18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 19:38
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:55
🔥 Pato VS Bandera - teraz popularne
🔥 Nie dzisiaj... nie dzisiaj. - teraz popularne
Funkcjonariusz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu pełniący służbę na stanowisku pomocnika oficera dyżurnego, udzielił pomocy przedmedycznej, instruując rodziców nieoddychającego dziecka. Przebieg akcji był dramatyczny, ale finał szczęśliwy. Lekarze stwierdzili, że z ośmiomiesięcznym maleństwem jest już lepiej.
W weekend, w godzinach południowych, pod numerem alarmowym 112 przyjęto zgłoszenie dotyczące nieoddychającego dziecka. Pomocnik oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – asp. Robert Adamski, który tego dnia pełnił służbę, instruował rodziców dziecka, jak udzielić mu pomocy przedmedycznej.

Wszystko działo się bardzo szybko. Policjant po niezwłocznym powiadomieniu pogotowia ratunkowego, nie tylko opanował własne emocje, ale również emocje osób dzwoniących. Jasno i wyraźnie przekazywał instrukcje dotyczące udzielenia pomocy.

Utrudnieniem był fakt, że nie mógł w żaden sposób sprawdzić, czy jego polecenia są wykonywane właściwie. Wszystko skończyło się pomyślnie. Osobie instruowanej przez funkcjonariusza, udało się przywrócić dziecku oddech. W międzyczasie na miejsce przyjechała wezwana karetka pogotowia, która odwiozła dziecko do szpitala, gdzie zostało ono hospitalizowane.

Z informacji uzyskanych od lekarzy wynika, że ośmiomiesięczne maleństwo czuje się już lepiej.

Link do nagrania:

policja.pl/dokumenty/zalaczniki/1/1-117914.mp3

Zgrzewka browara dla tego policjanta
Zgłoś
Avatar
cranberrypie 2013-09-17, 20:37
Wyjątek potwierdza regułe!
Zgłoś
Avatar
ulifont 2013-09-17, 20:42
jp z sadistica i pseudoulicznicy, 90 procent młodzieży należałoby przemocą resocjalizować,a 5 procent odpedalic (przemocą)
Zgłoś
Avatar
rudzinuszka 2013-09-17, 21:14 3
Może ja się stara robię i matczyne serce mi zmiękło, ale kurwa łzy w oczach stają podczas tego nagrania. Może to i jego psi obowiązek, ale uratował życie dziecku? Uratował! Możliwe, że i rodzicom, bo ciężko się podnieść po takiej tragedii. Więc stulić pyski hejterzy, bo pochwała się należy!
Zgłoś
Avatar
Filo1 2013-09-17, 22:51
i znowu moja metropolia na sadolu
props dla tego Policjanta
filmik nie fake na pewno slychać na początku automat
Zgłoś
Avatar
Pan Kot 2013-09-18, 14:31
piwo dla policjanta za opanowanie i wiedzę jednak nie wszyscy to skurwiele chamy i mordercy
Zgłoś