18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Avatar
RevolutionGFX 2014-10-02, 13:01 12
"podnośnik" tyś kurwa kiedykolwiek podnośnik widział...
Zgłoś
Avatar
S................n 2014-10-02, 13:06 19
@up napisałem podnośnik bo nie znam fachowej nazwy tego urządzenia, a łudząco przypomina podnośnik hydrauliczny, taki jakie są przeważnie w warsztatach samochodowych lub w garażach i zazwyczaj nie wozi się ich w aucie ze względu na gabaryty.

Specjalnie dla Ciebie zrobiłem edit i wsadziłem słowo podnośnik w tytule między cudzysłów.

Nie dziękuj.
Zgłoś
Avatar
niejakub 2014-10-02, 13:12 4
Sadole zapewne potrafiliby znaleźć więcej zastosowań takiego rozpychacza
Zgłoś
Avatar
ahbhch 2014-10-02, 13:15 2
niegłupie urządzenie
Zgłoś
Avatar
0statniSprawiedliwy 2014-10-02, 13:58 10
Fajne, tylko po chuj? Tniesz drzewo jak pan na filmiku i wbijasz młotkiem klin metalowy. 3x szybciej i bez zbędnego nacinania drzewa i pierdolenia się. Ja bym to urządzenie tak na logikę nazwał klinem lub rozpychaczem hydraulicznym.
Zgłoś
Avatar
wino666 2014-10-02, 14:45
rozpychacz analny
Zgłoś
Avatar
legmarr1 2014-10-02, 15:16 2
i po co tyle pierdzielenia. dwa kliny i siekiera mniej ważą i są poręczniejsze przez co szybciej robota idzie, a to weź noś po całym lesie. bardziej jako ciekawostka niż do pracy w lesie.
aha, tak jestem zawodowym pilarzem.
Zgłoś
Avatar
SsijMiKij 2014-10-02, 15:35 1
czekalem tylko az wylaczy ta pierdolona pile zebym mogl mysli zebrac
Zgłoś
Avatar
DR_DRE 2014-10-02, 16:08 5
0statniSprawiedliwy napisał/a:

Fajne, tylko po chuj? Tniesz drzewo jak pan na filmiku i wbijasz młotkiem klin metalowy. 3x szybciej i bez zbędnego nacinania drzewa i pierdolenia się. Ja bym to urządzenie tak na logikę nazwał klinem lub rozpychaczem hydraulicznym.



Już spieszę z wyjaśnieniem, zauważ, że zadany kierunek spadania wnosząc po rzazie podcinającym jest przeciwny do dość znacznego nachylenia drzewa w dokładnie przeciwnym kierunku, kliny są bardzo przydatne ale to była sytuacja w której było potrzeba prawdopodobnie dużo większej siły, żeby przesunąć odpowiednią stronę środek ciężkości drzewa. Poza tym nie oszukujmy się kliny wbijałbyś z 10 min i z 5 a tutaj kilka razy machniesz bez większego wysiłku i drzewo leci.

Tak jęstę ekspertę.
Zgłoś
Avatar
Preeezes 2014-10-02, 16:26 2
Bardziej na hydrauliczny klin mi to wygląda. Pracowałem w lesie i jakoś takiego czegoś nie potrzebowalismy Dobry pilarz położy drzewo tam gdzie chce.
Zgłoś
Avatar
J................D 2014-10-02, 16:44
10 razy by te drzewo zdazyl polozyc normalnie bez pierdolenia...
Zgłoś
Avatar
gabriel0 2014-10-02, 16:50
Prawdziwy sadysta potrafi tak wepchnąć hydrauliczny klin, że aż drzewo się z bólu kładzie.
Zgłoś
Avatar
jahu23 2014-10-02, 17:29
Klin i siekiera, I to tak i tak nie zawsze sie opłaca. Czasem poprostu trzeba skrócić zawiaskę i samo poleci ;D a jak jest duzo problematycznych drzew... to ze zrywkarzem sie przy okazji obala linami. A jak jest jedna taka sztuka, to... polozyc na koncu tak jak pochyla i nara. A nie jakies cuda nie widy wymyslac xd
Kolejny expert xd
Zgłoś
Avatar
PuszczykTL 2014-10-02, 17:56 1
Bimber!!!! Drzewo pochylone przeciwlegle do kierunku obalania. Przydatne gówienko.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie