18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 18:14
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Podstawy rasizmu
Miya00 • 2014-12-08, 18:22
Siema, jeszcze nic tu nie wrzucałem, ale znalazłem dzisiaj coś ciekawego i stwierdziłem że sie podzielę tym z wami

Jestem studentem prawa i mam taki przedmiot jak historia doktryn polityczno-prawnych, na których uczymy się takich ciekawych rzeczy jak podejście Arystotelesa do prawa albo norm prawnych czy też źródła prawa w/g św. Tomasza z Akwinu. Każdy pije to co lubi, nie oceniam, z drugiej strony czytając mądre książki człowiek czuje się jakoś na miejscu, bo w przypadku odniesień do różnych szkół nie trzeba szukać tego w wikipedii tylko człowiek sam mniej więcej kojarzy o co chodzi.

Aktualnie przerabiam na kolosa szkołę rasowo-antropologiczną.
Generalnie nie ma w tym nic ciekawego, gdyby nie to że widać w tym podwaliny czystego rasizmu, choć właśnie.. czy to na pewno rasizm?

Nie będę tutaj oceniał, bo z jednej strony jak to czytam to naprawdę się zastanawiam co twórcy palili, ale z drugiej strony patrząc obiektywnie na dzisiejszy świat należaloby się poważnie zastanowić czy nie mieli racji.

PS. Wrzucę tu swoje opracowania, na samym końcu podam autora, kto chce może spojrzeć do źródeł.

PS 2. Jak chujowe to wiecie co zrobić.

Cytat:

Artur Gobineau – arystokrata francuski, twórca O nierówności ras ludzkich, twierdził że nośnikiem najlepszych cech jest arystokracja francuska pochodzenia ario-germańskiego

Podczas podróży stwierdził że zasadnicza kwestią rozwoju cywilizacji jest kwestia antropologii rasowej. Zróżnicowanie poszczególnych narodowości tłumaczył różorodnością klasową, co dawało wniosek iż najpotężniejsze i najbardziej wartościowe cywilizacje mogą tworzyć społeczeństwa ras wyższych o dużym współczynniku czystości rasowej.



Cytat:

Podział na rasy:
biała/aryjska (przywódcy): niebieskie oczy, blondyni, biali, wysoki wzrost, inteligencja, energia, organizacja, honor, ład, wojowniczość, harmonia – urodzeni przywódcy
żółta (męska): średni wzrost, czarne oczy, wytrwałośc, praktyczność, przecietna inteligencja, brak fantazji – urodzeni kupcy
czarna (żeńska) – duża fantazja i zmysłowość, brak organizacji, uczuciowa, artystyczna

Historia cywilizacji to historia mieszania się ras. Aryjczycy emigrując ze środkowej Azji po drodze mieszali się z innymi rasami, prowadząc do degeneracji społeczności. Jedyną czystą pozostałą rasą byli Teutoni (Germanie) opisywani przez Tacyta. Mieszanie się ras prowadziło do tendencji demokratycznych, co oznaczało że władzę mieli sprawować ludzie kompletnie do tego nie stworzeni (tj. z innej rasy niż Aryjska).



Cytat:

Chamberlain: zgermanizowany Anglik, twórca Zasady XX wieku

Cywilizacja XIX w. Powstała na dorobku czterech formacji: Greków, Rzymian, Żydów i Teutonów.
Grecy – sztuka, kultura, filozofia; Rzymianie – prawo, państwowość, obywatelstwo, ład społeczny, ideę własności; Żydzi: judaizm->chrześcijaństwo.

Najwartościowszą rasą są Teutoni, którzy na podstawie wyżej wymienionych dorobków stworzyli własną cywilizację. Rozwój kultury i techniki wynika z predyspozycji rasowych, które są najlepsze u Teutonów, a których największymi wrogami są Żydzi. Uratowanie postępu i cywilizacji może się dokonać tylko przez zachowanie czystości rasy aryjskiej.




Generalnie dorobek naukowy Chamberlaina, Gobineau i kilku innych przyczynił się do wytworzenia mitu rasy panów w nazistowskich Niemczech, z tym że np. Chamberlain uważał za najwartościowszą rasę złożoną z German, Celtów i uwaga Słowian, ale tego Hitler chyba nie doczytał ;.;

Jak kogoś zainteresuje to mogę powrzucać więcej.
Jak ktoś chce orać lewactwo to też polecam spojrzeć do źródła, bo marksizm, leninizm, socjalizm i komunizm są w bardzo ciekawy sposób wyjaśnione, a podprogowo ukazane w negatywnym świetle.

Źródło: A. Sylwestrzak - Historia doktryn politycznych i prawnych.
Zgłoś
Avatar
C................i 2014-12-08, 19:15
Rośnie nam drugi Korwin widze. Ale post spoko.
Zgłoś
Avatar
maxiq 2014-12-08, 19:32
świetny temat - wrzucaj więcej {proszę więcej o rasizmie jeżeli można } piwo leci i temat leci do moich ulubionych
Zgłoś
Avatar
Miya00 2014-12-08, 20:19
Korwin jak Korwin, mam generalnie liberalne poglądy ale jak ci nie pasują to patrząc do książki w niektórych aspektach liberalizm XIX w i neoliberalizm też są zaorane, jak każde zresztą poglądy ^_-

Jak tylko coś ciekawego wyszperam to powrzucam.
Zgłoś
Avatar
C................i 2014-12-08, 23:02
Cytat:


Masz 20 lat Ciężko żebyś miał poglądy
Zgłoś
Avatar
Falsum 2014-12-08, 23:20
Chujzwami napisał/a:

Masz 20 lat Ciężko żebyś miał poglądy



Rozwiń to.
[mam ochotę polemizować; jednak do tak wielkiego skrótu myślowego ciężko się odnieść]
Zgłoś
Avatar
Miya00 2014-12-09, 14:44
Też mam ochotę, ale no własnie - ciężko się odnieść ; )
Zgłoś
Avatar
Kominek1993 2014-12-09, 15:14
Doktryny, matko boska... Jeden z najnudniejszych przedmiotów na II roku prawa. Współczuję, bo choć sam egzamin był łatwy, to uczenie się tego gówna było równie popieprzone i monotonne, jak logiki na I roku
Zgłoś
Avatar
Miya00 2014-12-09, 17:49
To prawda, monotonne niesamowicie, a co najgorsze, niektóre momenty są takie że muszę 2-3 razy zdanie przeczytać, bo jest napisane totalną nowomową : ]

No, ale nikt nie mówił że będzie lekko
Zgłoś
Avatar
ulifont 2014-12-09, 22:18
Ktoś tu w temacie wspomniał o korwinie?
Zgłoś
Avatar
RyszardSatan 2014-12-10, 12:34
za prawo zawsze piwo :] był to mój ulubiony przemiot na 1 roku :]
Zgłoś