18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (6) Soft (1) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 5:50
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:26
🔥 Siadło - teraz popularne
Avatar
RockyWood 2014-02-10, 17:06
hmm gdzieś już o tym pisałem ale tutaj można to skwitować bardzo krótko: komuna i zacofanie.
Zgłoś
Avatar
~Velture 2014-02-10, 17:08
@up
Można to skwitować jeszcze krócej: Nie pasuje? Wypierdalać.

Przy prawie 20% bezrobociu w Polsce wybrzydzanie przy ofertach pracy to jest równe z byciem pojebem. Tyle w temacie.
Zgłoś
Avatar
Anarchangel 2014-02-10, 17:34 4
Velture napisał/a:

@up
Można to skwitować jeszcze krócej: Nie pasuje? Wypierdalać.

Przy prawie 20% bezrobociu w Polsce wybrzydzanie przy ofertach pracy to jest równe z byciem pojebem. Tyle w temacie.



Ok., zatrudnię cię za 2zł/h, bo przy 20% bezrobociu nie ma co wybrzydzać - będziesz zbierał papierki, psie kupy oraz zamiatał ulice miast (będziesz nagrywał każdą godzinę pracy i wrzucał na youtuba, natomiast ja na tej podstawie będę ci przysyłał kasę na konto).
...a teraz skończ pierdolić i zapierdalaj do pracy - miasto się samo nie pozamiata
Zgłoś
Avatar
xiontZ 2014-02-10, 23:23
Tak się kończy zbytnie opodatkowanie pracy (podatek dochodowy). W systemie socjalistycznym państwo opiekuńcze skutecznie ogranicza obywatela. Nie opłaca się zatrudniać bo jeszcze przypadkiem wskoczymy na wyższy próg podatkowy i będzie trzeba oddać więcej państwu. Lepiej ograniczać zatrudnienie, nie wychylać się. Dziękuję Polsko.
Zgłoś
Avatar
Tarvil 2014-02-11, 2:15 1
xiontZ napisał/a:

Tak się kończy zbytnie opodatkowanie pracy (podatek dochodowy). W systemie socjalistycznym państwo opiekuńcze skutecznie ogranicza obywatela. Nie opłaca się zatrudniać bo jeszcze przypadkiem wskoczymy na wyższy próg podatkowy i będzie trzeba oddać więcej państwu. Lepiej ograniczać zatrudnienie, nie wychylać się. Dziękuję Polsko.



Myślę że problem leży w mentalności pracodawców, po co nagradzać dobrego pracownika i w niego inwestować, skoro można wziąć z ulicy desperata który będzie zapierdzielał na śmieciówca za 5zł/h. Koszta firmy nie rosną, kasiora w kieszeni... żyć nie umierać.

Koszta pracy też nie są u nas wbrew pozorom aż tak wysokie. Problemem tego kraju jest to że ludzie dają robić z siebie kurwy, a jak się wybiją to dochodzą do wniosku że teraz ich czas żeby szmacić pracownika.

Pozostaje wyjechać albo być jak najbardziej niezastąpionym .
Zgłoś
Avatar
xiontZ 2014-02-14, 20:47
Tarvil, Ale nie chodzi o to, że koszty pracy są niskie czy wysokie. Chodzi o to, że jest duże bezrobocie. Spowodowane to jest podatkiem dochodowym. Gdyby tego nie było to istniejące firmy zatrudniałyby dużo więcej ludzi, wchodziłyby na system wielozmianowy bez obawy przed ZUS-em. Dodatkowo masa firm zagranicznych otwierałoby w Polsce działalność ponieważ nie płaciłoby się podatku dochodowego. W ciągu kilku miesięcy zniknęłoby bezrobocie a dobrzy fachowcy i sumienni pracownicy zarabialiby duuużo więcej. Teraz właśnie jest tak jak mówisz. Nawet dobry pracownik boi się o utratę pracy bo w kolejce czeka już 15 osób na jego miejsce. To jest właśnie trzymanie ludzi w ryzach. Popierdalają ciche myszki, upodlone ludzkie widma, którymi państwo dyryguje jak marionetkami. Coraz śmielsze pomysły umiłowanych przywódców uchodzą im płazem, bo ludzie boją się nawet odezwać i zakwestionować tychże. Tu leży problem. Dodatkowym czynnikiem negatywnym jest kodeks pracy, który wszystkich chce traktować tak samo. Nie może tak być, że człowiek wyrażający chęć pracy w wymiarze 50 a nie 40 godzin tygodniowo jest ograniczony przez państwo jakimś kodeksem. Każdy powinien mieć możliwość podejmowania decyzji w sprawie własnego życia zawodowego. Państwo opiekuńcze zdaje się wiedzieć lepiej od nas co jest dla nas dobre jednocześnie pobierając sowitą opłatę za tę "opiekę".
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2014-02-15, 10:50
Z drugiej strony natomiast wygląda to tak:
Otwierasz działalność, nie wiem kurwa na przykład sklep. Liczmy, że 50k musisz w to zainwestować by w ogóle ktokolwiek przyszedł, a że przypadkiem ostatnie wolne 50k wydałeś na waciki, bierzesz kredyt. Niestety na żadne dofinansowanie się załapać nie udało.
Na początku robisz sam, trochę ludzi kupuje twoje towary/usługi więc szczęśliwie starcza ci na ZUS (na razie preferencyjny), księgowa bierze niedużo i wyczarowuje ci koszty więc podatek aż tak nie boli. Do gara jest co włożyć, nawet udaje się kilka stówek co miesiąc zaoszczędzić.
Nadszedł czas, by zatrudnić pracownika, pracy jest bowiem tyle że samemu już nie dajesz rady. Zgłasza się więc do Ciebie pełen zapału do pracy za ladą absolwent kulturoznawstwa. Idziesz do księgowej z tą radosną nowiną i oto czego się dowiadujesz:
- zatrudnienie na pełen etat z minimalną krajową (1640zł): realny koszt dla Ciebie to 1950zł, z czego pracownik dostanie do ręki jedynie 1208zł
- zatrudnienie na zlecenie: chcesz być w porządku wobec pracownika i oferujesz mu ekwiwalent minimalnej krajowej brutto (1640zł), do ręki dajesz mu 1405zł, nie masz żadnych dodatkowych kosztów
- chcesz być porządnym obywatelem i ani myślisz zatrudniać na czarno, choć zdajesz sobie sprawę że 1500 płacone pod stołem by ucieszyło zarówno pracownika jak i księgową

--==+==--

5 lat później. Miałeś więcej szczęścia niż 70% firm na rynku i nie tylko nie zwinąłeś interesu, ale ładnie się rozwinąłeś. Absolwent kulturoznawstwa okazał się być strzałem w dziesiątkę - jest teraz Twoją prawą ręką. Oprócz niego zatrudniasz 30 osób. Tych, co pracowali przez chwilę już nawet nie liczysz - część kradła, część chlała, niektórzy odeszli na swoje, a inni się po prostu nie nadawali. Nie wszyscy Twoi pracownicy mają umowy o pracę - wprawdzie biznes kręci się nawet nienajgorzej, ale wiadomo co będzie jutro? Do tego rodzina się sama nie utrzyma, kredyty same nie spłacą, a ta nowa inwestycja na którą potrzebujesz dodatkowe 800 kafli jest jednak obarczona pewnym ryzykiem.
Zgłoś
Avatar
Ork.Fajny 2014-02-15, 11:35
Anarchangel napisał/a:



Ok., zatrudnię cię za 2zł/h, bo przy 20% bezrobociu nie ma co wybrzydzać - będziesz zbierał papierki, psie kupy oraz zamiatał ulice miast (będziesz nagrywał każdą godzinę pracy i wrzucał na youtuba, natomiast ja na tej podstawie będę ci przysyłał kasę na konto).
...a teraz skończ pierdolić i zapierdalaj do pracy - miasto się samo nie pozamiata


Ty kurwa zdajesz sobie sprawę że twój przykład jest tak kretyńsko wzięty z kosmosu że nawet nie wiem jak to skomentować...?
Na obrazku masz wyraźne zaznaczone warunki pracy, więc na chuja tworzysz jakiś przerysowany i kłamliwy przykład z kosmosu który ma ci służyć tylko żeby twoje zdanie było na wierzchu, anie żeby było prawdziwe...?
Zgłoś
Avatar
T................h 2014-02-15, 16:39
Anarchangel napisał/a:



Ok., zatrudnię cię za 2zł/h, bo przy 20% bezrobociu nie ma co wybrzydzać - będziesz zbierał papierki, psie kupy oraz zamiatał ulice miast (będziesz nagrywał każdą godzinę pracy i wrzucał na youtuba, natomiast ja na tej podstawie będę ci przysyłał kasę na konto).
...a teraz skończ pierdolić i zapierdalaj do pracy - miasto się samo nie pozamiata



Nie zatrudnisz. Państwo nakazuje Ci go zatrudniać za najniższą krajową i nic z tym nie zrobisz. Chyba że wypiszesz zlecenie...
Zgłoś