18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Polityczny psiukus
mihlik • 2014-02-03, 19:25
Drodzy użytkownicy

Proszę Was abyście poświęcili 3 minuty swojego czasu, który zapewne możecie zapewne spożytkować lepiej (tzn. na oglądanie głupich kotów) i przeczytali ten tekst do końca.

Obserwuję ten portal od kilku miesięcy, największą przyjemność sprawia mi czytanie Waszych komentarzy, szczególnie odnoszących się do sfery polityki i gospodarki. Choć sami oceniacie się jako elita i z pogardą wypowiadacie się o portalach pokroju kwejkpl (jak to określacie jadą gimbazą?). Sami nie odbiegacie od stereotypowego obrazu Polaka.

Wpadacie w samo zachwyt gdy napiszecie je*ać lewaków, ciapatych czy murzynów. Uważacie, że psioczenie na internetowych forach na rząd czy polityków jest przejawem absolutnego buntu i sprzeciwu wobec tzw. elit.

A ja chciałbym zaproponować Wam możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec działań naszych polityków. Sprzeciwu zgodnego z zasadami demokracji, dojrzałego, a przede wszystkim nie wymagającego zbytniego wysiłku (ot popołudniowy spacer, bez budowy barykad i wycieczek do Warszawy).

Propozycja brzmi:
1) Pójdźcie na wybory.
2) Oddajcie nieważny głos.


Dlaczego proszę Was akurat o to?
To całkiem proste, gdy ma się elementarną wiedzę z zakresu funkcjonowania państwa.

Po pierwsze, politycy nie są żadną władzą, są tylko przedstawicielami obywateli sprawującymi w ich imieniu władzę (stąd nazwa demokracja przedstawicielska w odróżnieniu od demokracji bezpośredniej). Władzą jesteście Wy! Udział w wyborach nie jest Waszym przywilejem, jest Waszym obowiązkiem. Nie mówcie, że nie macie na kogo głosować. Jeżeli żadna z opcji politycznych nie pokrywa się z Waszym światopoglądem idziecie i oddajecie głos nieważny (np. poprzez oddanie pustej karty). W ten sposób wyrażacie chociażby to, że Wasza wizja Polski nie pokrywa się z wizją obecnej sceny politycznej.

Po drugie, zaniechanie udziału w wyborach jest dla polityków sygnałem, że jesteście obojętni, a ich działania jakkolwiek złe by niebyły są przez Was akceptowane (vide referendum odnośnie odwołania HGW).

Po trzecie, politycy niczego tak się nie boją jak utraty władzy. Demonstrując Wasze zaangażowanie w sprawy kraju, zmuszacie ich do służebności wobec Was, inaczej mówiąc działania na Waszą korzyć (a nie tak jak obecnie na korzyść swojego bezpośredniego otoczenia).

Po czwarte, najbliższe wybory to majowe wybory do Parlamentu Europejskiego, następnie pod koniec roku wybory do samorządów. Zapewne jeżeli akcja odniosłaby sukces w pierwszych wyborach, elity doskonale znające naszą mentalność spróbowałyby przemilczeć fakt kilku, bądź kilkunastu procent głosów nieważnych, bądź wmawiałby, że niema to znaczenia. Dlatego istotne jest by Wasze zaangażowanie nie minęło. By powtórzyć akcję w kolejnych wyborach. By pokazać, że jesteśmy zorganizowani, wiemy czego chcemy i jesteśmy dojrzałym społeczeństwem obywatelskim.

Proszę Was o poświęcenie chwili na rozmowę z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi w pracy. Przedyskutujcie pomysł, a przede wszystkim zacznijcie działać i myśleć samodzielnie, bo politycy złożą Wam każdą obietnicę, lecz to od Was zależy jak będzie wyglądała Wasza przyszłość w tym kraju.

Pozdrawiam
Michał
Zgłoś
Avatar
imegas 2014-02-03, 19:30
Jak tam ofe właśnie dziś ojebano nas na 130 miliardów złotych jak z tym się czujecie ????
Zgłoś
Avatar
NYA'79 2014-02-03, 19:46 1
Co? jest szansa a nawet obowiązek odsunąć pomyleńców od koryta, rudego i bandę złodzieji , a ty namawiasz ludzi do tego, aby oddali nieważny głos? kim ty ku..a jesteś , KRECIE ? twój nick podpowiada - mihlik - michlik- michnik? z "tych" michników?
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-02-03, 20:01 1
Mam pytanie: jakie to ma znaczenie?

Bo bez względu na to czy oddasz nieważny głos czy nie to i tak reszta głosów wybierze procentową większość.
Liczysz, że polskiego polityka ruszy sumienie?
To się grubo mylisz - teraz też kłamią na potęgę, nic z tego sobie nie robiąc, bo dostają za swoje nieróbstwo pieniądze.

Jeżeli chcesz naprawdę się sprzeciwić to zagłosuj na partie spoza parlamentu - tylko zagrożeniem utraty stołka polityków ruszy do działania.
Zgłoś
Avatar
mihlik 2014-02-03, 21:08
NYA'79 napisał/a:

Co? jest szansa a nawet obowiązek odsunąć pomyleńców od koryta, rudego i bandę złodzieji , a ty namawiasz ludzi do tego, aby oddali nieważny głos? kim ty ku..a jesteś , KRECIE ? twój nick podpowiada - mihlik - michlik- michnik? z "tych" michników?



Od końca nie należę do rodziny michników, ba nazwisko mam zupełnie odmienne:P oczywiście jest coś takiego jak elektorat twardy, który zawsze głosuje na daną partię, bezwzględu na to co się dzieje, ale ile osób chodzi na wybory 30-50% uprawnionych do głosowania, a co z resztą? Czy nie mogą wyrazić swojego niezadowolenia w takiej formie?

mrMarek27 napisał/a:

Mam pytanie: jakie to ma znaczenie?

Bo bez względu na to czy oddasz nieważny głos czy nie to i tak reszta głosów wybierze procentową większość.
Liczysz, że polskiego polityka ruszy sumienie?
To się grubo mylisz - teraz też kłamią na potęgę, nic z tego sobie nie robiąc, bo dostają za swoje nieróbstwo pieniądze.

Jeżeli chcesz naprawdę się sprzeciwić to zagłosuj na partie spoza parlamentu - tylko zagrożeniem utraty stołka polityków ruszy do działania.



oczywiście, że nie liczę na sumienie polityków, bo takowego pewnie żaden z nich nie posiada. Liczę na to, że ludzie przestaną być obojętni na to co dzieje się w kraju. A polityków ruszy nie sumienie, ale fakt, że jakaś grupa ludzi się w końcu obudziła (ba nawet niech myślą, że to elektorat do zagospodarowania, byleby działali na naszą korzyść). I sens ma jak najbardziej, pokrótce jest on wyjaśniony w poście.
Zgłoś
Avatar
Polandball 2014-02-03, 21:26
@up

Widzę co tam jest napisane - i jak już mówiłem, to, że nawet 99% wyborców odda głos nieważny absolutnie nic nie zmieni - bo głos nieważny nie głosuje i z 1% będzie wybierany sejm.

Cały swój pomysł opierasz na przejmującym się polityku, który i tak się nie przejmie.

Nie ma mechanizmu w polskim prawie, który mówi, że jeżeli będzie dużo głosów nieważnych to coś się tam stanie.

Co najwyżej takie wybory mógłbyś zaskarżyć by były nieważne, ale to doprowadzi tylko do tego, że sprawisz prezent przedłużenia parlamentarzystom mandatów na ok. 2 tygodnie.

Dlatego tak jak pisałem - jeżeli już idziesz na wybory to oddaj głos na partię nie będącą przy korycie i w ten sposób mechanizmem rynkowym lepszy produkt wyprze gorszy.
Zgłoś