18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (3) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:48
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 2:25
Moja rodzina postanowiła postawić całkiem nowy nagrobek bo ten postawiony ponad 30 lat temu nie wyglądał już najlepiej. A, że ostatnio w rodzinie był pogrzeb to postanowiliśmy, że odpowiedni czas na remont właśnie nadszedł.
Po pogrzebie, rozmontowano nagrobek i tymczasowo zrobiono tzw. ziemny grób. W tym tygodniu poszedłem zapalić znicza i trochę uprzątnąć go z liści, uschniętych kwiatów itp. Grzebię sobie grzebię i moim oczom ukazał się dziwny przedmiot. Przyglądnąłem się i okazało się, że jest to kość - kręg.
Niewiele się zastanawiając zadzwoniłem na 997 (bo przecież tych kości do domu sobie nie wezmę a zarządca cmentarza był chuj wie gdzie). Panowie w mundurach przybyli, popatrzyli i oświadczyli, że to ludzka kość (tak jakby na cmentarzu można by się spodziewać czegoś innego). W oczekiwaniu na oficera śledczego zacząłem przeszukiwać okolice grobu i znalazłem jeszcze 5 kolejnych kości tj. 2 następne kręgi, dwa fragmenty kości ręki (panewki) i coś co wyglądało jak żebro.
Śledczy przybył i stwierdził, że trzeba zadzwonić do zakładu, który organizował ostatni pochówek co by wzięli kości i wyjaśnili jak doszło do zbezczeszczenia szczątków ludzkich.
Pan grabarz przybył, szybko pozbierał kości do worka i obiecał umieścić je z powrotem w grobie przy stawianiu nowego nagrobka (firma która ma robić nagrobek to ta sama, która organizowała ostatni pochówek). Oczywiście wina leży po stronie grabarzy, którzy rozkopali grób i którym nie chciało się sprawdzić czy poprzedni lokatorzy grobowca czasem nie wyszli zaczerpnąć świeżego powietrza. Cóż... tak to jest gdy rozkopuje się groby z kilkoma promilami we krwi.
Policjanci spytali mnie w obecności grabarza czy chcę złożyć zawiadomienie o zbezczeszczeniu zwłok. Stwierdziłem, że każdemu może się zdarzyć i odpowiedziałem tylko, że "dogadam się z grabarzem".

Ah, nie wspomniałem o tym, że okazało się, że to kości mojego dziadka, którego nigdy w życiu na oczy nie widziałem bo pochowali go 20 lat przed moimi narodzinami. A że oprócz niego w grobowcu pochowane było dwoje dzieci plus osoba miesiąc temu a kości należały do dorosłego człowieka to nie było żadnych wątpliwości.

Nigdy bym się nie spodziewał, że spotkam jeszcze nieżyjącego dziadka. Nie spodziewałem się też, że będzie w takim stanie

ah... no i zdjątko:


Historia ma dwa radosne aspekty:
1. Spotkałem dziadka, który zmarł 20 lat przed moimi narodzinami.
2. Zaoszczędzone ok. 3 tys zł. za nagrobek (zadośćuczynienie to darmowy nagrobek z granitu).
Zgłoś
Avatar
fryc88 2013-08-18, 7:43 4
@up
Jebnij się w dekiel i zastanów się nad tym co napisałeś.
Jak zadzwoni do grabarza, to ten by go przypuszczalnie zlał/nie potraktował serio.
Jeśli by się okazało, że to nie jego wina, tylko kogośtam, kto się uwziął na cmentarne 'pamiątki', to i tak policja byłaby potrzebna. Poza tym - będąc w takiej sytuacji, pierwsze co Ci przyjdzie do głowy - dzwonisz po policję. W wielu sytuacjach tak jest.
Oni są między innymi od tego, nie tylko od wlepiania mandatów za prędkość.

Gratuluję autorowi. Gdybyś był pazerniakiem, mógłbyś go pozwać o grubszą kasę, ale dobrze zrobiłeś jak zrobiłeś. "Karma" kiedyś się odwraca
Zgłoś
Avatar
b................z 2013-08-18, 7:48 1
A wiecie co się dzieje z grobami, których nikt nie opłaca?
Jakiś czas temu kilku pijaków ode mnie z osiedla znalazło sobie fuchę na cmentarzu. Zawszę jak przyjeżdżam do miasta, z którego pochodzę to przechodząc osiedlem zawsze z nimi porozmawiam. Opowiadali mi mi na czym polega ich nowa robota. Otóż jeśli na cmentarzu jest nieopłacany grób oni ten grób rozkopują, szczątki ludzkie pakują do plastikowego worka (takiego jak na śmieci). Następnie obmurowują grób, wrzucają w kąt grobu ten worek ze szczątkami i już się nowa osoba może "wprowadzić". I tak z koło 3 grobami dziennie. Czyli jeśli sobie wykupisz miejsca na cmentarzu to gdy Cię pochowają to możesz mieć współlokatora
Oczywiście kopiąc te groby oni zawsze byli napierdoleni (w sumie to nie dziwne przy takiej robocie). Opowiadali mi jak któryś z nich bawił się ludzką czaszką ruszając żuchwą czy znowu inny zasnął pijany w grobie. Często na kościach były jeszcze fragmenty ciała.
Zgłoś
Avatar
kokinosz 2013-08-18, 8:11
@fryc88 - sam się jebnij ćwoku. Myślisz, że to jedyny raz, gdzie można zobaczyć kości ludzkie. robiłem o tym reportaże i dość widziałem, że ludzie się tym nie przejmują. Przejdź się po starych, "zamkniętych" cmentarzach i zobacz co się dzieje. Kości ludzkie, czaszki, walają się po ziemi, po otwartych grobowcach. To, że jesteś młody i gówno jeszcze widziałeś, to nie podniecaj się czymś takim.
Zgłoś
Avatar
ricow 2013-08-18, 8:29 2
To sa kamieniarze a nie grabarze grabarz to osoba niosaca trume a ci co wykonuja nagrobek to sa do kurwy nedzy kamieniarze
Zgłoś
Avatar
kdow 2013-08-18, 8:52
Będziesz miał najładniejszy nagrobek w całej wsi.
Zgłoś
Avatar
decode21 2013-08-18, 8:55
Mój pies takie często obgryza... eeeeeeee to gdzie ty mieszkasz? Bo może mam kawałki twojego dziadka na podwórku.
Zgłoś
Avatar
Prospect0r 2013-08-18, 9:49
Coś mi tu nie pasuje... Dziadek zmarł 20 lat przed twoimi narodzinami, ostatni nagrobek robili mu 30 lat temu, więc przypuszczam iż w momencie śmierci. No bo kto normalny robi nowy nagrobek co 10 lat? W tym ułożeniu wychodziłoby na to, że masz 10 lat i dogadywałeś się z grabarzem i policją
Zgłoś
Avatar
kaskasocjopatka 2013-08-18, 9:54
same plusy:D
Zgłoś
Avatar
vandamme1 2013-08-18, 10:02
up2
kiedyś nagrobek był rzadkościa i sie go stawiało jak sie uzbieralo kase z cala rodzina wiec mogli dziadkowi po 10 latach dopiero postawic
Zgłoś
Avatar
Prospect0r 2013-08-18, 10:27
@up no bez przesady, to "tylko" trzydzieści lat.
Zgłoś
Avatar
dziarski 2013-08-18, 10:32 1
kurwa dzwonił na policje pojeb bo kawałek truchła wyszedł, trzeba było się spuścić jeszcze na te kości jak tak tęskniłeś do dziadka cioto, co za zlot pizd się tutaj odbywa.. "szacunek do zmarłych", a na chuj im wasz szacunek jak nie żyją?
Zgłoś
Avatar
makabrax 2013-08-18, 10:34 1
ja pierdziele, a ja jak sprzątam groby dziadków na wsi pod Wrocławiem i znajduję jakieś kości to je zakopuję zwyczajnie... a tu taka kasa... kurwie...
Zgłoś
Avatar
crossdressphyxia 2013-08-18, 10:55 1
Właśnie dlatego moje truchło zostanie spalone, po czym zebrane i zakopane pod największym dębem w okolicy. Po chuj płacić księżom za tę szopkę, ceremoniały, i inny badziew. Pochówek po Słowiańsku, a nie po "kościelnemu"
Zgłoś
Avatar
eablack 2013-08-18, 11:37
Właśnie dlatego zostanę pochowany na Ukrainie (Podole). Tam chociaż wiem że za grób nie trzeba płacić i nie wywalą ciebie z grobu po kilku latach za nie płacenie... To jest właśnie największe chamstwo że grób się tylko wynajmuje, a nie kurwa kupuje działkę na stałe.
Zgłoś
Avatar
Newbie2010 2013-08-18, 14:09
crossdressphyxia,
tak niestety się nie da. Wg polskiego prawa nie można sobie zakopać urny w ogródku czy rozsypać prochy na plaży.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie