18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (5) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
🔥 Śmierć na tankowcu - teraz popularne
Avatar
spawn85 2013-12-12, 21:11
matik1993 Nie mógł się ustabilizować, przy takich obrotach łatwo splątać linki i wtedy amen;) Co do tej linki to nie pozwala mu koziołkować żeby leciał zawsze gębą w dół.
Zgłoś
Avatar
kasanovva 2013-12-12, 21:22 2
matik1993 napisał/a:

Ekspertem nie jestem. Ale tak to wyglądało jak paraliż czy coś, widać było że siła nie mógł mu rąk rozprostować. Chyba miało to spowolnić upadek, ja mam natomiast inne pytanie najpierw otwiera się jakaś linka i leci za nimi a potem dopiero spadochron. Jak to dokładniej działa ?



To jest linka z małym spadochronem i jest ona po to żeby, nie obracało ich za mocno i ciągle byli ustawieni głową w duł. Wyobraź sobie tą sytuację bez tego małego spadochronu.
Obracało by ich we wszystkie strony w pionie i poziomie.

Instruktor mógł bezpiecznie otworzyć spadochron mimo tego że się obracali w poziomie a linki się tylko skręciły. Jak by nie było małego spadochronu to linki by się poplątały a instruktor z klientem pewnie do ziemi dolecieli by w opakowaniu.

Dziwne że tak go okładał, w takiej sytuacji powinien szybciej otworzyć spadochron i podziwiać widoki.

Przynajmniej zafundował mu niezapomniane wrażenia
Zgłoś
Avatar
noforciapaks 2013-12-12, 21:22 3
Typ podczepiony do instruktora powinien przyjąć taką samą pozyję - tzw. stabilną płaską, która pozwala na stabilny, bezpieczny spadek. Gość się skulił, więc było to niebezpieczne dla nich obydwu - możliwość wpadnięcia w obroty co mogłoby skutkować pojawieniem się sytuacji awaryjnej przy otwieraniu spadochronu np. tzw. podkowę.
Ten mini spadochron wypuszczany w trakcie spadania to tzw. stabilizator - jak nazwa wskazuje - stabilizuje lot, a stosuje się go np. przy skokach tandemowych na wypadek, gdyby ktoś wierzgał za bardzo rękami itd itp.
Zgłoś
Avatar
kasanovva 2013-12-12, 21:26 2
Tomek00 napisał/a:

wpierdolil to wpierdoli na chuj drazyc



Bo niektórych interesuje sens filmiku i chcą zrozumieć sytuacje, a nie tak jak ty oglądają i nie rozumieją co się dzieje.

A tekst z "drążeniem tematu" był fajny rok temu.
Zgłoś
Avatar
matik1993 2013-12-12, 21:55
Dzięki wielkie A ile taki skok w przybliżeniu może kosztować ? I czy trzeba mieć jakieś zezwolenie itp. ?(Nie piszę o instruktorze, tylko jako da dolna część balastu )
Zgłoś
Avatar
DonBoczini 2013-12-12, 21:55
Akcja od 1:35.
Wygląda to komicznie
Zgłoś
Avatar
Herhard 2013-12-12, 22:54
Zesrałem się od samego patrzenia.
Zgłoś
Avatar
dupeczki 2013-12-12, 22:58
Pelato napisał/a:

Typ podczepiony do instruktora powinien przyjąć taką samą pozyję - tzw. stabilną płaską, która pozwala na stabilny, bezpieczny spadek. Gość się skulił, więc było to niebezpieczne dla nich obydwu - możliwość wpadnięcia w obroty co mogłoby skutkować pojawieniem się sytuacji awaryjnej przy otwieraniu spadochronu np. tzw. podkowę.
Ten mini spadochron wypuszczany w trakcie spadania to tzw. stabilizator - jak nazwa wskazuje - stabilizuje lot, a stosuje się go np. przy skokach tandemowych na wypadek, gdyby ktoś wierzgał za bardzo rękami itd itp.


No i przede wszystkim należy dodać że ten (mnie uczyli że to tak się nazywa) pilocik przede wszystkim wyciąga spadochron z plecaka:)
Zgłoś
Avatar
ZaOsiemMinutBędzie 2013-12-12, 23:32
@matik1993
Taki skok z instruktorem to koszt 750-1000 zł. Polecam poszukać na allegro.pl
Skąd wiem? Skaczę w kwietniu
Zgłoś
Avatar
noforciapaks 2013-12-13, 0:17
Cena 1 skoku tandemowego z 4000 metrów, gdzie nie robisz kompletnie NIC = cena kursu SL - 3 samodzielne skoki z 1200 metrów
Zgłoś
Avatar
dulek93 2013-12-13, 1:29
kurwa w głowie mi się kołuje
Zgłoś
Avatar
Krak 2013-12-13, 9:44
Ni i koniec w najciekawszym miejscu. Ciekawe jakiego miał kalafiora?
Zgłoś
Avatar
modyf 2013-12-13, 12:29
@matik1993 - ok 700 zł, w zależności od miejsca; poszukaj na stronach typu prezentymarzeń; W empikach również sprzedają takie karty podarunkowe w pudełkach - morzesz wybrać skok tandemowy, krótki kurs, przejażdżkę viperem czy ferrari albo dzien w spa

W moim przypadku cena była identyczna jak oferowana bezpośrednio przez klub spadochronowy w którym skok się odbywał. Dodatkowo liczą sobie (300 bodajże) za nagranie skoku na video.
Zgłoś
Avatar
SzybkiJanusz 2013-12-13, 12:50
Sam tytuł filmiku mnie rozwalił
Zgłoś