18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (4) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 29 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 4:40
🔥 Koniec jazdy - teraz popularne
Polska Szabla
S................y • 2013-04-13, 16:34
+Mały Pokaz kunsztu

Prezentacja zakupu Polskiej Szabli przez pasjonata
Zgłoś
Avatar
S................k 2013-04-14, 13:22 4


Ten kurwa wynalazek może się w ogóle równać szabli husarskiej? Toż to wygląda jak przerośnięty nóż.



To prymitywna broń w porównaniu do szabli... Dodam tylko, że stal stosowana w szabli nie była wcale gówniana. Nie podniecajcie się japońskimi katanami bo to zacofany technologicznie sprzęt względem szabli.

Szabla była robiona ze stali węglowej i każdy szczeb na niej można było ewentualnie wyklepać. Katana była krucha, klinga katany zrobiona była z damastu skuwanego czyli miękki rdzeń i twarde ostrze, trzeba było nią walczyć tak żeby się nie łamała (specjalna technika, unikano klingi przeciwnika, gdzie u nas było zupełnie odwrotnie) i w dodatku każdy szczerb zostawal na niej już do końca. Dodam jeszcze, że na Bliskim Wschodzie do końca XVI wieku powstawały szable ze stali damasceńskiej, a ta stal była najlepszym materiałem jaki istniał w ówczesnym czasie (później technologia wytopu takiej stali została zapomniana na długie lata i dopiero w XX wieku osiągnięto podobne parametry). Macie kisiel w gaciach na słowo katana, a w rzeczywistości sporo w tym marketingu, a mało faktów.
Zgłoś
Avatar
TelewiZorro 2013-04-19, 9:25
zawiodłem się bo sobie łba nie uciął
Zgłoś