18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (2) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 21:18
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:05
🔥 Zguba motocyklisty - teraz popularne
Avatar
kopec95 2013-10-23, 20:38 2
@SadAss widzę że pojęcie niebywałe na temat strzelectwa, balistyki, wieszczenia narodowego oraz łowiectwa ogólnie. Dublet to "dwa celne strzały oddane przez myśliwego bezpośrednio po sobie do dwóch różnych celów." "jakby strzelał np z winchestera" - nie rozumiem tej wypowiedzi mianowicie Winchester, Remington, Weatherby to rozwinięcia od kalibrów w nazewnictwie amerykańskim oznaczonych na nabojach jako Win. Rem. 308 Winchester jest to pocisk który został nazwany przez niemców jako 7x62. Pod pojęciem Winchester kryje się również nazwa strzelby powtarzalnej i tak to widzę czytając, a nie wiem czy o to chodzi rozważając rodzaj pocisku, względem tego że ów myśliwy strzela z broni gładkolufowej, a w/w pocisk dostosowany jest do luf gwintowany. Sugeruję doczytanie paru książek bądź zaczerpnięcia wiedzy z "internetów" by móc powiedzieć coś więcej niż "widać jak chuj".

Świruje wariacie Ty, mam ból dupy jak widzę Twój nick.
Zgłoś
Avatar
zajete1 2013-10-23, 20:54
brudny napisał/a:

a kto spotka w lesie dzika ten na drzewo szybko zmyka

co tam dzik lew kurwa


Liczyłem, że kamerzysta ukryje się i nagra jak lew ich zjada.
Zgłoś
Avatar
SadAss 2013-10-23, 21:01
rozumiem że nie jasno się nie wyraziłem. Jestem na stażu aktualnie ale jeszcze nie do końca operuje fachowo nazewnictwem (ale szybko nadrabiam zaległości jednak będę musiał pożyczyć książkę od kuzyna bo ze słuchu trochę ciężko) ale chłop oddał dwa strzały prawdopodobnie oba celne więc nie do końca źle użyłem słowa "dubelt" ale miałem na myśli dubelwówe i tu zwracam honor dla przedmówcy. jeżeli chodzi o winchester to chodziło mi o nabój bo jak by poprawił to by spadł nawet jak pierwszy był na komorę (wiem bo często trzeba poprawiać a zwłaszcza jak dostanie rotacji jak na filmiku)
Zgłoś
Avatar
kopec95 2013-10-23, 21:27 1
@SadAss rotacja jest zawsze w broni gwintowanej jeśli o tym mówisz ze względu na bruzdy i pola w lufie (żłobienia), to Ci się przyda bo występują takie pytania na egzaminach dla nowowstępujących. Dublet jest to strzał dwukrotny bez oderwania kolby od dołka strzeleckiego (i dotąd się wszystko zgadza), do DWÓCH różnych celów, która są celne, a czy oba były celne to nie wiem. Przypuszczam jedynie, że pierwszy został zdołowany i rapcie dzika przestrzelone bo fikuśnie biegnie ale przydałaby się dłuższa wersja filmu dla lepszej oceny. Jakby trafił komorowo na sztych to myślę, że kaban by się przewrócił, ale jak wiadomo gładka lufa nie jest tak celna jak gwintowana Pozdro.
Zgłoś
Avatar
SadAss 2013-10-23, 21:37
to akurat wiem aż tak tępy to ja nie jestem bo z bronią mam do czynienia (na razie 22LR ale zawsze z 7.62X39 też strzelałem) to dzik dostał rotacji po postrzale i to się często zdarza wlaśnie
Zgłoś
Avatar
Logiczny 2013-10-23, 21:41
Tak czy inaczej trzeba mieć najebane żeby strzelać dla sportu.

Pewnie wieczorami siadacie przy piwie i brandzlujecie sie do opowiadań o polowaniach.
Zgłoś
Avatar
kopec95 2013-10-23, 21:53 2
Sport jak sport, sądzę że znacznie bardziej "humanitarne" pozyskiwanie mięsa niż w przypadku ubojni etc. Zresztą nie ma o czym mówić bo argumenty ZA polowaniem zmiażdżą każdego pseudoekologa i przeciwnika myślistwa.
Zgłoś
Avatar
SadAss 2013-10-23, 21:54
@Logiczny nawet nie wiesz jak to podnieca haha
Zgłoś
Avatar
Grossus 2013-10-23, 22:01
W Rosji dzik poluje na ciebie!
Zgłoś
Avatar
trebeter 2013-10-23, 22:11 5
Zgłoś
Avatar
evilmatt 2013-10-23, 23:24
bezem nawet breneka nie zawsze jest skuteczna. Było co najmniej kilka przypadków gdzie nie zadziałały lub też ustrzelono dzika, który posiadał pod skórą pamiątkę po baranie, który go nie dostrzelił.
trebeterNie mam nic przeciwko polowaniom, ale tych skurwysynów pseudo myśliwych powinno się odstrzelić, tak jak te 2 pieski które przyszły z wsparciem.
Zgłoś
Avatar
kiper16 2013-10-23, 23:40
Zrobił zwarcie w obwodach i tempomat włączył. Dlatego zaczął zapierdalać/.
Zgłoś
Avatar
sirdevon 2013-10-24, 0:36
Co tu dużo mówić, zrykoszetował. Następnym razem zładuje golda na dzika.
Zgłoś
Avatar
bdn 2013-10-24, 3:34
i w pizdu zapolował...
Zgłoś
Avatar
masshacker 2013-10-24, 9:18
kuźwa... chodziło się na nagonki swojego czasu i pamiętam jak mówił jeden ze "starszych" z koła łowieckiego:
"jak dzika nie trafisz kulą w serce albo w kręgosłup to cię dojdzie, rozjebie i potem zdechnie..." twarde skurwiele
Zgłoś