18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (7) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 14:29
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 16 minut temu
🔥 Mili Policjanci z Francji - teraz popularne
Pogawędka o rasizmie
koniu • 2011-05-08, 13:09
Trzeba mieć grande cojones, żeby w USA w ogólnodostępnej TV powiedzieć, że się kogoś nie lubi tylko dlatego, że ten ktoś jest czarny.
Samemu będąc 'brown'.
Uwaga: mówią po angielsku.

Zgłoś
Avatar
Gszysztow 2011-05-08, 17:33 2
barszczzuszkami napisał/a:

Wymieńcie jednego murzyna który coś wynalazł!



Obama wy/odnalazł Osamę.
Zgłoś
Avatar
d................k 2011-05-08, 17:45 2
E tam - ja lubię czarnuchów. Sam miałem takiego kolęgę który był czarny. I pograć z nim mogłem i pogadać...
Szkoda tylko, że ojciec go sprzedał.
Zgłoś
Avatar
butlonosy 2011-05-08, 17:54 1
Zgłoś
Avatar
bingo100 2011-05-08, 19:29
@Saia - piwo dostałeś/aś niechcący. Miało i poszło do Earth'a, bo w 100% się z nim zgadzam.
Zgłoś
Avatar
Saia 2011-05-08, 19:46 2
bingo100 napisał/a:

@Saia - piwo dostałeś/aś niechcący. Miało i poszło do Earth'a, bo w 100% się z nim zgadzam.



Dobrze, że nie można odbierać piw bo bym płakał :<

Jak się z nim zgadzasz to jedyne co mi pozostaje to współczucie tobie.
Zgłoś
Avatar
bingo100 2011-05-08, 22:01
@up
Mi wcale nie potrzeba współczuć, a skoro miałbyś płakałbyś po odebraniu piwa, to chyba lepiej, że nie można
Widzisz, nie wiem czy wiesz, ale w latach 70-tych ustanowiono, że biedni ciemnoskórzy zasługują na specjalne traktowanie i nie można o nich źle mówić - ta ustawa nie stworzyła równych zasad tylko zaczęła ich faworyzować.
I tak na przykład w Nottingham, gdzie mieszkam jest agencja pośrednictwa pracy dla czarnych. Zapytałem znajomego murzyna co by powiedział, gdyby powstała agencja rekrutująca tylko białych do pracy - oburzony był tak samo, jak ten z filmiku.
Nie chce mi się dalej tłumaczyć
Zgłoś
Avatar
bogluto 2011-05-08, 22:06
karlithe napisał/a:


czym nie jestes?


Specjalnie nie edytowałem żeby zobaczyć kto się pierwszy przypierdoli Tak strzeliłem orta i dałem tylko jeden przecinek bo mi się więcej nie chciało. Może frytki do tego?
Zgłoś
Avatar
Saia 2011-05-08, 22:26
bingo100 napisał/a:

@up
Mi wcale nie potrzeba współczuć, a skoro miałbyś płakałbyś po odebraniu piwa, to chyba lepiej, że nie można



Rozumiem, że wszystko bierzesz dosłownie. Kurde. To znaczy, że będzie dosyć ciężko z tobą dyskutować. No i mam dylemat, mówić prostymi zdaniami czy patrzeć jak się gubisz.

bingo100 napisał/a:


Widzisz, nie wiem czy wiesz, ale w latach 70-tych ustanowiono, że biedni ciemnoskórzy zasługują na specjalne traktowanie i nie można o nich źle mówić - ta ustawa nie stworzyła równych zasad tylko zaczęła ich faworyzować.
I tak na przykład w Nottingham, gdzie mieszkam jest agencja pośrednictwa pracy dla czarnych. Zapytałem znajomego murzyna co by powiedział, gdyby powstała agencja rekrutująca tylko białych do pracy - oburzony był tak samo, jak ten z filmiku.



To jak się zachowują czarni czy inne mniejszości w danych państwach to jest oddzielny temat.
Gość na filmiku cisnął czarnego za to, że jest czarny. Mówi się na to rasizm
Nie mówię, że to dobrze, że my nie możemy nic na czarnych mówić a oni mogą bo to już nie jest rasizm. Ktoś już wspominał, że czarnoskórzy amerykanie popełniają stosunkowo 50 razy więcej przestępstw. Nie oznacza to, że każdego czarnego trzeba traktować jak złodzieja. Generalizowanie jest dla przygłupów którzy nie potrafią patrzeć szerzej.
Na tej zasadzie to fakt, że ktoś mieszka w polsce powinien sprawiać, że jest się automatycznie kościelnym lizodupem.

bingo100 napisał/a:


Nie chce mi się dalej tłumaczyć



I tak ci nie wychodzi.
Zgłoś
Avatar
outlawz 2011-05-08, 22:44
To dojebał "nie lubię go bo jest czarny" o kurwa!
Zgłoś
Avatar
borisklinga 2011-05-08, 23:11
nie lubi no i ok, jego sprawa....a wkurwia mnie to sztuczne sniesmaczenie pozostałyk klaunów w studio
Zgłoś
Avatar
patelski666 2011-05-08, 23:32
niah niha niah tez nie jestem rasista ale asfalt powinien leżeć na drodze a jedyne czarne co można w domu trzymać to kawa
Zgłoś
Avatar
.................. 2011-05-08, 23:34
patelski666, a np. pieprzu czarnego to już nie można?
Zgłoś
Avatar
makasa15 2011-05-09, 1:20

To dojebał "nie lubię go bo jest czarny" o kurwa!

UP outlawz
No przeciez rozumiemy ang nie musimy patrzeć na twoje translatorskie wybryki.
Zgłoś
Avatar
bingo100 2011-05-09, 1:32 1
Cytat:

Rozumiem, że wszystko bierzesz dosłownie.



Wydaje mi się, że zbyt dosłownie odebrałeś mój ostatni komentarz. Trochę się zdziwiłem, że sam stosując ironię nie dałeś rady jej odczytać

Cytat:

Kurde. To znaczy, że będzie dosyć ciężko z tobą dyskutować. No i mam dylemat, mówić prostymi zdaniami czy patrzeć jak się gubisz.



Dyskusja polega na wymianie poglądów, natomiast bezczelność jest domeną gówniarzy. Nie myl tych dwóch pojęć a unikniesz dylematów.

Cytat:

Gość na filmiku cisnął czarnego za to, że jest czarny. Mówi się na to rasizm



I zupełnie niepotrzebnie tak się na to mówi. Świat idzie w kierunku, w którym mówiąc cokolwiek narazisz się jakiejś mniejszości. Rasizm byłby wtedy, gdyby ktoś nie dostał pracy, został pobity, nie został obsłużony w sklepie, bo był czarny. Polinezyjczyk sam należy do mniejszości, więc jako jednostka szczególnie narażona na naciski ze strony innych mógł i powinien wyrazić swój pogląd na ten temat. Tym bardziej, powtórzę, że pogląd oparty był no jego własnych doświadczeniach.
Poruszyłem temat czarnych w Anglii, żeby dać Ci do zrozumienia, że ja też takie doświadczenie posiadam, poznałem różne zwyczaje i zachowania czarnych i wolę na zasadzie zdrowego rozsądku trzymać się od nich z daleka. Tym samym kiedy przyjdzie mi przebywać z nimi w pracy - nie generalizuję, staram się każdego poznać jako człowieka. Niestety bardzo często wracam do punktu wyjścia.

Cytat:

Ktoś już wspominał, że czarnoskórzy amerykanie popełniają stosunkowo 50 razy więcej przestępstw. Nie oznacza to, że każdego czarnego trzeba traktować jak złodzieja. Generalizowanie jest dla przygłupów którzy nie potrafią patrzeć szerzej.



Jeśli sparzysz się kilkoma zapałkami to przecież naturalnie skorzystasz z tego doświadczenia podczas kontaktu z kolejnymi. Można to nazwać generalizowaniem a można też zdrowym rozsądkiem. Idąc Twoim tokiem myślenia - rozumiem, że jesteś przygłupem i parzysz się każdą zapałką? Mam nadzieję, że nie.

Cytat:

Nie mówię, że to dobrze, że my nie możemy nic na czarnych mówić a oni mogą bo to już nie jest rasizm.
Na tej zasadzie to fakt, że ktoś mieszka w polsce powinien sprawiać, że jest się automatycznie kościelnym lizodupem.



Nie widzę związku między tymi dwoma zdaniami, aczkolwiek to akurat fakt, że jeśli ktoś mieszka w Polsce to jest postrzegany jako katolik, pomimo, że nie musi nim być.

Cytat:

I tak ci nie wychodzi.



A jednak się zainteresowałeś
Zgłoś
Avatar
karlithe 2011-05-09, 6:29
bogluto napisał/a:

Specjalnie nie edytowałem żeby zobaczyć kto się pierwszy przypierdoli Tak strzeliłem orta i dałem tylko jeden przecinek bo mi się więcej nie chciało. Może frytki do tego?


z łaski swojej nie dorabiaj ideologii do głupoty...
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie