18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (2) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:51
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 14:20
📌 Powodzie w Polsce - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 23:12
Nie od dziś wiadomo, że Polacy robią zajebiste gry. Po znakomitym roku 2011 (Wiedźmin 2, Dead Island, Bulletstorm, Anomaly: Warzone Earth czy Hard Reset) były dwa lata względnego spokoju - co nie oznacza że nie wychodziło nic, aż do teraz. Marudzicie że w niczym nie jesteśmy dobrzy? No to jest coś, gdzie zgniatamy całą Europę i pewnie 9/10 świata.



W roku 2014 wyjdzie mnóstwo świetnych polskich gier, a w śród nich:
Wiedźmin 3: Dziki Gon (CD Projekt RED) - najbardziej oczekiwana gra wg Golden Joystick 2013, "E3 2013 People's Choice Award" od IGNu i kilkadziesiąt innych nagród;
Dying Light i Hellraid (Techland) - na kolejną grę o zombie czeka pół świata;
Lords of the Fallen i Enemy Front (CI Games) - zwłaszcza LotF zapowiada się przekozacko;
The Vanishing of Ethan Carter (The Astronauts) - studio założone przez trzon nieistniejącego już People Can Fly (Painkiller, Gears of War na PC, Bulletstorm i ostatnie Gears of War: Judgment);
Raven's Cry (Reality Pump) - to oni stoją za świetnym Two Worlds II;
Worlds of Magic (Wastelands Interactive) - dwa razy zebrali kasę na Kickstarterze;
Godfire: Rise of Prometheus (Vivid Games) - po olbrzymim sukcesie Real Boxing i współpracą z NVidią, robią nową, ciekawie zapowiadającą się grę;
Darkwood (Acid Wizard Studio) - gra indie, która zebrała kasę na Indiegogo;
Fortnite (Epic Games Poland) - przekształcone z People Can Fly studio, tworzy swoją pierwszą grę;

A w zanadrzu są jeszcze: Another Case Solved (Ars Thanea Games), Rambo: The Video Game (Teyon), Afterfall: Reconquest (Intoxicate Studios), Basement Crawl (Bloober Team), Race to Mars (Intermarum), Rascal Rider (Cameleon-labs), The Mims Beginning (Squatting Penguins), MouseCraft (Crunching Koalas), SpaceCom (one2tribe)...

Wiele z nich to indyki, kilka zebrało kasę na platformach finansowania społecznościowego, kilka wystartowało na Stream Greenlight...

Źródło: własne + hcgamer(dot)pl
Zgłoś
Avatar
gutol 2014-01-03, 22:57
@CyganPodOknem
Nie hejtujesz ale uważasz, że: "polski rynek growy to dno i 5 metrow mułu"
Mam prośbę, zamkni mordę bo gadasz głupoty. Wiedźmin, Hellraid, The Lord of Fallen zapowiadają się zajebiście. A i co z tego, że część (ale nie wszystkie) gier robione są pod zagranice? Mają tylko w polsce wydawać? Kazać innym grać po polsku?
Zgłoś
Avatar
Jarowit 2014-01-03, 22:59
Jak reality pump to tylko polanie 2
Zgłoś
Avatar
bania88 2014-01-03, 23:00
Kurwa 3 stycznia, a juz jest potega 2014?! Zajebiscie.... po dluzszym namysle to sie zgodze, w ciagu 3 dni cos tam wypuscili, a inne kraje jeszcze nie zdazyli
Zgłoś
Avatar
Jacek86s 2014-01-03, 23:02
Kezcuz, spokojnie mój ty byku

Ps. Niezapomnij zapiąć pasów jadąc autem w GTA
Zgłoś
Avatar
Ruli 2014-01-03, 23:13 5
mógłby się ktoś zabrać i zrobić nowego Gothica bo to była gra nie do podjebania dla mnie 1 i 2 mistrzostwo a co do reszty to nic nowego nie napisze, teraz już raczej nie grywam ale stare gry typu Kozak, Knights and Merchants, Quake, Gothic jak wspominałem, Diablo, Die by sword, Settlersi, AoE, Stronghold to były gierki... piękne wspomnienia kiedy wielu z nas bawiło się dobrze dniami na graniu w piłke i wychodzeniu na pole, rożnych zabaw a wieczorami bądź w zimie i przy złej pogodzie spędzaliśmy czas na tych gierkach.. coś pięknego
Zgłoś
Avatar
abcdefgz 2014-01-03, 23:14
Jacek86s, hehe zabawny jacek hehe
Zgłoś
Avatar
riczardson 2014-01-03, 23:16
Ja to dupca, ostatnio myślałem o gierkach itd bo mój brachol jest zapalonym graczem. Zgadnijcie w co ja ostatnio grałem:P Zatrzymałem się w świecie gier na I.G.I. jedynce jakies 10 lat temu. Jesteem zacofany w chuj.
Zgłoś
Avatar
s................9 2014-01-03, 23:17
@Ekspertem w strzelaniu do nazistów nigdy nie zrobią lepszej gry od tego ....
youtube.com/watch?v=6Gx7dcXgnqQ
Zgłoś
Avatar
Vesimten 2014-01-03, 23:24
To Enemy Front nie dosc, ze niema oryginalnej nazwy, niema wlasnego silnika, to jeszcze ta postac jakas taka spikselowana. Zreszta CryEngine juz sie zestarzal i nie robi juz takiej furory jak kiedys. mamy nowa generacje, a jedyna gra, ktora zdobedzie serca ludzi to bedzie bankowo Wiedzmin, bo ma dusze skubaniec chociaz sam powiem szczerze, ze jedynke wylaczylem po dwoch godzinach grania. Wiekszosc gier, ktore wyszla w 2013 to same szmatlawce, oprocz GTAV, nie widze zadnego godnego tytulu. A co z Battlefieldem 4 co z GrandTurismo 6 itd. itp. w tych grach nic sie nie zmienilo nic poza cyferka. Te Polskie gry, ktore wyjda w 2014 roku to chlam, bagno, scierwo nawet o nich nie slyszalem, ale tytuly godnie ich nie reprezentuja, a moze wlasnie zgodnie z ich poziomem ...
Zgłoś
Avatar
chlusniembousniem 2014-01-03, 23:29
Nie zapominajcie o grze Kholat gdzie fabułę oparto na prawdziwym wydarzeniu.
Darkwood i Kholat to jedne z gier na które chętnie czekam
Zgłoś
Avatar
AndcRew 2014-01-03, 23:36
Przed chwilą napisałem komentarz że wolę gry samochodowe, zatem polskie ekipy nie mają mi nic do zaoferowania... gdzie się podział mój komentarz? Czyżby moderator był patriotą? Myślałem że komentarze służą do wymiany zdań, i że ktoś zaoferuje mi znakomitą Polską grę samochodową... Czy się pomyliłem? ;O
Zgłoś
Avatar
s................f 2014-01-03, 23:40 4
Kezcuz napisał/a:


Diablo 1 i 2, Seria Baldur's Gate, Icewind Dale, Fallout, Hirołsy III, Starcraft, Warcraft 3, Planescape, Deus Ex, Arcanum...czemu już nie robią takich zajebistości?!



Nie jest tak tragicznie: Wasteland 2, Torment: Tides of Numenera to według mnie ciekawie zapowiadające się produkcje
Slyszałem także, że Pillars of Eternity ogłaszany jest duchowym następcą Baldursów.
Zgłoś
Avatar
snajperwoknie 2014-01-03, 23:44
Ten rok dla graczy zapowiada się naprawdę super. Wychodzi cała masa hitów , nie tylko polskich. Będzie w co grać od gier niezależnych po te z wielkich koncernów.
Zgłoś
Avatar
Lenart 2014-01-04, 0:04
Szkoda że tylko W3 pozamiata. Dying Light ma potencjał, ale skończy tak jak Dead Island - wszyscy się jarają a i tak wyjdzie średniak. Już teraz widać, że gra będzie po prostu monotonna. Ale wierzę w nią, bo chcę żeby devsi mnie czymś zaskoczyli.

Za to Wiesiek 3 czuje że znowu zgarnie innym wszyskie nagrody sprzed nosa. No a potem Cyberpunk 2077.
Zgłoś
Avatar
piogo27 2014-01-04, 0:12
Bulletstorm zajebista gra? No prośbaaa....
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie