18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 18:23
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:16
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:44
Avatar
Kukła 2012-03-19, 8:42 4
gouomb napisał/a:

@demonkuba16
podgrzany olej w połączeniu z wodą staje się mieszaniną łatwopalną, a w większych ilościach nawet wybuchową



Tym bardziej że olej nie miesza się z wodą a woda się nie pali
Zgłoś
Avatar
anionimek 2012-03-19, 9:11
dobrze mówi, polać mu
Zgłoś
Avatar
Dziamian 2012-03-19, 9:38
Lalf napisał/a:



Tym bardziej że olej nie miesza się z wodą a woda się nie pali



a weź zrób sobie eksperyment, do wrzątku w kubku, podgrzanego w mikrofalowce, wrzuć zimny widelec z małej wysokości, ale to co Ci się stanie przy tym to już nie moja wina
Zgłoś
Avatar
Lafirynda 2012-03-19, 10:54
Przypomnialo mi sie jak robilem nalesniki w 3 klasie sp .
Zgłoś
Avatar
Metyl30 2012-03-19, 12:01
chyba dlatego starcil reke lewa
Zgłoś
Avatar
Exoone 2012-03-19, 12:08
Jak zobaczyłem azjatyckie napisy myślałem, że będą je podgrzewać w odbycie.
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2012-03-19, 12:21
Dzimi napisał/a:



a weź zrób sobie eksperyment, do wrzątku w kubku, podgrzanego w mikrofalowce, wrzuć zimny widelec z małej wysokości, ale to co Ci się stanie przy tym to już nie moja wina



Przy okazji dodam, że woda powinna (nie musi, ale zanieczyszczoną trudniej uzyskać pożądany efekt) być destylowana, efekt taki nazywamy przegrzaniem cieczy - po zaburzeniu stanu cieczy zaczyna ona bardzo intensywnie wrzeć i parować, co może skutkować poparzeniem. To samo dzieje się, gdy dolejemy wody do gorącego oleju, na skutek różnicy temperatur zacznie ona wrzeć, czemu towarzyszy charakterystyczne pykanie podczas smażenia.
gouomb napisał/a:



podgrzany olej w połączeniu z wodą staje się mieszaniną łatwopalną, a w większych ilościach nawet wybuchową



Co to ma do mieszania się z olejem ?
Olej jest sam w sobie w wysokiej temperaturze palny i woda nic do tego nie ma.
Zgłoś
Avatar
darecki328 2012-03-19, 12:38 1
@up , to jak matka będzie ci robiłą obiad , weż gorący olej z patelni i wlej go do sedesu. zobaczysz co to ma do tego. (ja tak za młodu rozkurwiłem kibel)
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2012-03-19, 12:45 2
darecki328 napisał/a:

@up , to jak matka będzie ci robiłą obiad , weż gorący olej z patelni i wlej go do sedesu. zobaczysz co to ma do tego. (ja tak za młodu rozkurwiłem kibel)



1. Sam sobie robię obiady.
2. Woda się podgrzeje bo będzie dążyła zgodnie z prawami fizyki do wyrównania temperatury, ale wybuchem bym tego nie nazwał, za mało energii się przy tym wydziela.
3. Miałeś za młodu chujowy sedes.
Zgłoś
Avatar
m................r 2012-03-19, 14:56 2
Olej jest podgrzany do takiej temperatury, że po prostu się pali. Woda po zetknięciu z nim zaczyna gwałtownie parować i wyrzuca olej w postaci dużej ilości drobinek we wszystkie strony. Drobinki oleju rozrzucone w powietrzu spalają się bardzo efektownie.
cysio0407, wywal se tego Einsteina z avatara, bo wiele wspólnego z nim nie masz. Nikt nie nazwał tej reakcji wybuchem. Zdziwiłbyś się jednak widząc jak gwałtowne może być parowanie.
Zgłoś
Avatar
daf098 2012-03-19, 16:28
zupkę napalmem podgrzewa ?
Zgłoś
Avatar
Sinus 2012-03-19, 17:57
Facet wlewa olej do wody. Niech zamieni kolejność do zobaczy pierdolnięcie.
Zgłoś
Avatar
cysio0407 2012-03-19, 18:05
gouomb napisał/a:

podgrzany olej w połączeniu z wodą staje się mieszaniną łatwopalną, a w większych ilościach nawet wybuchową


Marcoin napisał/a:

Nikt nie nazwał tej reakcji wybuchem. Zdziwiłbyś się jednak widząc jak gwałtowne może być parowanie.



Taa...
Zgłoś
Avatar
domage 2012-03-19, 18:46
To teraz wiem, dlaczego gościu nie ma brwi
Zgłoś
Avatar
donszymon 2012-03-19, 19:15
Paradoks zupy - podgrzewasz ją, a potem czekasz aż wystygnie...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie