18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Główna Poczekalnia (5) Soft (3) Dodaj Obrazki Filmy Dowcipy Popularne Forum Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
📌 Wojna na Ukrainie - ostatnia aktualizacja: 11 minut temu
📌 Konflikt izrealsko-arabski - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 16:26
POLSKA vs NIEMCY
L2b • 2013-11-17, 11:27
...miałem chwile wolną więc zrobiłem takie małe zestawienie OCZYWISTEGO absurdu....



... a Wy jakie macie zdanie w tej kwestii ???

aha żeby nie było że przynudzam, to daję kolesia z jajami na twarzy...

...

...

Zgłoś
Avatar
artiee 2013-11-17, 17:33 1
Ameryki to ty kolego nie odkryłeś, teraz to nawet rosjanie lepiej zarabiają od polaka.
Zgłoś
Avatar
Unhumand 2013-11-17, 17:36
Nie no kurwa mać, co chwile widze jakieś porównania do krajów zachodnich... Ogarnijcie się wróćcie do szkoły i zobaczcie jaka sytuacja po II wojnie światowej była w gospodarkach zachodnich, a wschodnich... Stany Zjednoczone wpompowały w niemcy (najwięcej), Wielką Brytanię, Francję ogromne miliardy dolarów. Na dodatek wtedy na zachodzie (jeszcze) panował kapitalizm dzięki czemu te państwa się podniosły po szkodach wyrządzonych podczas wojny, a my musieliśmy się zadowolić komunizmem i pierdolonymi represjami, zjebanymi reformami i ciągłym zadłużaniem się państwa. Jak już komuchy zauważyły, że nie uda się utrzymać komuny to zmienili ustrój na demokrację i znów wrócili do koryta, a teraz nach ruchają w dupę jak za dawnych lat. Więc skończcie pierdolić i zróbcie coś dla Polski, a nie tylko żalicie się w "internetach" jak wam źle. Dołączcie do partii prawicowych (niestety jest tylko jedna która ma jakieś prawdziwe reformy i mowa tu oczywiście o KNP). a jeśli nie odpowiadają wam wszystkie programy zawarte w niej to spróbujcie jakoś na nich wpłynąć, bo przecież to wyborcy decydują co chcą.
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-11-17, 17:38 5
@Chmieluc : Dokładnie. Ludzie którzy są na utrzymaniu rodziców powinni automatycznie spierdalać z takich wątków, na temat których do powiedzenia mają to samo co we łbie - czyli GÓWNO.

johny77777 napisał/a:

Wypierdalaj zbierać ogórki w niemczech



Pochwal się sumą, którą zarabiasz na miesiąc mały szczylu, a później zacznij rozkazywać innym.

------
Ogólnie nawet przeliczając ten kurs 4,17, to w PL robią na nas dodatkowe dwie i pół bańki, nie wierzycie, sprawdźcie sobie. 749*4,17=3123,30zł

3399-3123=279zł

Niestety, na zachodzie nawet przeciętnie zarabiająca osoba ma gdzieś opłaty, rachunki, paliwo czy kasę na jedzenie. Wszystko to jest dla nich tak naturalne jak obecność alkoholu na polskich urodzinach.

To nie z nimi jest coś nie tak, ale z nami. Pierwszy świat nie liczy groszy na leki, nie oszczędza na potrzebach pierwszej ręki (czy jakoś tak).
---

A z patriotyzmu idzie wyrosnąć. Dostaliśmy w dupę podczas wojny, PRL poprawił, a obecne rządy rozpieprzyły nawet to, co z litości o ciągłość polskiej gospodarki pozostawili nam wspomniani ruscy.
Jest gorzej niż źle..

Żeby trzyosobowej, pracującej rodzinie, mieszkającej w bloku, z której dwie osoby mają zarobek NIBY powyżej minimalnej krajowej (bo cięzko to nazwać jakąkolwiek normą) nie było stać na w miarę nowy, porządny samochód to już jest kurestwo tego państwa.

____________

@Unhumand : Gratuluję Ci jeszcze wigoru do tego wszystkiego, bo z czasem chyba największy optymista strzeli tu sobie w łeb. Jedynym rozwiązaniem jest albo emigracja, albo udawanie, że jest dobrze, podczas gdy jest coraz gorzej.

Ja od kilku lat głosuję za KNP/Korwina, i co? Nagadywalem ludzi, i co? Palikot obiecał trawkę i bydło poszło głosować na niego.

I co? Głupi Naród nie zasługuje na NIC więcej, jak stagnacja, bieda, niewolnictwo w służbie zagranicznym kapitałom.

A może mam poświęcić się polityce? A po co?
Mam stać się winkelriedem, drugim Macierewiczem? Zmarnować najlepsze lata życie, których i tak NIKT nie doceni, a w szczególności MÓJ PIĘKNY KRAJ?

Pierdolę taki interes. Obecnie nawet z wyklętych Bohaterów robi się faszystów, wstydzę się za lewaków, tych bydlaków z PO, GW, TVN i tych, którzy te frakcje popierają.
Zgłoś
Avatar
Blacky86 2013-11-17, 18:17
hmm u nas jest samsung SS a to raczej u niech powinien być
Zgłoś
Avatar
Rusznic 2013-11-17, 18:23
No cóż, granice to wytwór sztuczny a różnice poziomu życia znaczne. To samo jest na granicy USA z Meksykiem. Nie ma chuja żeby ludzie nie szli za lepszym życiem. Oczywiście życie na zachodzie ma też swoje minusy. Nie ma miejsc idealnych. To właśnie wojny i zamykanie granic i nacjonalizm powodują tak wielkie różnice. Wolny rynek swoje zrobi ale potrzeba na to czasu. Firmy niemieckie się zorientują, że Polak i jest wykształcony i ciężko pracuje i przeniesie fabryki. Niemcy już u nas masowo żarcie kupują bo jest tanie i smaczne. Życie cywilizacji to nie tylko wzrost przypominam, ale powoli i stabilnie idąc gdzieś dojdziemy.

Jak komuś nie chce się czekać i budować (co nie dziwi) to przypominam, że obywatelstwo UE daje niesamowite perspektywy emigracji. Tyle państw na wyciągnięcie ręki. Nawet tropikalne wyspy są w UE więc na co czekacie? hmm?
Zgłoś
Avatar
szysy 2013-11-17, 18:44 1
Generalnie wychodzi, że kelner w niemczech pracuje pół miesiaca na ten telewizor, a w polsce 3 miesiące (6 razy więcej).

Problem polega na tym, że my wytwarzamy głównie towary o niskiej wartości i marży - węgiel, jabłka itd, a niemcy innowacyjne lub o wysokiej wartości - samochody, elektronika.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-11-17, 19:08
Fajnie się czyta takie zestawienia, ale każdy, kto mieszkał w Niemczech choćby miesiąc zna realia. Przede wszystkim, przeliczyłeś zarobki i podałeś ceny dóbr na przykładzie telewizora, ale nie wziąłeś pod uwagę kosztów życia. Czytałem dzisiaj wpisy BongMana, jak to w UK za 50 Funtów kupuje żarcia na miesiąc, pytanie - jakiego żarcia? W Polsce za 50zł kupisz prawie 50 zup chińskich i też Ci na miesiąc starczy. W Polsce nie jest kolorowo, ale nie popadajcie w skrajności. Poza tym, nie ma co się porównywać do Niemców, którzy mają od zawsze bardzo wysoki wskaźnik poziomu życia, bo nie mieli po 1990 przez tyle lat pasożytów, którzy ojebali cały dorobek narodowy, a później zrzucili na komuchów.
Zgłoś
Avatar
L2b 2013-11-17, 19:11
...to może teraz ja się wtrącę

Avalanger, aż przyjemnie się czyta Twój txt, mam nadzieję, że da to co poniektórym do myślenia.

szysy, nie do końca się z Tobą zgodzę, bo tu nie chodzi o "towary o niskiej jakości" ale o gospodarkę wewnętrzną, która jest w naszym kraju blokowana przez kosmiczne podatki.... które zarazem blokują małym firmą egzystencję i rozwój, a to one napędzają rynek (i wpadamy w spiralę absurdu). Zachęcam do spr sobie jaki start mają młodzi przedsiębiorcy w Polsce, a jaki za Odrą!

Kolejną kwestią jest to, że nigdy nie będzie dobrze dopóki będziemy krajem eksportowym a nie importowym!(Polak jak chińczyk)
Mam nadzieję, że to rozumiecie, a jeśli dla kogoś jest to dziwne, zachęcam do ponownego przeczytania tego co napisałem wyżej !!

...napisałeś jeszcze,
Cytat:

a niemcy innowacyjne lub o wysokiej wartości - samochody, elektronika.


zachęcam się to przyjrzenia się firmie Solaris i jej pozycji na światowym rynku.
...a co do samochodów osobowych to sami pomyślcie DLACZEGO NIE MAMY POLSKIEJ MARKI ???
...przecież mamy fabryki, które produkują komponenty do (niemieckich) samochodów,
mamy fabryki montażowe (np. Opel-Gliwice; Fiat-Tychy)....
nasze uczelnie mają projekty , Polacy są odpowiedzialni za najdoskonalsze modele samochodów na świecie (spr np AUDI R8)

... brakuje tylko kasy !!!
...a czemu nie ma kasy? bo nie ma inwestorów... a czemu nie ma inwestorów???... odpowiedzcie sobie sami !!!

>>>jak już zauważycie dzięki komu niema tego o czym wyżej napisałem, to dowiecie się dlaczego
jesteśmy CHIŃCZYKAMI EUROPY

krzys.toxic ...tak do zrobienia tego zainspirował mnie tamten txt, a to że akurat ten tv dałem jako przykład to czysty przypadek

...Ok już kończę, teraz możecie dalej po mnie jechać
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-11-17, 19:33 1
Unhumand napisał/a:

Nie no kurwa mać, co chwile widze jakieś porównania do krajów zachodnich... Ogarnijcie się wróćcie do szkoły i zobaczcie jaka sytuacja po II wojnie światowej była w gospodarkach zachodnich, a wschodnich... Stany Zjednoczone wpompowały w niemcy (najwięcej), Wielką Brytanię, Francję ogromne miliardy dolarów. Na dodatek wtedy na zachodzie (jeszcze) panował kapitalizm dzięki czemu te państwa się podniosły po szkodach wyrządzonych podczas wojny, a my musieliśmy się zadowolić komunizmem i pierdolonymi represjami, zjebanymi reformami i ciągłym zadłużaniem się państwa. Jak już komuchy zauważyły, że nie uda się utrzymać komuny to zmienili ustrój na demokrację i znów wrócili do koryta, a teraz nach ruchają w dupę jak za dawnych lat. Więc skończcie pierdolić i zróbcie coś dla Polski, a nie tylko żalicie się w "internetach" jak wam źle. Dołączcie do partii prawicowych (niestety jest tylko jedna która ma jakieś prawdziwe reformy i mowa tu oczywiście o KNP). a jeśli nie odpowiadają wam wszystkie programy zawarte w niej to spróbujcie jakoś na nich wpłynąć, bo przecież to wyborcy decydują co chcą.



O w kurwę, kto to mówi? Ja rozumiem, że "wyedukowałeś" się po niezbyt udanej reformie szkolnictwa i z roku na rok robili z ciebie większego debila, żeby się tobą łatwiej manipulowało, ale są pewne granice. Sam wróć do skzoły i poczytaj jaka była sytuacja polityczna we Francji po wojnie, że amerykanie nie "pompowali" dolarów do Niemiec, tylko napędzali swoją gospodarkę dając de facto na kredyt Niemcom dobra produkowane za Oceanem. Do Polski też dotarły dobra, w postaci UNRAA (pewnie nie znasz motywu amerykańskiego konia w Samych Swoich), tylko nie objął nas Plan Marshalla, a radziecki odpowiednik. Socjalizm wśród swoich wielu wad miał też kilka zalet - budownictwo dla ludzi pracujących, budowano szkoły. W dzisiejszych czasach kapitalizmu widać jak się buduje mieszkania dla ludzi (kredyt na 30 lat, jeśli się uda wogóle go dostać) i szkoły (zamykane coraz więcej, bo się nie opłaca). Większość gówniarstwa, nie znającego realiów życia, mieszkającego u starych zaraz się oburzy, ale w dzisiejszych czasach nauka ogranicza się do stwierdzenia, że "kiedyś było gorzej", zeby przymaskować jak dzisiaj jest chujowo.
Zgłoś
Avatar
WalniętyKnur 2013-11-17, 20:13
Porównywanie niemiec, w które było ładowane w chuj kasy z zachodu do Polski żyjącej od prawie 70 lat z pasożytem w postaci komuchów i innego jebanego czerwonego ścierwa jest co najmniej nie na miejscu.
Zgłoś
Avatar
tranzystor 2013-11-17, 20:40
WalniętyKnur napisał/a:

Porównywanie niemiec, w które było ładowane w chuj kasy z zachodu do Polski żyjącej od prawie 70 lat z pasożytem w postaci komuchów i innego jebanego czerwonego ścierwa jest co najmniej nie na miejscu.



Bardziej nie na miejscu jest to, że się wypowiadasz na tematy, o których pojęcia nie masz
Zgłoś
Avatar
Ciesin 2013-11-17, 20:44 1
WalniętyKnur napisał/a:

Porównywanie niemiec, w które było ładowane w chuj kasy z zachodu do Polski żyjącej od prawie 70 lat z pasożytem w postaci komuchów i innego jebanego czerwonego ścierwa jest co najmniej nie na miejscu.



Za to mówienie, że w Polsce jest dobrze, mamy prężną gospodarkę, dobrobyt i jesteśmy wysokorozwiniętym krajem Europy środkowej, oraz ważnym partnerem innych "mocarstw" jest jak najbardziej na miejscu
Trzeba skończyć z usprawiedliwieniami i wymówkami i spojrzeć prawdzie w oczy - nie tylko jesteśmy w gównie, a coraz bardziej w nie brniemy. I albo coś z tym zrobimy i może przyszłe pokolenia będą żyły w normalnym kraju, albo niech ambitni stąd uciekają, a reszta niech sobie dalej fermentuje.

Z mojej perspektywy - patriotyzm jako taki olałem już dawno. Doceniam osiągnięcia zasłużonych Polaków, zarówno intelektualistów, jak i wojskowych. Historię znam stosunkowo nieźle, dbam też o język. Ale nie wierzę w wielką Rzeczpospolitą, bo takowa nie istnieje. I gdy widzę, że Niemiec w moim wieku nie musi kombinować i szukać sposobu, żeby zarobić i żyć na ludzkim poziomie bez nieuczciwych zagrań, albo zapierdalania jak dziki osioł, chuj mnie strzela i opuszcza wszelka ambicja, czy chęć do działania, bo mam smutną świadomość tego, że pewnie i tak będę zwykłym szaraczkiem próbującym desperacko związać koniec z końcem a kupno sprzętu elektronicznego, mieszkania czy samochodu będzie wielkim luksusem i osiągnięciem.
Zgłoś
Avatar
Avalanger 2013-11-17, 20:59 1
Dzięki L2b

#2
Ciesin napisał/a:


(...) bo mam smutną świadomość tego, że pewnie i tak będę
zwykłym szaraczkiem próbującym desperacko związać koniec z końcem a kupno sprzętu elektronicznego, mieszkania czy samochodu będzie wielkim luksusem i osiągnięciem.



.. no chyba, że zepniemy dupy i razem poszukamy fuchy za granicą.
Kurwa, KAŻDY CZŁOWIEK MA PRAWO GODNIE ŻYĆ.
Co do reszty Twojej wypowiedzi, zgadzam się w 100%.

-----
WalniętyKnur napisał/a:

Porównywanie niemiec, w które było ładowane w chuj kasy z zachodu do Polski żyjącej od prawie 70 lat z pasożytem w postaci komuchów i innego jebanego czerwonego ścierwa jest co najmniej nie na miejscu.



Człowieku, z bloku państw postsowieckich Polska jak na moje jest druga od końca, tuż przed Ukrainą, w której warunki są tak chujowe, że nazwałbym to spokojnie trzecim światem.

Rozmawiałem z normalnymi, przeciętnymi Ukraińcami w zeszłym roku. Pensje lubią przeliczać na dolary. Nie chcę palnąć głupoty, ale kiedy mówimy o kwocie 200dolarów miesięcznie, to już jest bardzo dobrze. Kasy nie ma ani na samochód, ani na nowy tv, ani nawet na godne utrzymanie rodziny. To coś takiego, co będzie u nas, jeśli nie pojawi się odpowiednik Breivika i pokazowo nie wytępi lewactwa wszelakiego i innych chujów z wiejskiej.
Zgłoś
Avatar
clean_east_wood 2013-11-17, 22:08
Chciałbym napomnieć ,że Polska również ma wschodnia granicę Wiec nie płaczcie ze tu tak źle bo o Ukrainie ,Białorusi nawet nie pomyślicie. Polska znajduje się po środku i będzie po środku zawsze. Lepiej mieć cięższą codzienność w Polsce niż na zachodzie sielankę i obudzić się nagle z ręką w nocniku jak Grecy , Hiszpanie.
Zgłoś
Avatar
Majraas 2013-11-17, 22:18
Co racja to racja. Zarobki wschodnie ceny zachodnie! Mozemy podziekowac rzadowi za to ze nasz kraj jest miodem i wóda plynacy....;/ Nie ma co sie uzalac i bez przerwy mowic jak jest zle. Jak chcemy cos zmienic to trzeba sie spakowac i spierda*** za granice bo w polsce juz lepiej nie bedzie! sami pozwalamy na to zeby rzad nas okradal:)
Zgłoś
Przejdź to ostatniego posta w temacie