18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (1) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
🎉🎉🎉 🥳🎂 17 urodziny sadistic.pl 🎂🥳 🎉🎉🎉
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 52 minuty temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: 8 minut temu
Mimo ostrej reakcji mundurowych, ich formalne zastrzeżenia okazały się dość błahe. Wystawili Markowi K mandat za dwa wykroczenia: odmowę podania danych oraz używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym (nie ma mowy o znieważeniu funkcjonariuszy publicznych czy utrudnianiu czynności służbowych). Mężczyzna mandatu nie przyjął. W efekcie policja skierowała do sądu wniosek o ukaranie.​
- Wydaje mi się, że trudno będzie policji się z tego wytłumaczyć. Wszystko wskazuje na wybitnie nieprofesjonalne, nieadekwatne działanie policjantów - uważa kryminolog, dr Paweł Moczydłowski.
Jest już zarzut dyscyplinarny dla policjanta za brutalną interwencję.
Zgłoś
Avatar
Gerwazy Waligóra 2019-06-18, 18:59
A mogli strzelać do ostatniego naboju.
Cześć i chwała osiedlowym bohaterom!
Zgłoś
Avatar
gumstg 2019-06-18, 19:00 3
skywalker75 napisał/a:

Nie musi mieć do tego żadnych podstaw. Może poddać cię kontroli osobistej ( jak słusznie zauważył MgrMajster ) pełniąc obowiązki służbowe, chociażby po to, żeby sprawdzić twoją tożsamość . Legitymowanie i kontrola osobista to nie zatrzymanie



To wytlumacz mi pod jakim powodem wyslali chlopaka na wytrzezwialke. Jak sie nie ciskal? Nawet nie zbadali go alkomatem
Zgłoś
Avatar
poligon6 2019-06-18, 19:24 1
Typki pewnie znane w okolicy i cwaniakuja. Widać zakazane mordy.
Zgłoś
Avatar
stefanwtiorturiowanyprzez 2019-06-18, 19:34 2
Uwielbiam te komentarze pochlebców mundurowych,ale co wy chcecie dobrze że dojebali smieci,bo co wy byście zrobili,jak bym wam rower ukradli,gdzie byście pobiegli?Dlatego ja bym so0bie dał zgwałcić dziecko,pobić żonę przez mundurowego bo gdzie bym zgłosił kradzież roweru????A prawda jest taka,że każdy z nas wykonuje daną prace,musi wykonywać jak należy,a jak sobie nie radzi z nią czy z sobą jest mnóstwo innych zajęć.A bo głupio ich prowokował telefonem,ale Policja nie jest od zwalczania głupoty,tylko przestępstw i wykroczeń spisanych w prawie.
Zgłoś
Avatar
Siberian_Meat_Grinder 2019-06-18, 20:01 4
gumstg napisał/a:

To wytlumacz mi pod jakim powodem wyslali chlopaka na wytrzezwialke. Jak sie nie ciskal? Nawet nie zbadali go alkomatem



na wytrzeźwiałce badają przed przyjęciem - jeżeli delikwent ma poniżej 1,5 promila, nie jest przyjmowany na izbę. Dodatkowo jak go przewozili na komendę (celem ustalenia tożsamości) mógł robić chlew w trzeciej klasie, więc pojechał na izbę.

Swoją drogą ... policjant grzecznie prosi, żeby delikwent wyjął wszystko z kieszeni. "Dlaczego?". I dalej w dyskusję, a jego pato-koleżka się głupi rechocze ... liczył na to, że policjant będzie go dziesięć razy prosił? Nie zastosował się do wydanego mu polecenia i dostał to, na co zasłużył. Jedyną niezgodną z prawem rzeczą, której się dopatrzyłem to to, że policjant nie wezwał do zachowania zgodnego z prawem i nie uprzedził o możliwym zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.
Zgłoś
Avatar
rekineke21 2019-06-18, 20:05 6
Policjant NIE MA PRAWA użyć przymusu bezpośredniego do osoby podającej swoje dane osobowe dobrowolnie, której to dane może potwierdzić inna osoba posiadająca dokument jak w tym przypadku. Poza tym policjant NIE MA PRAWA naruszać nietykalności cielesnej obywatela jeśli ten nie jest agresywny i nie zachodzi podejrzenie popełnienia czynu o znamieniu PRZESTĘPSTWA. Tu gościu spokojnie siedział na murku nic nie robił, tam nawet otwartego browca nie widać na filmie. Dyscyplinarka z zakazem sądowym pracy na stanowiskach wyższych niż "pracownicze" dla pracownika służb mundurowych i srogie odszkodowanie dla poszkodowanego obywatela z kieszeni tego pracownika służb. To nie jest komuna że łapanki są w modzie i samowolka. Poza tym nie istnieje coś takiego jak rutynowa kontrola! Kontrola może zostać przeprowadzona tylko wtedy gdy istnieje podejrzenie popełnienia czynu zabronionego, i w trakcie "legitymowania" musi zostać podany taki powód. Tu gość poprostu normalnie gadał z pracownikiem służb mundurowych, i próbował wytłumaczyć podstawę prawną nieposiadania przy sobie dokumentów.
Tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
Pirx 2019-06-18, 20:18
camson napisał/a:

Kurwy jebane... oby ich jak najszybciej wyjebali za przekroczenie uprawnień i naruszanie nietykalności cielesnej. Bandyci opłacani z naszych podatków! Widać braki w kadrach, więc biorą kogo popadnie, a później takie efekty.



Głupku, głupi. Krzyki, że Polska policja nie może nic, a jak nie słuchasz poleceń i Cię targną o beton to ała ała
Zgłoś
Avatar
URAGE 2019-06-18, 20:20 1
StormLord napisał/a:

@URAGE ale z ciebie idiota, zycze tobie takiego spotkania z policja, oni sa od egzekwowania prawa a nie dzialania pod wplywem swoich emocji



Życz sobie do woli, a chuja ci to da. Wbrew twojej opinii idiotą nie jestem, policji stawiać się nie zamierzem, więc coś takiego w życiu mnie nie spotka. Także pozdrawiam środkowym palcem upośledzony Sebastianku.
Zgłoś
Avatar
skywalker75 2019-06-18, 20:34 1
stefanwtiorturiowanyprzez napisał/a:

Uwielbiam te komentarze pochlebców mundurowych,ale co wy chcecie dobrze że dojebali śmieci,bo co wy byście zrobili,jak bym wam rower ukradli,gdzie byście pobiegli?Dlatego ja bym so0bie dał zgwałcić dziecko,pobić żonę przez mundurowego bo gdzie bym zgłosił kradzież roweru????A prawda jest taka,że każdy z nas wykonuje daną prace,musi wykonywać jak należy,a jak sobie nie radzi z nią czy z sobą jest mnóstwo innych zajęć.A bo głupio ich prowokował telefonem,ale Policja nie jest od zwalczania głupoty,tylko przestępstw i wykroczeń spisanych w prawie.



Tyle, że tu nikt nikogo nie pobił, ani nie zgwałcił a już na pewno nie moją żonę i dziecko. Normalnym ludziom nie przyjdzie do głowy, takie cwaniakowanie policji, Płace podatki na tę służbę po to, żeby czuć się bezpiecznie , wszędzie i jednostki agresywne , czy patologiczne powinny być pacyfikowane
Zgłoś
Avatar
jbone 2019-06-18, 20:41 1
posłuchajcie-zawsze walcz.

Zgłoś
Avatar
impressa88 2019-06-18, 20:55 1
camson napisał/a:

Kurwy jebane... oby ich jak najszybciej wyjebali za przekroczenie uprawnień i naruszanie nietykalności cielesnej. Bandyci opłacani z naszych podatków! Widać braki w kadrach, więc biorą kogo popadnie, a później takie efekty.



Brakuje mi prawa amerykańskiego w którym mogliby ich odstrzelić. Ale nie najlepiej dać dyscyplinarne zwolnienie i przyzwolenie dla bandytów na dalsze rozboje
Zgłoś
Avatar
dawidogracz 2019-06-18, 20:59 5
A za każdym razem jak mnie policja prosi o dokumenty, to nieważne jaka to była sytuacja, bez gadania dawałem dowód tożsamości. Kończyło się to albo mandatem, albo (w większości przypadkach) po 2 minutach oddawali mi dokument i szliśmy każdy w swoją stronę. W ogóle jak się nie ma nic na sumieniu, to w czym problem?

Jeśli chodzi o filmik to wiem z wiarygodnego źródła, że wyciszone i przyśpieszone fragmenty są wypełnione wyzwiskami w kierunku policjantów.

Btw Ustawa o policji z dnia 6 kwietnia 1990 roku mówi jasno,
Art. 15. 1. Policjanci wykonując czynności, o których mowa w art. 14, mają
prawo:
1) legitymowania osób w celu ustalenia ich tożsamości;

ZAŁĄCZAM ARTYKUŁ 14.
Art. 14. 1. W granicach swych zadań Policja wykonuje czynności:
operacyjno-rozpoznawcze, dochodzeniowo-śledcze i administracyjno-porządkowe
w celu:
1) rozpoznawania, zapobiegania i wykrywania przestępstw, przestępstw
skarbowych i wykroczeń;

Policjant przyjechał, przedstawił się, poprosił o okazanie dokumentu tożsamości, wykonywali swoje obowiązki i chcieli sprawdzić osoby, wobec których wykonują czynności służbowe, prawdopodobnie panowie chcieli spożywać alkohol, chcieli popełnić WYKROCZENIE. Normalni ludzie okazują dowody i kończy się na pouczeniu, albo posprzątaniu po sobie butelek i wszyscy idą sobie do domu.
Zgłoś
Avatar
Emt1 2019-06-18, 21:07
I to jest w wielu przypadkach klasyk, nie trzeba się awanturować, w policji niestety dużo zwykłych ludzkich śmieci. Kara za przekroczenie uprawnień powinna być taka sama jak w przypadku ataku na funkcjonariusza.
Zgłoś
Avatar
dawidogracz 2019-06-18, 21:12 1
Emt1 napisał/a:

I to jest w wielu przypadkach klasyk, nie trzeba się awanturować, w policji niestety dużo zwykłych ludzkich śmieci. Kara za przekroczenie uprawnień powinna być taka sama jak w przypadku ataku na funkcjonariusza.



Art. 11. Środków przymusu bezpośredniego można użyć lub wykorzystać je
w przypadku konieczności podjęcia co najmniej jednego z następujących działań:
1) wyegzekwowania wymaganego prawem zachowania zgodnie z wydanym przez
uprawnionego poleceniem;

Art. 12. 1. Środkami przymusu bezpośredniego są:
1) siła fizyczna w postaci technik:
a) transportowych,
b) obrony,
c) ataku,
d) obezwładnienia;
2) kajdanki:
a) zakładane na ręce,
b) zakładane na nogi,
c) zespolone;

CHWDPatologii
Zgłoś
Avatar
p4nk1 2019-06-18, 21:25 2
gumstg napisał/a:

Owszem ale ten powiedzial ze dokumentow nie ma zamiast spisac dane i sprawdzic je przez radio zaczal sie ciskac o kontrole bo nie mial dokumentow. Zanim ten cos powiedzial drugi juz go zaczal obezwladniac. Wiec gdzie widzisz ze cos nie tak zrobili ludzie siedzacy sobie kulturalnie i ogladajacy filmiki w tel. Ten drugi jeszcze kulturalnie odlozyl peta obok by sie nie pypiepszyl za zasmiecanie. A co do dokumentow z tych nowych dowodow za wiele sie nie dowie policjant i tak musi sprawdzac przez radio. A no wytlumacz mi z jakiego powodu wyslali go na wytrzezwialke bez zadnego ale?



Chyba oglądaliśmy inne filmiki, bo ta dyskusja o podanie danych identyfikacyjnych, lub dokumentów trochę trwało. Ale nagrywanko od razu odpalił, jakby od początku zanim pytanie padło, jakby miał coś na sumieniu w momencie, kiedy lodówę policyjną zobaczył. Dyskusja trwała 3 minuty, po czym policjant powąchał butelkę, wiadomo co wyczuł, a następnie stracił cierpliwość do śmieszkowania. Prawdopodobnie, gdyby się dalej z nimi cackał, oni mogliby się stać agresywni, a nie wiadomo co mogą mieć przy sobie i w innej sytuacji mogłoby się to skończyć źle dla policjanta, lub obydwu, którzy wykonywali swoje powinności. Ten pecik co odkładał na bok, też dość nerwowo od razu chciał wyrzucić, a policja mu zabroniła, samo to już jest przesłanką, że ziółko sobie palili, a nie pecika. Jak już wcześniej ktoś napisał, jeśli chodzi o wytrzeźwiałkę, tam jest sprawdzany poziom alkoholu, tych "niewinnych" wracają na komendę. Więc sorry, ale Twoja linia obrony pada. Policjanci zostali tu pokrzywdzeni za wykonywanie swojej roboty jak należy.

TB303 napisał/a:

Oho... Kogoś chyba w szkole maltretowali.



Za mało, skoro jeszcze do policji fikał po więcej.
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie