak starczy czasu i sił będziemy zajmować się bzdetami.

I tu wydaje mi się, że powinniśmy zakończyć tą dyskusję, bo nie ma tyle "internetów" które by to pomieściły - temat rzeka. Dziękuję za uwagę.
Zgłoś
Avatar
tds1974 2013-03-19, 22:47
lone_wolf napisał/a:

Czy zechcesz powiedzieć mi o jakich narzędziach mówisz na początku wypowiedzi?



O możliwości stworzenia własnego, prywatnego i dochodowego biznesu za pomocą pieniędzy, które dostałem z free. Co każdy może, ale tylko ok. 20% uprawnionych bierze.

lone_wolf napisał/a:

"Pol­ska nie po­win­na naśla­dować bo­gatych krajów zachod­nich, bo nie jest bo­gatym kra­jem zachod­nim. Polska powinna naśladować roz­wiąza­nia, które kra­je zachod­nie stosowały, gdy były tak bied­ne, jak Pol­ska."



To ja bym poprosił o przykłady takich państw. Uważam, że zarówno od strony geopolitycznej, jak i historycznej Polska jest wyjątkiem. Jeśli przyjmiemy jednak, że część państw znajdujących się wcześniej pod radziecką strefą wpływów miała podobnie jak Polska, to pokaz mi te, które sobie lepiej poradziły, zwłaszcza w ostatnich 10-ciu, kryzysowych latach.

lone_wolf napisał/a:

Niemniej jednak wychodzę z założenia, że potrzebny jest nam drugi Piłsudski, który zamiast ciągłego gadania o tym co trzeba zmienić - faktycznie zacząłby to zmieniać.



Czyli co: rozpierducha i od zera? tak się nie da. Z tym, co napisałeś o Unii się ogólnie zgadzam, ale jestem pro, bo co po postkapitalizmie? Uważam, że idziemy - powoli, ale idziemy w dobrym kierunku.

lone_wolf napisał/a:

Dość mam już oglądania tych samych mord w przypadku każdego wywiadu przeprowadzanego w okolicach Sejmu.



A żeby tylko ty. Nie ma alternatywy. Sygnałem dla młodych mogło być zwycięstwo Palikota, ale każdy się zdziwił, zamiast wyciągać wnioski.
Zgłoś