18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 28 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Polska Szabla
S................y • 2013-04-13, 16:34
+Mały Pokaz kunsztu

Prezentacja zakupu Polskiej Szabli przez pasjonata
Zgłoś
Avatar
wojtek95do 2013-04-13, 21:04 9
Mój Ś.P. stryj wykonał własnymi rękami szablę z napisami "Bóg, honor, ojczyzna". Była po prostu wspaniale doskonała. Niestety po jego śmierci jakiś skurwysyn zapierdolił ją. Życzę żeby temu skurwielowi co ją zajebał ręce amputowali przy samych barkach!
Zgłoś
Avatar
PimpMyDick 2013-04-13, 21:23 3
Myślałem, że jak robił ten test giętkości to nagle mu pęknie, a tu dupa. No i cały filmik przez to nudny się zrobił.
Zgłoś
Avatar
AmorPatriae 2013-04-13, 21:51 2
Niech żyje wolny handel i kapitalizm! Wolał bym sto razy bardziej taką szable niż katanę.
Zgłoś
Avatar
Imper3838 2013-04-13, 22:30
Oddałbym moją nerkę za nią
Zgłoś
Avatar
przepon 2013-04-13, 23:15 1
Świetnie budował napięcie przez cały filmik. Jak zaczął jakieś kołowrotki wykonywać, to już pękałem z emocji... po czym filmik się skończył bez grama przelanej krwi ;/
Zgłoś
Avatar
krisek 2013-04-13, 23:44
Gęba prawie jak Jan Frycz
Zgłoś
Avatar
misiekmisiek 2013-04-14, 0:20
Kuźwa jak już takie coś na sadistiku widzę, to myślałem, że przy tym małym pokazie coś sobie zrobi a tu nic
Zgłoś
Avatar
arsene007 2013-04-14, 1:05 1
katana była zwykłym kijaszkiem ? to widze że nie masz pojęcia o historii, budowie miecza, metaloznawstwie i obróbce cieplnej metali ..a jak nie masz to nie sie nie odzywaj . Szabla husarska to doskonała broń pod względem budowy, gdyż łączy najlepsze elementy różnych szabel i mieczy, natomiast pod względem struktury stali, jej jakości i właściwości ustępuje mieczom japońskim ( nie tylko katana ale inne )
Zgłoś
Avatar
Masterpiece 2013-04-14, 1:27
Jedno jest pewne. Autor tego filmiku i jego szabla w razie epidemii zombie będzie jedną z ostatnich osób, które przeżyją :]
Zgłoś
Avatar
rune 2013-04-14, 1:29
czytaj ze zrozumieniem, była kijaszkiem ale postawiona do szabli (damasceńskiej). A nie że japońska katana to zło, gówno itp... Chodzi o porównanie oraz wartości bojowe
Zgłoś
Avatar
pATRYKOify 2013-04-14, 1:33 1
NSZowiec napisał/a:

Wielbiona przez wielu ludzi katana jest zwykłym kijaszkiem przy tego typu szabli polskiej/husarskiej



Chyba sobie kurwa żartujesz. Katana to najdoskonalsze ostrze jakie kiedykolwiek powstało, a taka szabelka nawet nie ma z nią porównania więc skończ pierdolić.
Zgłoś
Avatar
brisen 2013-04-14, 1:55
Wedlug wielu ekspertow jest to najlepiej wykonana bron biala do XXI wieku.
Zgłoś
Avatar
borys02 2013-04-14, 5:19
coś by przeciął a nie macha jak jakaś ciota
Zgłoś
Avatar
T................h 2013-04-14, 8:23
Żeby zniszczyć? W takie coś bawią sie tylko amerykanie, którzy jak wiadomo są ekspertami w dziedzinie broni białej okresu średniowiecza i nowożytności:
Zgłoś
Avatar
Suka_Blyat 2013-04-14, 11:04 1
pATRYKOify napisał/a:



Chyba sobie kurwa żartujesz. Katana to najdoskonalsze ostrze jakie kiedykolwiek powstało, a taka szabelka nawet nie ma z nią porównania więc skończ pierdolić.


No chyba kurwa nie. W opinii wielu światowych znawców broni białych to pierwsze miejsce zajmuje szabla husarska. Wszyscy srają się tak tą kataną nie wiem dlaczego. Nasze szable czy też miecze także potrafiły bez problemu przeciąć człowieka na pół. A że katana potrafiła podobno przeciąć 3 ciała lezące jedno na drugim? Przecież w trakcie bitwy nie poprosisz przeciwnika żeby położył się na swoich kolegach, poza tym w czasie bitew nie starano się przecinać człowieka na pół tylko zadać mu takie obrażenie, żeby nie był w stanie już walczyć. KAtana pod względem niemal wszystkich parametrów ustępuje szabli husatskiej. Szabla husarska była bronią jednoręczną, lżejsza, miała osłonę dłoni, a często paluch, który uniemożliwiał odcięcie kciuka w czasie bitwy, miała ostrze naostrzone także z góry w 1/4 ostrza co umożliwiało cięcie powrotne bez konieczności odwracania szabli. Poza tym wspomniany przed chwilą paluch umożliwiał bardzo skomplikowane cięcia niemożliwe w innych rodzajach mieczy czy też szabel bez palucha. A katana? No cóż w porównaniu z tym co napisałem może wypadać dość blado. Jeśli chodzi o materiały to z tego co przeczytałem gdzieś na jakimśforum to stal do wyrobu szabli husarskiej nie ustępowała stali do tworzenia katan. Nie wiem czy to prawda, ale podobno katany lubiły się czasem złamać na innej katanie lub bardzo mocno wyszczerbić, natomiast szabla husarska trochę lepiej znosiła tego typu akcje. JAk się mylę to mnie poprawujcie
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie